Jump to content
FAS Goran
bokija

Produženje vozačke dozvole

Recommended Posts

Danas bio da podignem vozacku.. Ono je pakao. Cekao sam preko sat i nesto.. Mislim da sam jedini bio tamo koji je preko interneta sredio sve. Bas je haos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mel said:

ili najlon ako oces isti dan da stigne :D

Vidiš, to mi nije palo na pamet. Hvala i tebi. :)

5 minutes ago, srdjos said:

haha, pa kad se ceka zadnji momenat uvek je haos

Ja nisam čekao zadnji momenat. Menjao sam prošle godine i svejedno sam se načekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam imao srece, ali otisao sam u subotu u SUP da preuzmem dozvolu, maltene bez guzve.

Sve ukupno postupak podnosenja (preko eUprave), placanja takse i podizanja dokumenta, cca 20 min.

Proverio sam pre neki dan, cekanje na izradu do dobijanja obavestenja E-mailom je bilo tacno 9 radnih dana (mene su zakacili praznici i dok mi je bilo usput da svratim do SUP, pa se oduzilo na 2 i po nedelje od podnosenja zahteva do preuzimanja).

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad svi hvalite svoje da i ja ne budem lenj.
Došao u SUP ZR 05.05.u popodnevnim satima i čekao celih deset min.( 10' ) za podnošenje zahteva.
Petnaest minuta, uleteo na prepodnevnoj pauzi , čekao za izdavanje gotove Vozačke ...
Hebote, skoro da me strefio šlag.
Samo neka nastave tako!

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde na Cukarici je haos. Tacno je da cekamo poslednji trenutak, ali iskreno totalno sam zaboravio da treba da se menja, pre mesec dana procitao clanak da do juna moraju svi.

Van svake pameti mi je da menjam dozvolu koja traje jos 2 godine ali dobro, navikli smo da nas kradu.

Preko e-uprave je sjajno sve odradjeno, bukvalno za laika i decu od 6 godina. Sve ide brzo, uplatis pare, odmah se menja status,  obaveste te mejlom kada se sve zavrsi.. Bas onaj osecaj kao da smo IT razvijena drzava.

A onda hladan tus. Odes po dozvolu, dodjes u situaciju da radnica ne moze jednog coveka da zavrsi 35 minuta. Na kraju njih 4 bulje u onaj monitor i ne znaju sta ce. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Čukarica najgora opština po tom pitanju. Zašta god da se uhvatiš kada dođeš do šaltera možeš da ideš u pm...

Toliko loše organizovane službe, malo šaltera, na njima "retko" nesposobno ljudstvo

Skoro sam išao da podignem novu zdravstvenu i da je ujedno overim kao preduzetnik...ono je noćna mora. Koliko ljudi i dalje čeka u redovima:o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao prošle godine preko E - uprave, ali nije htelo, kao i još nekome ovde ko je to pomenuo. Samo me je automatski slalo na najblizu stanicu policije da odem licno. Morao sam tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Mijailović P. said:

Kad svi hvalite svoje da i ja ne budem lenj. emoji6.png

Ma ne hvalimo :) , cisto prenosimo utiske. Posto obicno po drzavnim institucijama bude dijametralno suprotna situacija, pa eto da pohvalimo ako su nam bar za nesto malo olaksali.

 

20 hours ago, dekirs said:

Tacno je da cekamo poslednji trenutak, ali iskreno totalno sam zaboravio da treba da se menja, pre mesec dana procitao clanak da do juna moraju svi.

Van svake pameti mi je da menjam dozvolu koja traje jos 2 godine ali dobro, navikli smo da nas kradu.

Ja nisam cekao zbog zaboravnosti i sl. - nego iz principa. Pre 10 godina sam posteno platio svoj (papirni :)) dokument koji je u oktobru ove godine bilo potrebno po treci put obnoviti, tako da sam guslao maltene do pred kraj njegove vaznosti, tj. do ovog poslednjeg roka za zamenu 10. juna. Ako se secate, prosli "deadline" je bio polovinom 2014. pa su zbog ogromnog broja ljudi koji nisu zamenili dozvole, taj rok produzili za 3 godine. I sad su oni koji su daleko i pre tog roka 2014. izmenjali dokumenta napravljeni ***, standardno kod nas. Kao gradjanin, uredno placam sve moguce obaveze, ali unapred vise nikad, nista... Kada drzava bude placala o "svom" trosku zamenu dokumenata (koju, btw, sama inicira) necu gledati na rokove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvalno je da postoji način da se podnese zahtev preko sajta e-uprave. Ali ako nešto rade, implemetiraju, nek implementiraju do kraja ili nikako. Njima funkcioniše samo tzv. heppi flow. Bilo šta da je izvan šablona, ili vrate "na doradu" ili je nemoguće u startu.
Meni je odbijen zahtev jer je prva dozvola izdata od MUP-a izvan N.Sada. Takođe, ne postoji mogućnost za one koji moraju da obave lekarski pregled da apliciraju online. Kao da to ne može elektronski da se prosledi, odradi... Ne volim te stvari koje su na pola. Kao što ne volim ni spomenutu nedoslednost. Kad nešto kažete, uradite tako kako ste rekli zarad svog kredibiliteta, makar ustanovili da je pogrešno. Može se ići u nazad do milion primera. Sve dotle da smo dobio papirni dokument koji ima rok važenja. Ne vidim zašto je problem da svako menja dokumente za nove kada mu istekne stari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Ako vec nije moguce da se obradi zahtev moraju dati vise detalja a ne neku genericku poruku.

Napisali su koja su ogranicenje (zabrana, >65 godina starosti, lekarski pregled) ali i pored toga definitivno ima jos nekih slucajeva kada nije moguce elektronski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u Cukarici nisam imao nikakvih problema. Za lk zakazao online, dosao, primili,slikali, dosao za nedelju dana po novu,sve ukupno nisam ni pola sata cekao. Za saobracajnu kad sam bio, jedan salter za predaju dokumenata cca 30-45min cekanja, za nedelju dana na drugi salter gde se preuzimaju dokumenta otprilike isto cekanje. Naravno da sve to moze brze i bolje, ali s obzirom da u vecini slucajeva radi polupismen stranacki kadar, dobro je I ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem na Cukarici kada vec pricamo o njoj je taj sto imaju dva saltera za podizanje vozacke, predavanje, podizanje saobracajne.. Po meni apsulutno debilno uradjeno. Umesto da jedan salter radi za podizanje jedan za predavanje ovako dolazis u situaciju da stojis i cekas sa ovima sto tek trebaju da predaju.
Druga stvar kao sto je rekao kolega iznad je da radi stranacki kadar koji nema informaticku pismenost. Neka zaposljavaju koga hoce ali neka ih bar vode na obuku 3 meseca da krenu od osnova, mis, tastatura, monitor itd.
Jos bolje bi bilo da zaposle studente tu da rade, garantujem da bi islo duplo brze!
Tuzno je sve to, a mi jos placamo to sto nam namecu. Ako je vec tako daj onda bar da ide sve brzo, a ne da stojimo po 2 sata u redovima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Neka zaposljavaju koga hoce ali neka ih bar vode na obuku 3 meseca da krenu od osnova, mis, tastatura, monitor itd.

Kada vidim na salteru da nabadaju tastaturu jednim prstom, nije mi dobro :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2017 at 1:20 AM, Stilisa said:

Ja sam bio u sredu u Ljermontovoj, sat i po sam stajao u redu....radilo 2 saltera, a nekad i 1. Uplate se tri uplatnice (255, 621, 700), a ako dozvola nije izdata na teritoriji Bg, onda jos jedna uplatnica od 690din za prenos dokumentacije. Za 7 dana se podize dozvola sa papiricem kojim mi da kao potvrdu da sam predao zahtev. A stara vazi tih 7 dana, ne busi je odmah. Verovatno ce kad odem u sredu. 

Jedno glupo pitanje, ne bih da čekam samo da to pitam, a možda znaš. Kad popunjavaš uplatnice, za taksu za izdavanje dozvole i taksu za uvođenje vozača u evidenciju, da li pišeš poziv na broj za opštinu gde ti je prebivalište ili za opštinu gde je Ljermontova? Dozvola mi je izdata van BGD, a prebivalište je u BGD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kazem i mene je to zanimalo, jer ni ja nisam bio siguran sta se pise. Tako da sam ostavio prazno, niko nije pravio problem. :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do juna će biti omogućeno izdavanje i produžetak vozačkih dozvola elektronskim putem

 

dokumenta srbija.jpg

 

Ministar unutrašnjih poslova (MUP) Nebojša Stefanović najavio je da će do juna biti omogućeno izdavanje i produžetak vozačkih dozvola elektronskim putem, te da će građanima te isprave stizati na adresu. Stefanović je novinarima rekao da će tako građanima biti omogućeno da bez dolaska u MUP izvade te dokumente, ali ne i lične karte i pasoš. ''Do sada nije pronađen uspešno falsifikovan pasoš ili lična karta. To pokazuje da su naši eksperti uradili dobar posao'', kazao je Stefanović. On je rekao da godišnje 600.000 građana registruje vozila elektronskim putem, a izdato je skoro milion ličnih karti i pasoša.

''Uveli smo i digitalno prosleđivanje zapisnika osiguravačima za one saobraćajne nezgode bez povređenih. Ne morate da idete u policiju po zapisnik, pa u osiguravajuću kuću, policija to sama prosleđuje'', kazao je Stefanović.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prošle godine zamenio i produžio vozačku koja je isto bila istekla 2012. Uradio lekarski i odneo. Naravno, uplatio sve potrebno za izdavanje nove vozačke.

 


 

Edited by neshaoct
usklađeno sa pismom Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostavljanje vozačkih dozvola na kućnu adresu

 

dokumenta srbija.jpg

 

Građani se mogu na šalterima policijskih stanica ili uprava, prilikom podnošenja zahteva, izjasniti da li žele da im se vozačka dozvola dostavi na kućnu adresu, saopšteno je iz MUP-a Srbije

 

Naime, Pravilnikom o izmenama i dopunama Pravilnika o vozačkim dozvolama koji je počeo da se primenjuje 1. jula 2019. godine, stvoreni su pravni uslovi da se vozačke dozvole mogu dostavljati na adresu prebivališta građana. Nakon što se građanin, koji podnosi zahtev za izdavanje vozačke dozvole, opredeli da mu se ista dostavi na adresu prebivališta, uručenje izdatog dokumenta na adresu vrši JP ''Pošta Srbije'', a građanin pomenutom preduzeću plaća troškove dostave u iznosu od 117 dinara prilikom uručenja. Građanin je u obavezi da nakon preuzimanja nove vozačke dozvole, uništi prethodnu, dok će neuručene vozačke dozvole JP ''Pošta Srbije'' dostavljati organizacionoj jedinici MUP-a, odnosno policijskoj stanici ili upravi teritorijalno nadležnoj po prebivalištu građanina, gde će potom moći da se preuzme.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko će vas koštati izdavanje vozačke dozvole, a koliko duplikat ako je izgubite?

 

abarth-automotive.jpg

 

Vlasnici vozila su u prethodnih 10 godina često bili izlagani raznim troškovima, kao i raznim fiskalnim i parafiskalnim nametima, koji ranije nisu postojali. Predloženim izmenama Zakona o republičkim administrativnim taksama izdavanje vozačke dozvole ubuduće će koštati 1.100 dinara, a cena duplikata ovog dokumenta biće nešto više od hiljadu i po dinara.

 

Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja kaže da je načelno protiv ovakvih novih nameta na vozače jer su oni, kao i vlasnici vozila, u prethodnih 10 godina vrlo često ''izlagani raznim troškovima, i raznim fiskalnim i parafiskalnim nametima, koji ranije nisu postojali, i sada se postavlja pitanje da li opet na njihov teret treba povećavati takse. Vreme je da se ti nameti smanjuju, a nikako da se podižu'', kaže on i objašnjava da su u poslednjoj deceniji vozači - vlasnici automobila već plaćali za prvu pomoć, žute prsluke, promenu ''tablica sa kvačicama'', zamenu saobraćajnih dozvola zbog neodgovarajućih podataka.

 

Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić ističe da od taksi država pokriva svoje troškove. ''Dok ne budemo znali koliko košta taj državni aparat, a koliko se dobija od ovih taksi, nećemo znati ni da li je to puno, ni da li je malo'', kaže on i dodaje da ne zna kada su prošli put menjani iznosi taksi za vozačke dozvole. ''Činjenica je da građani imaju pravo da znaju na šta ide novac koji oni daju, pa bih očekivao da neko da javno neku matematiku koliko se po tom osnovu prihoduje, koliko treba državi da funkcioniše taj deo aparata - i da li je to onda prava cena'', kaže Vujanić.

 

Šta je opredeljujuće za poskupljenje vozačke dozvole odnosno duplikata, pita se Okanović i primećuje da je izdavanje duplikata skuplje od običnog izdavanja dozvole, pa je ''utisak kao da se vozači kažnjavaju što ih je neko odžepario u GSP-u pa su ostali bez dozvole''. Za izradu vozačke dozvole sada se plaća taksa Narodnoj banci Srbije od 255 dinara, a plaća se i naknada za izdavanje vozačke dozvole od 621 dinara čiji je korisnik MUP, a uz iste troškove izdaju se i duplikati tog dokumenta.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...