Jump to content
FAS Goran
bokija

Produženje vozačke dozvole

Recommended Posts

Za one koje ceka produzenje vozacke dozvole.Da li je potrebno lekarsko uverenje ili ne ako nemate zdravstvena ogranicenja.Covek iz prilozenog ne moze sa sigurnoscu zakljuciti,mada meni izgleda da uverenje nije potrebno...

PRODUŽENjE VAŽENjA VOZAČKE DOZVOLE

Važenje vozačke dozvole produžava organ unutrašnjih poslova kod koga se vozač vodi u evidenciji. Potrebni dokumenti su:

popunjen zahtev za produženje važenja vozačke dozvole

vozačka dozvola

dokaz o uplati republičke administrativne takse za produženje važenja vozačke dozvole

uverenje o zdravstvenoj sposobnosti vozača ako je vozačka dozvola izdata sa kraćim rokom važenja zbog nepovoljnog zdravstvenog stanja ili zato što je vozač navršio 65 godina života

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti vozis dizlo,za traktore sigurno ne treba.... :rofl::respect: Sala mala.I ja sam tako shvatio.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ti vozis dizlo,za traktore sigurno ne treba.... :rofl::respect: Sala mala.I ja sam tako shvatio.

:rofl::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne treba još uvek, ali po čuvenom novom Zobs-u će i tu nešto da zajebavaju i uzimaju keš ...

i ja sam produžio dozvolu bez lek. uverenja jer kad sam je dobio sa 18 nisam imao dioptriju, a 10 god posle sam se napravio lud i slikao se bez cvikera i regularno završio proceduru ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 8 godina kad sam produzavao nije trebalo, a ne verujem da treba ni sada.

Mada, tebi bokija ce verovatno traziti, zbog starosti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad dodjoh iz MUP-a.Ne treba mi jos uvek lekarsko uprkos tome sto me je zena cudno zagledala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam negde procitao izjavu iz nekog vec minitarstva da ce ljudi u Srbiji moci da kupe citace kartica (za LK) i da ce preko njih moci od kuce preko neta da zavrsavaju dosta stvari oko papirologije, izmedju ostalog i da produzavaju vozacku dozvolu, menjaju adresu u LK, porucuju svoja dokumenta (izvode i sl)...

Naravno to se nece desiti, ali bar zvuci lepo :)

btw bokija zar ljudima preko 70 uopste daju dozvolu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak je meni nejasno kako uopste daju dozvolu ljudima koji voze 1.2ccm i koji imaju auto koji ima manje od 100HP, cudna ova drzava, jeb. cak daju dozvolu mladjim od 80 godina, pa ova drzava mora da propadne nacisto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznuli se,oko godina....Dragi Duco,samo sam obecao i potpisao izjavu da necu voziti 170 CONSTANTNO.Inace oprostili mi par konjica do 100 kazu,tebi sa chipom i KN-om fali tek neki konjic,kad moze Duca kome fali cela ergela mozes i ti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progledali mu kroz prste jer je kiseli kupus ribanac odličan u prevenciji H1N1 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro sam negde procitao izjavu iz nekog vec minitarstva da ce ljudi u Srbiji moci da kupe citace kartica (za LK) i da ce preko njih moci od kuce preko neta da zavrsavaju dosta stvari oko papirologije, izmedju ostalog i da produzavaju vozacku dozvolu, menjaju adresu u LK, porucuju svoja dokumenta (izvode i sl)...

Naravno to se nece desiti, ali bar zvuci lepo :)

btw bokija zar ljudima preko 70 uopste daju dozvolu? :D

Usvojen je Zakon o elektronskom potpisu i to je već sada sasvim upotrebljivo. Problem nastaje kod IMPLEMENTACIJE. Potrebno je da sve državne službe omoguće informacione sisteme koji će omogućiti rad sa tim čitačima LK ;)

Postoje mnogi projekti po fakultetima i institucijama tim povodom tako da bi to trebalo prilično skoro da se počne koristiti ;)

Dodatni ''problem'' predstavlja tehnička neobrazovanost naših ljudi... e to je ozbiljan deo problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ona paranoja da će da me prate preko čipa u LK ??? ( mogu i preko moba, kompa itd ako se namerače ) :handy::pc:

ja ostajem na "papiru" do jula 2011 kad je poslednji rok, ali produžiće sigurno do 2015 ... :cheers:

fantastika ljudi neće to kod nas zaživeti do 3001, a možda i kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro dragi Bokija ti ni ne mozes toliko a pogotovu konstantno da ides to mogu JA, ne fali meni ergela imam ja konja dovoljno za sebe, a iskren da budem mnogo konja nalazi i sa strane a veruj mi vise ima konja sa strane nego sto si ti ubacio cipom tako da...Sledeci put kad budes produzavao dozvolu imaces mnogo vise nego danas a nadam se da ce i biti teze tada doci do dozvole i istu obnoviti.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ona paranoja da će da me prate preko čipa u LK ??? ( mogu i preko moba, kompa itd ako se namerače ) :handy::pc:

ja ostajem na "papiru" do jula 2011 kad je poslednji rok, ali produžiće sigurno do 2015 ... :cheers:

fantastika ljudi neće to kod nas zaživeti do 3001, a možda i kasnije

Pa sa ovakvim stavom definivitno nećemo dočekati ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla u pravu si. Neobrazovanost nasih ljudi i slaba zastita PC-a ce (ako se sve to dovede u red i rad) da napravi veliki haos i pometnju.

Mada realno, ako SUP u Nisu moze da ima virus u kompu (video svojim ocima kad sam preuzimao pasos.. starija gospodja je iscoolirala "heal/remove/delete" i samo kliknula "close") boli nas uvo.

A sto se tice pracenja, nista od toga. I prisluskuvanje mobilnih telefona takodje, meni mob stoji u dzepu od farmerica, pa mogu samo da cuju kako mi siste yaya :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam insistirao da mi daju licnu sa chipom. Pitao sam dal' treba i rukav da zavrnem za "fotkanje"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je potrebno lekarsko za produženje vozačke koja je ISTEKLA pre dva meseca?! Dozvola je izdata na 10 godina, znači ne bi trebalo da mora, jer je zakonski rok za zamenu/produžetak vozačke tri meseca. Verovatno posle tri meseca treba lekarsko.

U svakom slučaju sutra idem do Bele kuće, pa ako neko ima iskustva u ovom slučaju, neka javi, ako ne - ja javljam ujutru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...