Jump to content
FAS Goran
bender

Stilo - ne zaključava se/ne otključava poklopac rezervoara

Recommended Posts

Pozdrav svim ljubiteljima ovog foruma.

Dakle, imam problem koji se tice poklopca rezervoara na Fiat Stilu JTD.

Problem je tipa da se ne zakljucava prilikom pristiska na taster za zakljucavanje,

Cak mi se cini da na samom rezervoaru ne postoji klin koji inace i sluzi da se zakljuca poklopac rezervoara.

Kada se pogleda spolja, uocava se da je sve na mestu ali na mestu gde treba da je klin je cela ta plastika ali pod prstima se oseca kao da je priprema uradjena za klin ali njega definitivno nema.

Iz tog razloga zelim da vas sve pitam da li je neko jos imao ovakvo iskustvo i na koji nacin ga je resio.

Pozdrav svima i sve pohvale za ceo forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se da ljudi iz neznanja pokusavaju na razne nacine da otvore poklopac. Mozda je riknuo motorcic,pa je predhodni vlasnik na silu otvarao posto nije znao za postojanje uzice za slucaj nuzde,a mozda je i demontiran. Neces znati dok ne skines oblogu prtljaznika i proveris stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod tog poklopca, gde moze isti da se nabavi, posto mi je jedan od drzaca pukao, a privremeno resenje koje sam napravio ima tendenciju da postane trajno, sto mi se uopste ne svidja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje modeli za kulturni zapad bez zakljucavanja rezervoara znaci nije budzeno i koliko znam vlasnici voze tako i dan danas vec dugo vremena.

@ivica-otpadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Ja sam novi u ovom forumu.Vozim stila 2004 god jtd 3 v .imam problem sa poklopcem od rezervoara ,koji se ne zaključava na centralnom tako da mi je gorivo na izvolte ne znam šta da radim ,pa bi mi dobro došo neki savet .Hvala unapred... :help: :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva mogu postoje razloga što ti se ne zaključava.

1. da se bravica pokvarila

2. da je nikad nisi ni imao.

Ovo možeš da rešiš sam kupovinom poklopca na ključ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poklopac na kljuc,ali gledaj originalan,znaci kao sto je tvoj samo da ima u sebi cilindar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud Stilo 2004 zaključava poklopac sa centralnom bravom? Kod mene je ključ na čepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam isti problem sa čepom od rezervoara, jednostavno ne može da se zaključa....nemam pojma šta da radim. Pokušao sam nešto da čačkam sam mada ništa nisam uspeo. Kakva je varijanta kupovine originala, ali da mogu da zaključam sa postojećim ključem (kojim palim auto)....

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se vratanca zaključavaju čep ne može, i obrnuto.

Skini čep i probaj na prazno radi li uopšte. Može da se popravi ako je brava zaglavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, ne pije vodu... Drndao sam ga na prazno 2 sata i ništa nisam napravio....pokušaću sa ovlašćenim servisom da vidim šta će oni da mi kažu...pa ću se javiti....... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi (zamenski) čep u Ap oko 1000 i kusur dindži. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravar Ristić u Zemunu ima cilindar brave za rezervoar.

E sad najbolja stvar je što rasturi nov cilindar i prilagodi ga vašem originalnom ključu,

tako da ostaje originalni čep, a jedan ključ i dalje za sve

...mislim da je cena bila oko 20 e, doduše davno sam to radio, ali ne bi trebalo da je skuplje

Edited by shara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege,

Nisam uspeo pronaci temu u kojoj je resen problem koji imam. Naime ostao mi je zakljucan poklopac (ne cep) i ne reaguje na prekidac za otkljucavanje svih vrata pored vozaca. Rastavio sam prekidac ceo i probao prespojiti kontakt ali nista... Zakljucavanje radi, spustanje prozora, podesavanje retrovizora radi. Uzeo komplet drugi prekidac i opet nece. Ima li neka opcija da se rucno otvori? Postoji li bekap sistem?

Pozdrav svima!!!

 

Reseno!!!! Nemam daljinsko zakljucavanje a sa vozaceve strane kada otkljucavam nije hteo otkljucati nista osim vozacevih vrata. Probao sa strane suvozaca i sve otkljucano. Ko zna mozda nekom pomogne i ovo iskustvo :-) 

Jos jednom pozdrav svima!!

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tatamata

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

2 hours ago, tatamata said:

Ima li neka opcija da se rucno otvori?

Postoji uzica sa unutrasnje strane, pristupa joj se kada se izvadi ostava za sitnice u desnom boku gepeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja sad zvao oni me naduvase - u fazonu nismo mi radnja fiatovih delova. Bravo je u pitanju i cep za gorivo ne mogu da zakljucam. Nece onako da se vrti u krug kad je zakljucano vec "otvara" se kao da i nisam zakljucao. Da li moze da se uzme neki cep pa da se prebaci cilindar da ne vucem 2 kljuca sa sobom?

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...