Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
italiano

Punto mk.2a 1.2 8v - zadnji lonac

Recommended Posts

Zadnji lonac auspuha na mom Punticu je u vrlo losem stanju i mislim da ce se uskoro raspasti... :sick: Voleo bih da ga zamenim pre zime. E sad moje pitanje je : Da li postoji vise proizvodjaca ili se ugradjuje samo standardni Fiatov? Koja je orijentaciona cena? Sta predlazete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, kada mi je prozuk'o zadnji lonac, stavio IMASAF-ov, koji je pre nesto vise od godinu dana bio oko 4700rsd. :thumbup:

Imali su u ponudi i neki cini mi se slovenacki, upola manje para, ali sam se ja odlucio za ovaj i za sada gura. Imas i one mala privreda auspuhe, ali ko sto i naziv kaze to malo i traje. Sta znam, otprilike, kada ode fabricki lonac, sve je posle toga seci usi, krpi d..., u manjoj ili vecoj meri! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao mi je IMASAF-ov zadnji lonac. Medjutim, na njemu pise da je za Punto 1.2/16v a moj je 1.2 8v. Rekli su mi da stima na oba modela. Da li je to istina ili da ga vrcem nazad? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor mi je rekao da svratim neki dan, da mi izbuši rupe na zadnjem loncu, zbog kondenzacije koja se stvara (valjda kod benzinca), da bi mogla da odtiče...

Navodno da sada svi auspusi koji se ugrađuju imaju rupice?!

Zna li neko nešto o tome i da li priča pije vodu?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako oces da ti auto prducka ti izbusi....

a jel ti nekad do sad riknuo zadnji lonac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako oces da ti auto prducka ti izbusi....

a jel ti nekad do sad riknuo zadnji lonac?

Ne. Nemam nikakvih problema sa zadnjim locem. Ali svakako ne bi voleo da se čuje, užasavam se zvuka pocepanog auspuha.

Moj classic je imao fabricku rupicu.

I jel se čuje glasnije nego što bi trebalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od razloga što sam se odlučio za kupovinu novog Punta bio je taj što su mi se smučili kojekavi majstori koje sam stalno posećivao sa krševima koje sam do kupovine punta vozio. Auto je star 4 godine i prešao je 13.000 km. Nemojte da se smejete ovoj kilometraži, jer ja "ne izlazim iz kola" svaki dan idem kolima na posao jednom godišnje idem do cg na more. Stanujem u centru bg i sve moje destinacije do kojih obično idem kao što je kupovina poso su na nekoliko kilometara. Nisam od onih što su zaljubljeni u svoja kola, dapače, za ove 4 godine možda sam ga oprao 5 puta, možda.

 

Jutros ga ja upalim kad on baš fino brunda, primetio sam još prošle godine na tehničkom kada sam sišao u kanal da ga pogledam ispod da je zadnji lonac korodirao, bilo mi je to čudno ali sam se nadao da je to samo površinski i da je nemoguće da auspuh koji se ugrađuje u fabrici tako kratko traje, ipak to nije yugo.

Kakva su vaša iskustva oko ovoga i šta mi je činiti, kupiti orginalni auspuh ili otići kod majstora da mi ugradi pravljeni auspuh.

Ajde dajte preporuku za nekog dobrog majstora i koliko to zadovoljstvo obično košta. Da li uzeti prohromski ili obični.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguće je jer suvise ga kratko vozis ,tj. kratke destinacije pravis i auspuh se ne zagreje dovoljno i stvaraju se kondenzacije koje ne izadju iz njega vec ostaju u loncu gde se suse i stvaraju koroziju. bilo koji auspuh da stavis isto ce se desiti. eventualno neki prohrom ali to nije jeftino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo potpisujem ^

 

I na mnogo boljim automobilima moze da se desi !

 

Ne kazu dzabe da auto koji se slabo vozi brze propada limariski pogotovo !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno i da stoji to da nije sigurno neki kvalitetan lonac !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otišao kod majstora da mi zameni zadnji lonac kad ono nemaju na lageru, može sutra...

Ajde kad sam već tu, zamolim ih ja da pogledaju gde je probio auspuh. Dignu oni kola i lepo se vidi da je problem na spoju cevi i lonca, a ono gde  sam ja misleo da je probio je ustvari rupa za odvod kondezata pa kako vozim kratke relacije taj kondezat je korodirao svu površinu oko rupe. Zavarili su mi cev pa ću da vidim koliko će to da izdrži. U svakom slučaju očekuje me zamena lonca uskoro.

400 dinara za to varenje, što je prvo ulaganje u ovog punta za 4 godine i 13000 km ne računajući jednu zamenu ulja.

:smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi otisao mi je zadnji lonac,vozio sam ga par dana tako,radio je normalno i nije bio nesto preterano bucan,medjutim jutros mi je odjednom poceo toliko da bruji i da trese preterano i upalila mi se chek engine lampica!!!da li neko zna kako da resim problem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo ulaganje u ovog punta za 4 godine i 13000 km ne računajući jednu zamenu ulja.

:smoke:

Za 4 godine si prešao samo 13.000 i još si mu samo jednom promenio ulje? Jel to neka greška u kucanju ili se šališ? Aiii...

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi otisao mi je zadnji lonac,vozio sam ga par dana tako,radio je normalno i nije bio nesto preterano bucan,medjutim jutros mi je odjednom poceo toliko da bruji i da trese preterano i upalila mi se chek engine lampica!!!da li neko zna kako da resim problem???

Da...tako sto ces otici kod majstora a onda u auspuh servis.

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko menjao lonac na mk2b 1.3 mjt , kod mene je jos fabricki i ceo auspuh je iz jednog dela , i gde se moze naci jer gde god sam pitao ima za 1.2 i 1.9 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima... imam punta 1.2 8v 2001. , juče sam vozio po neasfaltiranom, sljunkovitom putu, dao sam malo jači gas u kretanju i razbacivao je taj šljunak/kamenje, i od tad mi je auto bučan kad dajem gas, šta sam s*ebao, auspuh, i koliko je popravka otprilike? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...