Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

E sada da se ja pravim pametan kada je već rpbolem rešen :D

Nisi ti ništa pogrešno uradio već je taj ruter glup da gluplji ne može biti.

Pretpostavljam da je to onaj SBB-ov ruter?

 

Dobio sam isti i signal je očajan, port forwarding ima ozbiljnih problema i često se zaglupi.

Što je najgore protok unutar mreže mu je jako slab tako da kada nešto puštam sa drugog uređaja bude gore nego da stream-ujem sa neta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj stari ruter što mi služi sada kao switch jeste neko govance...nije bio skup kada sam ga uzimao. Neki beli TP-Link... Na njemu sam sada zamenio mesta kablovima pa je sve proradilo. Što se njega tiče on je korektno obavljao posao, a skoro uvek su uključena oba desktop računara i jedan laptop na wifi. Kad sam kod kuće i telefon mi je uvek na wifi-u... Jedini problem koji sam sa njim imao je vezan isključivo za jedan stariji laptop. Kada taj laptop povežem na wifi posle nekog vremena pukne wifi mreža cela, i moram da ga restartujem. Ali samo sa tim računarom se to dešavalo, i nemam pojma zbog čega.

 

Ovaj novi ruter što su mi doneli je isto TP Link TD-VG3631 neki, ali kao moćniji je od ovoga. Provajder je Beogrid, ali njih je nedavno kupio SBB, tako da moguće da misliš na njega. Za moje potrebe, ne vidim da ima nekih problema sa brzinom ili slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima, i to je ranije bilo vrh vrhova, jer su brzine samog interneta bile skromnije, a unutar LAN-a brutalne. Sada kako su se brzine interneta povećale, onda sve manje ljudi koristi tu uslugu, i sve manje ima deljenih podataka. 

Ali ranije si mogao sve živo tu da nađeš... Retko se dešavalo da ne nađem tu neki npr. film koji tražim da skinem. Recimo 2009.godine mislim da sam imao 512Kb/s protok, i onda kada preko dc++ skinem film od 1,5GB za tri minuta, to mi je bilo strava...a sa interneta bih istu stvar skidao celu večnost. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to imao pre nekih 8 godina. Najjaca fora u to vreme. Filmovi, serije igrice. Plus brzina ludilo u odnosu na tadasnji net. A tek sto su imali alpha beogrid kaunter server. Ljudi su stvarno sabijali, zao mi sto takav server nikad nije bio public. Siguran sam da bi sabio i kgb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze pomoc,na drugom kompu sam instalirao Win 10 . Na internet idem preko TL_WN722_N.jpg kad je bila sedmica ali sad nece . Pronadje uredjaj i instalira drajvere al prc . Dal je do desetke il drajvera ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko njihov sajt kaze, nemas srece, nije ti kompatibilan uredjaj sa win10

http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/CompatCenter/ProductDetailsViewer?Name=TP-Link+TL-WN722N+Wireless+Network+Adapter&vendor=TP-LINK&Type=Hardware

 

No, iz iskustva znam da treba da probas da nadjes neki slican drajver koji ce uspeti to da pogura ipak. Pokusaj da nadjes driver za win 8 ili 8.1 i instaliras.

 

EDIT: koliko vidim ovaj lik se snasao ovde - http://www.quora.com/Can-TP-Link-TL-WN722N-work-with-Windows-10-without-driver-issues

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi pokusao ovako kako ovaj lik kaze? Skines zip pa ga nanisanis sa onim tool-om za instalaciju i on probere sta mu valja.

Ako si tako, onda jbg, nesam skolovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti nije sila ostani na sedmici još par meseci. Će izađe adekvatan driver.

Budženi drajveri mogu da prave brdo problema.

Tako sam ja još na XPu budžio driver za wifi karticu. Jednom dnevno sam imao BSOD :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pivo nego sta..inace 10ka jako lepo radi i na starijim masinama konacno je optimizovano kako treba a na nekim zverkama koje sam radio prethodnih dana prosto leti (ko punto kad je nov ☺) ...zamislite kombinaciju dva ssd 256 u raid0 modu plus svez win10 ...prosto milina raditi na takvoj masini...steta sto je musterijina...svaka pohvala za win 10...e i da za miroslava mog druga...postoji nesto sto se zove DRP tj Driver Solution Pack i sadrzi ogromnu bazu drajvera i bukvalno sve nadje sam pa cisto probaj ako te opet bude zezalo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neki strucnjak da kaze sta je sa laptop,tj sa tastaturom.

nece da ukljuci capslock,ne mog5u da pisem velika slova,kad pritisnem h pise h6,kad g pise g5,kad 5 pise g5,kad 6 pise h6, znak pitanja nema,i mozda jos nesto a da i nema et ili majmun i shift,zna li neko sta je to se desava od sinoc od jednom,mozda je neko mrckao nesto ko zna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...