Jump to content
FAS Goran
bokija

Produženje vozačke dozvole

Recommended Posts

E nazdravlje ;)

Ukočio sam juče leđa, pomisliće na lekarskom da sam invalid :D Ništa, sačekaću onda do sledeće nedelje, kada me prođe... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je neko vadio novu vozacku, negde sam procitao da je 1200 dinara. Jel' to tacan podatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što pre po dozvolu: Zamena starih do juna 2017.

 

dokumenta%20srbija.jpg

 

Vozači u Srbiji koji još nisu zamenili stare, papirne vozačke dozvole plastičnim, biometrijskim, moraće to da urade najkasnije do 10. juna sledeće godine. To je rok koji je određen Izmenom zakona o bezbednosti saobraćaja Srbije od 2014. godine kada je bio prvobitni rok za zamenu po Zakonu iz 2009. To verovatno znači da novog produženja roka neće biti, pa je preporuka da se ne čeka, po našem starom običaju, poslednji čas za zamenu. Cena zamene dozvole je 1.576 dinara. Ako je ranija dozvola izdata na period kraći od 10 godina iz zdravstvenih razloga, ili ako zahtev podnosi lice koje je starije od 65 godina života, potrebno je priložiti i novo lekarsko uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilima i skupovima vozila one kategorije za koje se zahteva izdavanje vozačke dozvole, koje ne ne sme biti starije od šest meseci. Uz zahtev za zamenu vozačke dozvole treba priložiti vozačku dozvolu izdatu na starom obrascu, važeću ličnu kartu na uvid, dokaz o plaćenoj naknadi troškova izdavanja vozačke dozvole od 876 dinara (255 dinara MUP-u i 621 dinar Zavodu za izradu novčanica) i dokaz o plaćenoj republičkoj administrativnoj taksi od 700 dinara.

Kad policija zaustavi vozača kome je istekao rok važenja vozačke dozvole ne više od šest meseci, platiće kaznu od 6.000 do 20.000 dinara, i dobija dva kaznena poena. Po trenutno važećem Zakonu o bezbednosti saobraćaja vozač kome je istekao rok važenja dozvole više od šest meseci rizikuje kaznu od 15.000 do 30.000 dinara, pet kaznenih poena i zabranu upravljanja vozilom od najmanje tri meseca! Zamena vozačke dozvole može se obaviti i putem interneta preko portala E-uprave.

 

Za neupaljena svetla 6.000 dinara

Vozaču koji nije upalio kratka, oborena ili dnevna svetla na automobilu kojim upravlja sledi kazna od 6.000 dinara, jedan je od predloga Izmena zakona o bezbednosti saobraćaja. Vozač koji noću upravlja vozilom na neosvetljenom delu puta, a nema nijedno uključeno svetlo za osvetljavanje puta, ni poziciono, rizikuje kaznu od 120.000 dinara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznavanje vozačkih dozvola Srbije u Austriji

 

dokumenta%20srbija.jpg

 

Kako prenosi Tanjug, u Austriji je stupila na snagu izmena Uredbe o sprovođenju zakona o vozačkim dozvolama, kojom se priznaju vozačke dozvole izdate u Srbiji. To znači da se ukida dosadašnja obaveza polaganja vozačkog ispita za sve kategorije vozila. Za prepisivanje srpske u austrijsku vozačku dozvolu potrebni su popunjeni zahtev, vozačka u originalu i jedna kopija, izvod iz registra vozačkih dozvola u originalu, kao i kopija i prevod izvoda, jedna fotografija, i prijava stana u originalu i kopiji. Potrebno je poneti i boravišnu dozvolu.

Do sada su vlasnici vozačke dozvole iz Srbije, koji žive u Austriji, morali da polažu praktični ispit vožnje da bi prepisali dozvolu. Nakon što je stupila na snagu nova Uredba taj ispit više nije potreban. Prema Uredbi vozačke dozvole svih kategorija iz Srbije se priznaju, dok se iz drugih zemalja bivše Jugoslavije, tj. BiH i Makedonije priznaje samo ''B'' kategorija.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi je papirna vozacka dozvola vazila do pred kraj 2017., iz principa sam "guslao" maksimalno moguce sa njom, tj. do ovog krajnjeg roka za zamenu za nove (jun 2017.).

Vec imam otvoren nalog na eUpravi i tako sam ranije zakazivao termine za LK i pasos, pa sam resio da probam i "uslugu" podnosenja zahteva za zamenu bez odlaska u SUP.

Razlika od pukog zakazivanja termina za LK i pasos (gde se opet mora otici 2 puta, za podnosenje zahteva pa zatim i za preuzimanje dokumenata) je sto se ovde vec i sam zahtev podnosi online. Iz tog razloga morate imati biometrijsku LK sa cipom i naravno instaliran citac kartica. Kada se autorizujete i odaberete uslugu, potrebno je ocitati LK - svi podaci (opsti, slika, ...) bice preuzeti sa nje. Dalje se postavlja pitanje za izbor kategorije, da li je doslo do izmene u odnosu na sliku sa LK i da li ima nekih zdravstvenih ogranicenja.

Ukoliko se sve popuni, sistem generise jedinstvenu uplatnicu od 1576 din i stavlja zahtev na cekanje. Platio sam navedenu sumu i ubrzo nakon toga dobio E-mail sa obavestenjem da je "zahtev preuzet sa portala i prosledjen MUP-u". Tako da cekam promenu statusa i E-mail kada dokument bude zavrsen, kada bi samo trebalo otici do SUP-a i preuzeti dokument. Takodje, svo vreme obrade imate staru vozacku kod sebe (u slucaju putovanja u inostranstvo, sto mi je takodje zavrsilo posao).

Ako nekoga zanima, link za podnosenje zahteva je sledeci: http://www.euprava.gov.rs/eusluge/opis_usluge?generatedServiceId=1822&title=Zamena-stare-vozačke-dozvole-za-novu-(kartičnu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog burazera zaustavili, vozio auto od svoje devojke,vozacka mu istekla 4 meseca pre toga,lik mu napise prijavu za kod sudije za prekrsaj ocekivana kazna od 5-20000din i zabrana od par meseci,a njegovoj devojci od 15-30000 sto mu je dozvolila da vozi sa neispravnom vozackom,sad mozda njoj sredi da ne placa posto zive zajedno ali ce on morati da plati,sto je najgore mora da ceka proces,ne ide odmah nego kad stigne resenje....Menjajte vozacke kom je istekla a i ko koristi jos one papirnate,i tako vaze do juna meseca,bolje 1500din nego nekoliko puta vise za kazne!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok za zamenu je jos mesec i po. Vec su jednom produzavali rok 2014. zbog ogromnog broja preostalih papirnih, tako da sumnjam da ce se to opet desiti.

Ja sam takodje guslao do ovog poslednjeg roka, jer mi papirna istice na jesen ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nebi neko sekirao , samo da javim, i ja sam u postupku izrade nove vozačke dozvole iako joj rok važenja ističe aprila '19.

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i moja stara vazila do 2020 ali sam je skoro zamenio oko Uskrsa!Dugo nije vadjena iz novcanika a i ima 17 ipo leta tako da joj je vreme bilo za zamenu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/25/2017 at 0:55 AM, Ivan said:

Vec imam otvoren nalog na eUpravi i tako sam ranije zakazivao termine za LK i pasos, pa sam resio da probam i "uslugu" podnosenja zahteva za zamenu bez odlaska u SUP.

Razlika od pukog zakazivanja termina za LK i pasos (gde se opet mora otici 2 puta, za podnosenje zahteva pa zatim i za preuzimanje dokumenata) je sto se ovde vec i sam zahtev podnosi online. Iz tog razloga morate imati biometrijsku LK sa cipom i naravno instaliran citac kartica.

Ako ima zainteresovanih - samo da potvrdim da podnosenje zahteva i izrada nove vozacke preko eUprave - RADI . Sto u praksi znaci da je u SUP potrebno otici samo jednom, prilikom preuzimanja novog dokumenta.

Zahtev sam podneo eletronski 19.4., istog dana platio generisanu uplatnicu od 1576 din. Na dozvoli pise da je izdata 29.4. Pre neki dan sam E-mailom dobio obavestenje da je dozvola gotova, danas sam ugrabio vremena da je podignem. Znaci, nepune 3 nedelje od podnosenja zahteva do E-maila da se dozvola moze preuzeti. Pored toga sto se ne ide u SUP za podnosenje zahteva, svo vreme se poseduje i stara dozvola (ako neko za vreme izrade novog dokumenta putuje u inostranstvo).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bas dobra informacija za one koji jos nisu produzili dozvolu, posto sam pre neki dan u SUP-u na NBG-u video bar 30 ljudi u redu za dozvolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u sredu u Ljermontovoj, sat i po sam stajao u redu....radilo 2 saltera, a nekad i 1. Uplate se tri uplatnice (255, 621, 700), a ako dozvola nije izdata na teritoriji Bg, onda jos jedna uplatnica od 690din za prenos dokumentacije. Za 7 dana se podize dozvola sa papiricem kojim mi da kao potvrdu da sam predao zahtev. A stara vazi tih 7 dana, ne busi je odmah. Verovatno ce kad odem u sredu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadrzavaju stare dozvole, meni u SUP Zemun jesu, supruzi u Ljermontovoj jesu.

Nisu nam oduzimali stare dozvole do dobijanja novih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ostavili staru. Doduše, ja sam prošle godine to radio, tad mi je istekla. Možda ima veze to što joj je svakako isticao rok važenja.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, skile86 said:

posto sam pre neki dan u SUP-u na NBG-u video bar 30 ljudi u redu za dozvolu.

Zivo me interesuje koliko je jos ljudi ovaj put ostalo sa starom, na 25 dana pre isteka roka.

2014. je ostala masa ljudi koji to nisu uradili, pa su produzili rok za 3 godine :) . Sto mi je odgovaralo jer mi je stara dozvola vazila do jeseni ove godine.

Kazu u SUP da ove godine nema tolerancije, kazna za voznju sa starom ce biti od 6 do 20 soma i 2 boda. Za prekoracenje vece od 6 meseci 15 do 30 soma, 5 bodova i zabrana upravljanja minimum 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam preko e-uprave, 10.05 poslao zahtev i uplatio. E sad, ko zna kad ce mi izdati al nadam se da ce do 1og juna. Najveca glupost je to sto mi ova dozvola vazi do 2019te a moram da dajem opet pare za novu, glupost nevidjenih razmera, ali dobro to je nasa divna drzava.

Elem, preko e-uprave sve ide u 3 klika, bukvalno ne vredi stajanja u redu.. Jos sam narucio od kineza citac kartica za 500 din :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspeo preko eUprave. Nakon autorizacije mi izbaci gresku tipa: "Nije moguce obraditi zahtev elektronski, molimo vas da se obratite nadleznoj MUP" :thumbdown:

 

E sad, ne znam da li mogu u Ljermontovoj da probam s obzirom da mi ni adresa prebivalista, ni ona u vozackoj nisu u Bg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2017 at 7:20 PM, nesa 169 said:

Gde to ima da se naruči taj čitač?

Aliexpress, ima ih koliko hoces, vrte se oko 10e ali ako malo pretrazis ima ih i za 5,6e. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...