Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Promeni power profil na balanced ili tako nesto

Ali ako se greje samo kod otvora za izbacivanje toplote onda je otvor prasnjav i delimicno iki potpuno blokiran. Stavi neku papirnu novcanicu kod otvora kad krene da bije na najjace i vidi da li je vazduh pomera. Trebalo bi da je pomera prilicno kad duva na najjace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavim ja ruku kod otvora i oseća se da izbacuje topao vazduh  :thumbsup:


Promeni power profil na balanced ili tako nesto
 

Isto kao da si mi rekao da sednem u MIG-29 i odletim u Peking  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kliknes na sliciu ge je baterija i tu ti izbaci koji profil zelis, ima 3, ne mogu da se setim kako idu po redu, ali balance ti je srednji. Samo kliknes na onaj kruzic pored i on sam prebacuje na taj rezim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čišćenje lap topa je jedna od najgorih stvari koje sam radio. HP Pavillion G6- da bi se zamenila termalna pasta mora sve da se rasturi, skine tastatura, ploča izvadi i tek onda može da se pristupi procesoru..

Ne bih ja racunao na DDR4. Cela 2011 V3 platforma koristi jedino nekom ozbiljnom renderu, sve ostalo nema svrhe. Haswell na 1150 i DDR3 memorijom (ali dobrom, ne ova kingston sranja sto dominiraju nasim bednim trzistem) je vise nego dobro resenje.

I to što kažeš. Za moje uobičajene potrebe( par programa, browser i filmovi), skoro svaki dual core sa dovoljno rama da sve drži otvorenim bi radio savršeno.

Ali ploča mi podržava najviše 8gb ram-a, a ne bih i nju da menjam jer mi se onda više isplati sve da promenim.

Jesi koristio HyperX memorije? Navodno su nešto bolje, ali opet daleko od boljih proizvođača po testovima.

Meni je ciscenje krajnje interesantna stvar, mada se ovaj sto sad imam rastura za 30s :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista sto ces peimetiti u performansama a mozda pomogne kod grejanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciscenje moze da uradi skoro svako - samo u youtube ukucate model lap topa i disassembly... i pratite uputstva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko je prvi laptop koji je imao u rukama gasio tako što je skidao bateriju, ne bih se baš usudio da to sam radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moj lap top ocistim za 10-ak minuta. Nerviraju me jedino oni sitni srafcici i uvek se plasim da ih ne izgubim ali sve u svemu ciscenje je postala rutina koju odradim 2x godisnje. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj prvi put cistio ga posle 4 godine, tako da je imao "tepih" oko ventilatora... dobar je bio zimi - za grejanje dlanova, ali leti nije bas bilo zabavno... Prvi put kad sam rasklapao sam pratio uputstva i nije bilo nikakvih problema. Drugi put nisam, jer me mrzilo, pa mi je ostao jedan sraf viska... za rezervne delove ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja moj laptop nosio u servis i to kod nekog privatno nesto se bio batalio, pre servisa baterija mi drzala dva sata a nekad i vise,a posle servisa jedva se nategne da izdrzi i sat vremena,sad ne mogu da verujem da mi je lik mozda zamenu bateriju,nije da ga ja sad nesto vise koristim nego pre vise ga cerka koristi od mene a ona svaki dan isto gleda po youtub i izdrzi tako do sat vremena,al ne verujem sebi da je neko i na to spreman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije vratio ekran na 100% osvetlnenju a ti nikad nisi smanjio kako ke bilo?

Ja kad radim laptopove uvek nafuram brightness na 100% pa se nekad desi i da zaboravim da vratim, a ekran samo tako jede bateriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čišćenje laptopova kod mene je svakodnevnica, stim što ja obavezno čistim sve delove cooler-a u ultrazvučnoj kadi sa tečnošću namenjenoj za to. Ne možete da verujete kakvi sve dolaze. A primetili smo da laptopovi koje koriste pripadnice lepšeg pola u 99% slučajeva su u mnogo gorem stanju, kao da uopšte o tome ne vode računa. Nakon čiščenja u ultrazvučnoj kadi, cooler izgleda kao da nikad nije korišćen.

 

Po potrebi ili želji mušterije, u ultrazvučnoj kadi čak perem i cele matične ploče i druge delove laptopova (ukoliko je prosuto nešto na ploču ili tastaturu). U 50% slučajeva neispravnu ploču na kojoj je nešto rasuto vratim u život i potrebno je još nešto sitno izmeniti od chipova...

 

Laptop obavezno čistite od prašine, bar 1 put godišnje, jer je to preventiva da ne bi stradao neki od čipova koje je potrebno hladiti. Ponekad se samo raskuglaju ali u većini slučajeva chipove je potrebno zameniti a ta procedura je daleko skuplja nego preventiva čišćenjem. Ko nema vremena, ne zna ili ne želi da plati čišćenje, uglavnom je dovoljno da se kompresorom uduva vazduh od spolja ka unutrašnjosti laptopa na mesto gde izduvava vazduh, kako bi se tepih od prašine nastao na suprotnoj strani hladnjaka izbacio napolje kroz otvore za uvlačenje vazduha.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti nije vratio ekran na 100% osvetlnenju a ti nikad nisi smanjio kako ke bilo?

Ja kad radim laptopove uvek nafuram brightness na 100% pa se nekad desi i da zaboravim da vratim, a ekran samo tako jede bateriju

ne vratio sam ga nebih ni mogao da gledam u njega da je 100% brightnes,moj ekran je 17'' i meni je jasno da on vuce dosta bateriju ali mi nije jasno kako je pre servisa drzao nekad i preko dva sata a sad izdrzi do jedan sat.

baterija mi deluje istog dezena kao i kuciste a nije ni izgrebana,ubacivao sam drugu neku bateriju vidi se da nije njegova izgrebanija vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta je lik uopste radio? Koji je bio problem kad si slao na servis?

 

BTW, uradi ono sto smo totiju preporucili. Prebaci power profil na balanced

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregrejao sam mu grafiku igrao gta4, pa prebaceno je to na balanced ako mislimo na isto to se nalazi u opcijama za bateriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje - ustvari anketa: Da li koristite laptop vecinom kao stonu masinu ili kao prenosnu, i ako ga koristite kao stonu, da li vadite bateriju, ili je stalno u laptopu?

(preporuka je da se baterija izvadi ako je laptop uvek na jednom mestu prikljucen na napajanje, da ne bi oslabila od stalnog dopunjavanja, ali koliko cujem mali broj ljudi to radi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro pitanje, kod mene uvek stoji na jednom mestu i skoro stalno je prikaceno punjenje tako da nema potrebe da mi se baterija stalno dopunjava ako je stvarno to ostecuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze jedno pitanje - ustvari anketa: Da li koristite laptop vecinom kao stonu masinu ili kao prenosnu, i ako ga koristite kao stonu, da li vadite bateriju, ili je stalno u laptopu?

(preporuka je da se baterija izvadi ako je laptop uvek na jednom mestu prikljucen na napajanje, da ne bi oslabila od stalnog dopunjavanja, ali koliko cujem mali broj ljudi to radi).

 

Baterija sluzi i kao UPS. Primice strujni udar i peglace sve oscilacije u elektricnoj mrezi.

 

Ja ljudima kazem da ako im je struja dobra mogu da vade, ali ako su recimo u centru BG-a u nekoj starijoj zgradi, definiitvno je bolje da je ostave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čišćenje laptopova kod mene je svakodnevnica, stim što ja obavezno čistim sve delove cooler-a u ultrazvučnoj kadi sa tečnošću namenjenoj za to. Ne možete da verujete kakvi sve dolaze. A primetili smo da laptopovi koje koriste pripadnice lepšeg pola u 99% slučajeva su u mnogo gorem stanju, kao da uopšte o tome ne vode računa. Nakon čiščenja u ultrazvučnoj kadi, cooler izgleda kao da nikad nije korišćen.

Po potrebi ili želji mušterije, u ultrazvučnoj kadi čak perem i cele matične ploče i druge delove laptopova (ukoliko je prosuto nešto na ploču ili tastaturu). U 50% slučajeva neispravnu ploču na kojoj je nešto rasuto vratim u život i potrebno je još nešto sitno izmeniti od chipova...

Laptop obavezno čistite od prašine, bar 1 put godišnje, jer je to preventiva da ne bi stradao neki od čipova koje je potrebno hladiti. Ponekad se samo raskuglaju ali u većini slučajeva chipove je potrebno zameniti a ta procedura je daleko skuplja nego preventiva čišćenjem. Ko nema vremena, ne zna ili ne želi da plati čišćenje, uglavnom je dovoljno da se kompresorom uduva vazduh od spolja ka unutrašnjosti laptopa na mesto gde izduvava vazduh, kako bi se tepih od prašine nastao na suprotnoj strani hladnjaka izbacio napolje kroz otvore za uvlačenje vazduha.

Jel moze malo pojasnjenja oko tog ciscenja u ultrazvucnoj kadi? To mi nikad nije palo na pamet, sta i kako i koju tecnost koristis? :D

Problem je sto zene lap top vuku po krevetima i foteljama i onda usisaju sve sa niih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni slucajno :) 3-4 bara je vec na granici da bude preveliki udar vazduha. Osrednji kompresori imaju 8-10, a oni ozbiljni kod vilkanizera ko zna koliko :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti, mozes i fenom za kosu ali ozbiljno. :) Dovoljno je da barem malo produva prasinu iz kulera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi krakati više ništa ne verujem  :p

 

Znači kad bih probao vulkanizerskim kompresorom, tražio bih kuler 200 metara dalje... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...