Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Pomoc,ne ide dalje od ovoga na slici. Instalacija 7ce prosla i doslo dovde i ni makac.Kupio nov kompjuter bez sistema.Sta raditi ?:(

WP_20170930_19_08_47_Pro.jpg

WP_20170930_19_11_48_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je boot screen od biosa.i nema.veze sa windowsom. Udji i bios i pregledaj vreme i postavi boot uredjaj pravilno.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,znam da je boot screen,ali ne ide dalje od toga ma šta ja pritisnuo ( del , f2 ... ) . Probao sa tri tastature, isključio sve periferije ... Jednostavno tu stane . Neće ni u bios da uđe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clearuj cmos pa.probaj. probaj sa jednim stickom rama. Ako nece sa stim probaj drugi. Iskopcaj iz steuje i izvadi bateriju iz ploce na pola sata.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocastio sam sebe jedno 15-ak dana ovom spravicom :D

 

Acer Nitro 5 AN515-43 r5dc

 

Acer-Nitro-5-AN515-54-photogallery-01.thumb.png.d5d2ce766f745a74109eda37a0f22654.pngAcer-Nitro-5-AN515-54-photogallery-06.thumb.png.a68388cbd4a7cbd0cf097e6ec713810c.pngAcer-Nitro-5-AN515-54-photogallery-04.thumb.png.25803cea3089afb5cf705a93d7be5b12.png

 

NITRO_5_AN515-54_hero_small.thumb.jpg.789e072c89fad040097facd86e2962e3.jpg

 

https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/NH.Q5XEK.008

 

Ovaj na sajtu ima u spec 8gb rama, moj je 12...

 

Ja sam dosao na temu samo da izrazim svoje odusevljenje spravom :wub: To bukvalno leti, to se bukvalno otima, imao sam -neka- ocekivanja, ali da to ovako radi, pojma nisam imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci valja Ryzen i u lapecima :D lepo za cuti. Ja vec godinu dana ferceram Ryzen 5 2600x u desktopu i isto sam prezadovoljan :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malopre uzeo tj dobio RX 580 graficku...lele pa ja sam.progledao ljudi...stavio call od duty na max sve sa milion shejdera FSAA i ostalih tripova ...juuu juuu juuu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, horvat said:

Znaci valja Ryzen i u lapecima :D lepo za cuti. Ja vec godinu dana ferceram Ryzen 5 2600x u desktopu i isto sam prezadovoljan :) 

 

Nisam ni razmiljao da eventualno bezim od AMD, daleko od toga...imao sam vec AMD u nekom starom desktopu, i pre 6-7 godina mi je radio AMD samo tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre bre...meni dosta tih jakih stvorova, dosta ih na poslu gledam od par iljada ojra (fotogrametrija i obrada snimaka), pa i toliko jaki rade celu noc neke sekvence

Premda sam gledao neki laptop koji bi mi zamenio sadasnji (ne treba ali ispitujem trziste), ono 4core - 8thread-a, dodatna grafika i solidan 2400+ brzina rama. Ssd skoro svi imaju, premda ja imam svoj.

Sad vec pramatora Toshiba L750 sa i7, 8GB i nVidia grafikom je graficki slaba za iole novije igrice, pa merkam nesto zanimljivo.


Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenovo T14 ...ne znam dal ste imali prilike da radite sa njim ali moja preporuka...Ryzen 7 32gb ram 500nvme m.2 14"..uzeo 30 komada za firmu i korisnici prosto odusevljeni...nazalost moram da predjem tj vec sam presao na Dell posto je to globalna odluka i prvi modeli koje testiram i koristim nisu me oduesvili u pitanju su Latitude 5420 modeli kao i 3410 i jedini biser je XPS 9320 ...posle 10 godina rada sa Lenovo zaista mi je tezak rastanak i moram da se zapitam koji nas magarci vode i gde gledaju i sto ne pitaju strucne ljude sta treba raditi...ne mislim na Srbiju vec na razne firme
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lenovo Kinezi,Dell Ameri...
Imam desktop,sam pravio pre malo manje od decenije,AMD Phenom2-8gb-radeon770,Dell Inspiron(i5-8gb) laptop i iMac iz 2014, najviše sam na iMac i iPad..oni uvek šljakaju u definiciji,Dell laptop jedva gura w11...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, shortee said:

Lenovo T14 ...ne znam dal ste imali prilike da radite sa njim ali moja preporuka...Ryzen 7 32gb ram 500nvme m.2 14"..uzeo 30 komada za firmu i korisnici prosto odusevljeni...nazalost moram da predjem tj vec sam presao na Dell posto je to globalna odluka i prvi modeli koje testiram i koristim nisu me oduesvili u pitanju su Latitude 5420 modeli kao i 3410 i jedini biser je XPS 9320 ...posle 10 godina rada sa Lenovo zaista mi je tezak rastanak i moram da se zapitam koji nas magarci vode i gde gledaju i sto ne pitaju strucne ljude sta treba raditi...ne mislim na Srbiju vec na razne firme emoji3.png

Imao sam dosta iskustva sa t serijom lenova i svaki je bio odličan. Pre svega to su ozbiljni lt za rad na zahtevnijim aplikacijama. T serija je ono zbog čega je lenovo kupio IBM, kvalitet, brzina... Trenutno radim na nekom ideapad i džaba, jeste ista fabrika ali nebo i zemlja u izradi, završnoj obradi, kvalitetu.. pogotovo mi se ne sviđa smanjivanje interfejsa pa tako grafika ide preko USB c ili USB 3 konektora, napajanje preko USB c itd.

Skroz ne praktično. 

Btw, ima neki lik iz BG prodaje t16 čini mi se na kp, više komada. Drugar kupio, dobio nov lt, nemačka tastatura, povoljno (3x jeftinije nego u radnji). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se kunem u Lenovo...to nisu masine nego rage sposobne da rade uvek i stalno...imam svoj t470 i to ubija kako radi... na poslu imam sve zive modele od a475 (prvi APU) preko a485 pa a495 pa sad evo T14 i na kraju Dell.
Secam se da sam u t430 gurao ddr3 module od 1.5v i 1.35 u isto vreme i evo jos sve to radi zajedno i bez problema gura sve sto mu dam...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam probem sa laptopom,kad se otvori sav se razabi,ja ga rastavim polako i video da su srafofi tj pastike totalno popucale,sto drze šarke od ekrana.Ja to sve nekako uspem da opravim,da ucvrstim i sklopim laptop,upalim ga,al nedaje sliku na ekran,odnesem kod drugara laptop,on ustanovi da je otisao graficki čip,treba da se uradi prekuglavanje grafickog čipa.Ja zzvao par servisa u Bg,to kosta od 6000 do 10000 dinara,Ja nadjem na KP,coveka koji to radi za 3000,al posaljem mu laptop u Kikindu,on ga je popravio i sredio malo bolje drzače šarki,tako da je sad druga priča.jest laptop star skoro 11 godina,a odicno radi,u pitanju je HP G6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra priča!

Ja imam Dell Inspirion mallo manje star,koji mi podvukao pod kožu,dao sam ga ćeri za školu,ova ga usrala kao da je tuđ….baš volim što si ga opravio i što će i dalje da služi….

Jel tajna koji je lik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...