Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dzibril

Lancia Delta 1.6 - narezivanje ključa

Recommended Posts

Pozdrav svima,

pre neki dan svratim do coveka koji narezuje kljuceve u kraju da se raspitam posto bi kostalo da mi od rezervnog kljuca nareze neki za svakodnevnu upotrebu. Pri tome, posto je kljuc kodiran, mora i kod da se ocita i prenese. Pitam posto kosta, majstor gurne kljuc u neku masinu (citac?) kod njega na stolu, pogleda nesto i kaze 3000. Da li je to realna cena ili ima negde u Beogradu za manje para da se nareze kodirani kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su za Punta2 trazili 1500din samo za narezivanje, znaci bez koda (samo vrata da otkljucavam) a sa sve kodom 100eur. To sam se raspitivao jos prosle godine za kolegu pa pitao i za mene... Imas u Zemunu kod ekonomske skole bravarsku radnju Ristic pa vidi posto je tu.

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom je ta cena :ermm: ,3000din(ja pitao za mareu)za kodirane kljuceve koji nemaju cifru 2 na metalnom delu kljuca,e ti koji imaju cifru 2,su zeznuti,a to je kljuc na primer od Zastave 10-njegova cena u orginalu je oko 20 000 din,a za narezivanje i cipovanje po gradu traze 10500 din :X

Taj novi tip kljuca se razlikuje i po izgledu,metalni deo koji ulazi u bravu mu je ravan sa obe strane,a ima kanal urezan po njegovoj sredini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je kao i moj kljuc onda, Punto MK2b. I to je verzija samo za kljuc, a ako hocu da imam i taster za centralnu mislim da su mi trazili 15000din

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uglavnom je ta cena :ermm: ,3000din(ja pitao za mareu)za kodirane kljuceve koji nemaju cifru 2 na metalnom delu kljuca,e ti koji imaju cifru 2,su zeznuti,a to je kljuc na primer od Zastave 10-njegova cena u orginalu je oko 20 000 din,a za narezivanje i cipovanje po gradu traze 10500 din :X

Taj novi tip kljuca se razlikuje i po izgledu,metalni deo koji ulazi u bravu mu je ravan sa obe strane,a ima kanal urezan po njegovoj sredini.

Sreca moja da mi je kljuc malo stariji model... 10 500 za jedan kljuc, pa to nije normalno. Sta bih radio tek da i žena hoće svoj ključ? :rant:

Edited by Dzibril

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ma ćuti, sreća moja pa još uvek ne može da se navikne na veličinu auta i ni ne pokušava da ga vozi. Bilo je par puta "a kad ću ja da probam da vozim malo" ali kad god kažem ajde onda bude, "pa gde baš sad, joj ne mogu, ajde neki drugi put danas sam umorna"... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mala dopuna za kraj. Danas sam narezao i kodirao kljuc i gle iznenadjenja, cena nije vise 3000 vec 4500 dinara. Ja se zeznuo, pitao sam ga tek kad je vec narezao kljuc, sve racunajuci, znam koja je cena, rekao mi drugi lik (cale od ovog danas) u istoj radnji pre neki dan. E da sam znao... No dobro, svaka skola se placa. Znam samo da me vise nece videti ni za kljuc od stana da narezem kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@supergrda- 3 evra sa kodom?

@dzibril-TC vidikovac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo-a Marea i ostala boranija,veceras pit'o,3000rsd u TC Vidikovac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narezivanje sa kodom oko 150€ u Šapcu orginal u Stojanovu 28000 dinđi, bljak cene. Lybra je u pitanju. 4500 pevaj i odnesi majstoru litru pića :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
@supergrda- 3 evra sa kodom?

@dzibril-TC vidikovac?

Da, da, TC vidikovac, prizemlje, sa spoljnje strane zgrade, blize Meku.

Bravo-a Marea i ostala boranija,veceras pito,3000rsd u TC Vidikovac.

To moze biti za ta narodna vozila, ali bogami za Lanciu 4500. A pri tome mi cale njegov (valjda mu je cale) 'ladno rekao 3000 par dana pre toga. E sto nemadoh pare kod sebe tada, nanu li im hostaplersku.

Narezivanje sa kodom oko 150€ u Šapcu orginal u Stojanovu 28000 dinđi, bljak cene. Lybra je u pitanju. 4500 pevaj i odnesi majstoru litru pića :thumbsup: .

Ma vise sam zakukao nego sto sam zapevao, a litar picha mozemo popiti ovako neobavezno, necu pojim dusmane. :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre pola godine narezao kljuc za fiat bravo, 2001. godiste, i cena je bila 1800 dinara. Mislim da jos uvek toliko kosta. Kljuc je kodiran, ali nema oznaku 2 na sebi.

Samo ,to je u Uzicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he, he, ispravno receno. Mozda u Uzicu kosta toliko, u Beogradu definitivno kosta mnogo vise. Sledeci put kad mi zatreba mozda ti posaljem kljuc za Uzice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je fora sa cifrom 2 na metalnom delu kljuca? Ja imam ovakav kljuc.

kljucpalio.th.jpg

Koliko kosta izrada kopije? :question: (sva sreca dobio sam 2 kljuca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...