Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

U najboljem slucaju :)

Mi na 2-3bar sve izduvavamo, osim desktopa koji ima 2 kg prasine kad se otvori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje - ustvari anketa: Da li koristite laptop vecinom kao stonu masinu ili kao prenosnu, i ako ga koristite kao stonu, da li vadite bateriju, ili je stalno u laptopu?

(preporuka je da se baterija izvadi ako je laptop uvek na jednom mestu prikljucen na napajanje, da ne bi oslabila od stalnog dopunjavanja, ali koliko cujem mali broj ljudi to radi).

 

Nikad nije u lapu kada je na punjaču. Evo na Toshibi baterija traje 10 godina i drži sigurno preko dva sata.

Totti možeš i usisivač da iskoristiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Razor

 

Koliko naplacujes ciscenje lap topa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pisem sa mobilnog, nisam siguran da cu svima da odgovorim.

@Ticma

Ultrazvucna kada je dimenzija 350x300x100mm i u njoj staje 8 litara tecnosti. Koristi se destilovana voda sa blagim sredstvom za ciscenje koji je kao neki deterdzent u odnosu 20:1. Ja obicno sipam oko 330ml te tecnosti i resto napunim destilovanu vodu. Podesim grejanje na oko 50ak stepeni i pustim ultrazvuk snage 200W da radi jedno pola sata. Posle toga ploca ide na izduvavanje kompresorom i susenje na IR predgrejacu jedno pola sata na 120 - 150 stepeni.

@totti i @Bocca

Vec 10 godina koristim kompresor koji pravi oko 8 bari pritiska i bez ikakvog problema sa njim izduvavamo sve ploce i laptopove. Nikad mi se nije desilo da se polomi peraje ventilatora osim ako neko ne ubaci nesto ili nesto ne upadne u sam ventilator. Desavalo se da radnici previse priblize pistolj da sam pistolj zakaci peraje i polomi ih. U slucaju da se polomi nesto, menjamo za drugo ili novo.

@Dusan

Ovisno o tome da li se laptop mora rasklopiti ceo ili ne, cena se krece od 500-2000 din.

Sto se tice baterije, ukoliko imate stabilan napon i laptop je stalno u struji, bateriju napunite i odlozite radi cuvanja. Ukoliko imate problema sa strujom, onda se baterija ponasa kao UPS i preporucljivo je da ostane u laptopu.

Ako stoji van laptopa, potrebno je da joj se proverava kapacitet na jedno pola godine, da se odradi bar jedan ciklus praznjenja pa zatim punjenja i ponovno odlaganje.

Inace bavim se reparacijom maticnih ploca na laptopovima. Bilo koji kvarovi, zamena chipova metodom reball-a, itd...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ti si bio sto si mi svirao. Izvini nisam se snasao da stanem, jer slabo poznajem BG a idem po navigaciji. Samo sam stigao da ti mahnem. Da bio sam kod momaka u Black Glass da zatamnim 3 stakla ponovo, imao sam jednu nezgodu sa kolima pa zatamnjivao ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni je ciscenje krajnje interesantna stvar, mada se ovaj sto sad imam rastura za 30s :D

 

Meni bude prvo rasturanje zanimljivo, posle postaje užasno dosadno.

 

A i kako god da okrenem dobijem od bližih rođaka barem jedan kompjuter nedeljno za čišćenje i, još gore, reinstalaciju operativnog.

 

Još kada mi neko kaže "Pa to je tvoj posao da radiš" dođe mi da polomim lap top preko kolena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

Napisacu u temi uskoro da ne bi ovde isli u off. Jos danas sam u BGu pa se mozda vidim sa momcima veceras na skupu.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ciscenje krajnje interesantna stvar, mada se ovaj sto sad imam rastura za 30s :D

Meni bude prvo rasturanje zanimljivo, posle postaje užasno dosadno.

A i kako god da okrenem dobijem od bližih rođaka barem jedan kompjuter nedeljno za čišćenje i, još gore, reinstalaciju operativnog.

Još kada mi neko kaže "Pa to je tvoj posao da radiš" dođe mi da polomim lap top preko kolena :D

Zato lepo napravis image nekog kompa i gotovo sve za 10 minuta :)

Osmica se sa usb instalira za 14 minuta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice image-a za lapove i desktopove, imam skoro 4TB raznoraznih, uglavnom Win 7ice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolja stvar koja je izmisljena.

Kad smo vec u temi, gde moze da se nadje weller za neke pristojne pare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemilica?

Ako mene slusas, uzmi JBC, pitaces se kasnije kako si uopste mogao da lemis sa necim drugim. Imam semu za jednu polovnu za 350€, jeste cena jaka ali veruj mi kad ti kazem da bolje ne postoji. Ja sam pazario JBC RMST-2A rework i platio je polovnu 2100€ sa jos 2 dodatna alata, cija je vrednost bila 4500€ nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.jbctools.com/cd-b-soldering-station-product-505-category-1-menu-1.html

Ovo je u pitanju. Pogledaj malo po netu. Odlikuje se brzim vremenom zagrevanja, brzi recovery, veliki, ali stvarno, veliki broj vrhova, grejac se nalazi u svakom vrhu, tik uz vrh. Od paljenja lemilice u roku od 5 sekundi vec mozes da lemis, itd, itd...

Ako se resis da kupis, spojicu te direkt sa uvoznikom, kupices od njih, oni imaju tu jednu polovnu na stanju. Imaju i nove i polovne. Cene novih mozes da vidis na tom sajtu, samo dodas nas PDV. Nova bi trebalo da je 350+PDV, polovna je oko 300+PDV.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavi mi adresu da ti posaljem kuciste, da ga sredis, i reinstaliras Windows, ne bi trebalo da ti bude tesko, to je tvoj posao...

:)

 

Pa će da bude oglas "Poklanjam 70 kvalitetnih pločica za egr " :harhar:

 

 

 

Zato lepo napravis image nekog kompa i gotovo sve za 10 minuta :)

Osmica se sa usb instalira za 14 minuta :)

 

Sama instalacija mi i nije problem, nego mi donesu Windows koji ne može ni da se podigne i još kažu "E imamo neke slike, pa bi bilo lepo da ostanu..", a naravno niko ne kaže gde i koliko..

 

Ja pokušavam i moje u kući da nateram da pređu na Linux tako da imam samo jedan image win 8 i to je to tako da to svi dobijaju kada gnjave :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.jbctools.com/cd-b-soldering-station-product-505-category-1-menu-1.html

Ovo je u pitanju. Pogledaj malo po netu. Odlikuje se brzim vremenom zagrevanja, brzi recovery, veliki, ali stvarno, veliki broj vrhova, grejac se nalazi u svakom vrhu, tik uz vrh. Od paljenja lemilice u roku od 5 sekundi vec mozes da lemis, itd, itd...

Ako se resis da kupis, spojicu te direkt sa uvoznikom, kupices od njih, oni imaju tu jednu polovnu na stanju. Imaju i nove i polovne. Cene novih mozes da vidis na tom sajtu, samo dodas nas PDV. Nova bi trebalo da je 350+PDV, polovna je oko 300+PDV.

Mi smo gledali zajedno sa sisaljkom u vrhu za uklanjanje odmah po rastopljivanju. Ima jedna na KP ali je oglas neozbiljan i covek nema pojma sta hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom kompletu imam sledece.

- 2 drske 245 za klasicne vrhove

- Razlemljivac sa elektropumpom za usisavanje

- Duvaljka

- Lemilica kao pinceta (micro tweezers), 2 vrha se greju sa obe strane.

Ako ides ka Krusevcu, V. Banji, Kraljevu, svrati do mene da vidis i isprobas uzivo.

Ako ti treba kontakt od uvoznika, javi se na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem sa Asus EEE pc lap topom. Problem je sledeci: kada laptop radi na bateriji posle par minuta se samo sam od sebe iskljuci. Ukljucim ga i opet se iskljuci posle par minuta, a neki put nece ni da podigne sistem, samo se iskljuci prilikom podizanja istog. Na laptopu je instalirana sedmica, ali se isto desavalo i na xp-u. Normalno puni bateriju i ne izbacuje poruku da je baterija na kraju i da je potrebno zameniti. Kada radi sa upaljenim punjacem, sve je ok. U cemu moze da bude problem, bateriji koja je za zamenu ili necem drugom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj malo da drndaš bateriju kada upališ. Meni deluje kao kontakti.

 

A i vidi napon na bateriji unimerom. To mi za sada pada na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...