Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

ah seeeeeeeemi pa sto odma ne kazes,e nemam pojma :)

a jel imas kablovsku,zasto ne vidis nesto preko njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, izvini Boki :)

Za kablovski- hm, u stanu imam sbb kablovsku, ali gazda nema ugovor sa njima, tako da nema ni racuna. Da li je ovde nesto na divlje ili kako vec, pojma nemam!

Ne znam kako bi sad islo da zovem sbb i kazem takva i takva stvar,znate imam vasu televiziju, koju ne placm, a hocu internet :)?! Mislim, meni odogovara da ne placam taj racun iskreno, ako ne moram. Ako ne nadjem neki wirelees, onda ce morati preko sbb-a da ide :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma onda ne cackaj...kod mene na n.bg je pustena u rad wireless mreza Belkin vidi potrazi po netu mozda ima i u tvom kraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki nije pustena mreza Belkin, nego je neko kupio bezicni ruter Belkin i nije ga zakljucao, tako da moze svako da se kaci na njega ista prica i sa telekomovim hg520's.

Ako bi bezicni net vidi prvo sa notebook-om da li hvatas neke mreze i kako se zovu, ako ne imas dve mogucnosti:

1. airllive usb adapter wl-1600 radi ubiva cena mu je 2500.00 u WinWin

2. ako i sa njim nista ne hvatas onda reinkjet antena 20 ili 24db sa 9m kabla isto u WinWin oko 2500.00 pa ga prikacis na wl-1600 sto si prethodno kupio i sa tim ima da uhvatis neku otvorenu mrezu ili bilo koju mrezu.

Naravno postoje i varijante sa AP i antenama ali to je komplikovano za krajne korisnike. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, aj polako, posto bas i ne baratam ovom problematikom :)

Preko nootbook-a hvatam nesto, na to sam sad konektovan, protok preko 1Mbit/s, a kako se zove - zove se "default". :))

Ali to nije sigurno, jel tako? Mislim, sad ga imam, ali moze nestati za minut ili gresim?

Ako uzmem taj usb adapter wl-1600, trebalo bi da uhvatim tu mrezu i sa desktop racunra, jel tako?

Edited by Semi

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Naravno, da ta mreza nije sigurna tj. moze da je iskljuci kad mu dune, a kada otvoris search wireless network tu imas spisak svih mreza koje ti vidi notebook, a sa wl-1600 mozes i na racunaru da koristis jer je to usb odnosno kaci se preko usb i ima mnogo mnogo jacu antenu nego notebook, a inace protok ti zavisi i od jacine veze tj one crtice, moze da pise 1Mbit ali ne mora da znaci da je toliki protok zbog slabe veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke, hvala, mozda probam sa tim adapterom, pa cemo videti :)

Inace, protok jeste dobar verujuci speed testovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, poslusao dzumandzija i uzeo usb adapter wl-1600!

Stvarno odlicno radi, meni i vise nego dovoljno, stalno 5 crtica, sve ful hehe :)

Samo da potraje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 samo da pitam,dal neko zna zbog cega nemogu na laptopu da otvorim task menager   :rant: i kako moze da se uradi da proradi 

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sistem ti je pao, moras da reinstaliras operativni sistem. Imao sam isti problem na starom kompu i reinstalacijom sam ga resio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad i ne mora da reinstalira sistem zbog toga. Moze i drugacije to da se rijesi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

uspeo sam,instalirao neki programcic za task menager i sad radi i ubacio norton 360,koji je nasao i :2guns:  

par virusa,zbog virusa nije radio task

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sistem ti je pao, moras da reinstaliras operativni sistem. Imao sam isti problem na starom kompu i reinstalacijom sam ga resio....

Taman posla da zbog toga obara ceo sistem pobogu! :whistle:

Silenci, moj iskren savet ti je:

1. Skini program koji se zove Malwarebyte's Antimalware OVDE

2. Instaliraj ga i pusti full scan svih diskova i particija

3. Kada ti nadje par stvari koje nisi znao da si imao predji na tacku 4

4. Makni taj odvratni norton i skini AVG free OVDE . Ja trenutno administriram dve odnojene mreze kompjutera pokrivene NOD32 antivirusom i AVG antivirusom. Oba su sjajna ali AVG postoji u free varijanti a NOD ne. Norton je nesto najgore sto se desilo kompjuterskom svetu od Apple-a...

5. Skini programcic Process Explorer 12.04 OVDE . To ti je malo napredniji task manager koji je sjajan i moja obavezna alatka.

6. Kad ukljucis gorepomenuti program ides na Options u meniju, i stikliras "Replace Task Manager" :thumbsup:

Ovime si dobiju prilicno kompletnu zastitu kompa i jako jako dobar task manager :)

Pozdrav, i reci ako nisi nesto uspeo (ako se odlucis da uradis ovo sto sam napisao naravno)

Edited by Bocca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da potpisem ovu Boccinu tacku 4. (osim ovog poredjenja sa apple-om)

Norton je stvarno uzasan i svaki put kada sam pokusao da nesto nihovo instaliram, upropastio mi je sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neeee,nisi preterao.Zasto bi vozili glupi ferari kad mozemo Daciu?rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što Ferrari obično služi za show off, dok je Dacia pravo vozilo za eksploataciju i vožnju od tačke A do tačke B :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A izmedju imas jos pet tacaka gde stajes da popravis skalameriju da bi stigo do tacke B.Izvini,suvise sam glup za rvanje sa tehnikom,ja bi nesto sto radi uvek.harhar.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se ;) Zato sam na poslu Mac-inu koja najčešće štrajkuje zamenio PC kršinom koja radi non-stop :thumbsup:

Možda je Ferrari nekada bio Ferrari, sada je to Dacia u karoseriji Ferrarija sa nekom fensi mapom učitanom u ECU ;)

Korpus delikates: http://www.apple.com/macpro/specs.html :harhar:

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u pravilnom korišćenju resursa, dok Windowsu trebaju gogabajti memorije za njegov loš memory management, Macu treba manje, bolje je optimizovan.

Ali...kao i svaki Unix like operativni sistem, to dok našiljiš...

Evo primera, ja sam šiljio jedan OS tako, sve živo podesio posle nedelju dana i stigne mi na mail neke smešne slike fazon u PowerPoint .pps formatu i taj fajl nikako nisam mogao da otvorim. Tad sam odustao od Unix like OS...

A da ne pričamo o ostalom softveru koji je za Windows dostupan sa sve krekovima, a na Mac ga ni nema ili nije "usklađen" sa Windowsom, što je danas ipak jako bitno, većina računara jeste na Windowsu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...