Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat servis ''Goran''

Recommended Posts

Gorane, molim Vas za cenu velikog servisa za fiat stilo 2.4 20v(abarth).

Takodje Vas molim za ukratko misljenje o tom autu,pre svega o motoru i menjacu!!!!!

Da li je potrebno zakazati termin u vasem servjsu za pregled i dijagnostiku auta pri kupovini,ili je moguce bez zakazivanja????

Hvala i pozdrav!

 

Motor je u sustini dobar ali menjac je jako spor pri saltanju i cesto se kvari. veliki servis kosta oko 40000 rsd sa popustom. Pregled je besplatan javite se za dogovor oko vremena dolaska. Ali sto se mog licnog misljena tice ja nisam za taj auto.

Ivane ne kontam tvoj odgovor. Pa naravno da je senzor koji je okinuo jastuk, a mene interesuje gde se taj okidac nalazi. Pitanje je nadam se bilo jasno.

Ako je poseban deo zanima me gde se nalazi, u veznom limu, braniku, stubu??? 

 

Kod tvog auta sve je u cenrali integrisano.

 

 

Pozdrav Gorane..

 

Imam Stila 1.9 JTD 2001 godiste i dolazi mi veliki servis koji treba da uradim..Zanima me koliko je veliki servis  ukljucujci i mali  i pored toga, nadam se kad se budemo upoznali, hteo bih da se precekira auto i da se vidi u kakvom je stanju jer bih nastavio da odrzavam auto kod vas :).Imao sam problema sa bivsim majstorima :thumbdown:  ( neozbiljnost,stavljanje losih delova i sveukupno muljanje koje ne podnosim za svoje pare ) pa koliko vidim dosta ljudi vas je nahvalilo na forumu i zeleo bih konacno da nadjem nekog majstora koji me nece vozati. 

Pozdrav i hvala unapred :)

veliki servis iyadje oko 30,000 din sve kompet sa malim ...pozovite servis radi zakazivanja servisa   0112193543  pozdrav

 

 

Pozdrav ...samo jedno pitanje da li je to regularna cena il za clanove?

 

Cena sa zupcenjem iz originala izadje 31400 rsd sa popustom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tvog auta sve je u cenrali integrisano.

 

Hvala puno na odgovoru. Centrala nije bila u autu kada sam ga kupio, izvadjena. Kupio sam je, stavio ali je greska ostala. Bio na dijagnostici koja je izbacila gresku na okidacu.

Malo se iznervirao i rasturio tu centralu pa sam je na kraju bacio i kupio drugu. Sada ponovo na dijagnostiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,hvala puno na odgovoru. Enigma je rašena!!!! :-)

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, koji antifriz u servisu koristite (u knjizici stoji nesto poput G1, u pitanju je Multipla 1.9jtd)? Odnosno sa kojim mogu ga mesam posto je nivo ispod minimuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane, interesuje me cena blokiranja egr ventila na Fiat Cromi 1.9mjet, 110kw, 2006 godiste, automatik, i da li radite u subotu 27.12.2014 pa da probam da zakazem za taj dan?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr ventil na MJ-u ne moze samo da se blokira,vec da se softverski ugasi(uz predhodno ciscenje ).Cena celokupnog rada za to je 6000din.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

Treba da menjam prednje amortizere a verovatno su i zadnji zreli za zamenu ...

Koje ugradjujete u Fiat Punto II 2002 1.2 8v, koja je cena i koliko bi vremenski trajalo .... 

Hvala ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr ventil na MJ-u ne moze samo da se blokira,vec da se softverski ugasi(uz predhodno ciscenje ).Cena celokupnog rada za to je 6000din.Pozdrav!

Da li je ista cena i za Grande Punto 1,3 mjt sa čišćenjem i da li ce ugasiti grešku koju sada ima  PO401?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Gorane

Treba da menjam prednje amortizere a verovatno su i zadnji zreli za zamenu ...

Koje ugradjujete u Fiat Punto II 2002 1.2 8v, koja je cena i koliko bi vremenski trajalo .... 

Hvala ....

Pr amortizeri su 3800X2,zamena po amortizeru je 1000din.Zadnji amortizeri su 2550dinX2,zamena je 1000din za oba.Radi se o Magneti Marelli amortizerima,sa dve godine garancije. Zamena bi trajala oko 2-3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Egr ventil na MJ-u ne moze samo da se blokira,vec da se softverski ugasi(uz predhodno ciscenje ).Cena celokupnog rada za to je 6000din.Pozdrav!

Da li je ista cena i za Grande Punto 1,3 mjt sa čišćenjem i da li ce ugasiti grešku koju sada ima  PO401?

 

Ista je cena i za 1.3 mtj samo sto ne moze da se zatvori vec samo da se ocisti i ugasi softverski....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Gorane, skoro sam uradio mali servis kod vas pa je konstatovano da je za zamenu prednja leva viljuska i kraj spone pa bih dosao uskoro da uradim i to. Reci mi samo posto mi se cuje skriputanje na prednjem trapu, pretpostavljam da su gumice balans stangle jer se kada je mokro recimo ne cuje a i na razlicitim spoljnim temepraturama se drugacije cuje, koliko je zamena njihova i da li je ista cena kada se radi zajedno sa zamenom viljuske i spone ili naknadno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ..... da li posle zamene treba ici na centriranje prednjeg trapa... e to sam zaboravio da pitam

trebalo bi ici na centriranje trapa ,pogotovo ako niste skoro centrirali trap

Zdravo Gorane, skoro sam uradio mali servis kod vas pa je konstatovano da je za zamenu prednja leva viljuska i kraj spone pa bih dosao uskoro da uradim i to. Reci mi samo posto mi se cuje skriputanje na prednjem trapu, pretpostavljam da su gumice balans stangle jer se kada je mokro recimo ne cuje a i na razlicitim spoljnim temepraturama se drugacije cuje, koliko je zamena njihova i da li je ista cena kada se radi zajedno sa zamenom viljuske i spone ili naknadno?

verovatno su gumice b.stangle ..moze da se zamene kad i viljuska cena je oko 3000 dinara..

Možete li mi reći koja je cena prednjih viljuški za Fiat Bravo 1.2 2000g. 16v i kolika je cena za ugradnju? Hvala

zamena viljuske po strani je 4.300 sa zamenom pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros posle paljenja cuje se zujanje, kao da alternator nastavlja da vrti. 

Kad dodam gas zujanje prestaje, predpostavljam da je bendix (treba mu jaca centriuga da odvoji).

Jesam u pravu? Jel se moze voziti ovako pa da svratim kad prodju praznici?

Brava 1.2 16V

Pozz

ps. SRECNA NOVA GODINA!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bendex ti je u anlaseru ne u alternatoru i to ti je automat(elektromagnet) koju uzubljuje anlaser da bi ovaj verglao i upalio. Da ja znam bendex vecinom ode tako da nece da uzubi da moze da se vergla nego sam anlaser vrti neuzubljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lapsus. Mislio sam na anlaser...

Ovo kad sam upalio nastavi da vrti i tek kad se doda gas prestane.

Malopre probao 3-4 puta upali ugasi sve normalno :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko kosta zamena zadnjih amortizera i opruga sa delovima? Stilo 1.9 karavan 

zamena pomenutih delova sa radom je 19.000 dinara.....

 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav Gorane..koliko kosta veliki servis za Punto 1.2 8v 2002 g. sa pogodnostima za clanove kluba? koliko se inace dobija popust na delove, koliko na uslugu?

 

pre kupovine sam kod vas proverio auto, posto je iz uvoza dovezen je slepom... bilo sve super po recima vaseg servisera, al odmah nakon toga kad sam montirao zimske gume majstor na centritanju trapa mi je rekao da je prednji levi silent blok za zamenu... koliko bi kostalo da se odradio i to (zamena viljuske verovatno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se inace dobija popust na delove, koliko na uslugu?

 

Članovi Fiat-Lancia Club Serbia sa važećom članskom karticom i ličnim identifikacionim dokumentom koji izdaje Republika Srbija (ili druga država koju Srbija priznaje), ostvaruju popust na usluge servisa od 20%, imaju pravo na besplatnu dijagnostiku, popust od 50% na pranje i testiranje donetih (već skinutih) benzinskih dizni, kao i povlašćeni tretman prilikom zakazivanja, odnosno imaju prioritet na pružanje usluga servisa.

 

Ovo piše u postu kojim je otvorena tema na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rema_Tip_Top.png

 

150115_160108_COLLAGE_1.jpg

20150115_141251.jpg  20150115_141500.jpg  20150115_141510.jpg

 
Komplet za samostalno krpljenje guma.
Set sadrži sve što je potrebno kako bi mogli samostalno da rešimo problem sa bušnom gumom. Nema grejanja.
Nakon što se očisti rupa i popuni zakrpom, čak i ponovno pumpanje gume ide preko ovih ampula sa komprimovanim vazduhom. Detaljnije o njihovim kompletima možete pogledati ovde:
http://www.rema-tiptop.com.au/images/brochures/tyre-repair-retreading.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo pakovanje (ali ne mogu da se setim sadržaja) je bilo sastavni deo svačije opreme u automobilu pre 30-ak godina  :)

 

:thumbsup:  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...