Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Danas sam prolio kafu po laptopu,

macbook air 13.

 

Otvorio, ocistio iznutra, na bateriji nasao jednu kap, na trackapadu isto.

Nisam uspeo da pridjem tastaturi.

 

Poslao sam mail u jedan servis i dobio ovaj odgovor:

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zamena nove original tastature je 170eur
Garancija 1 god
Ugradnja traje 1 dan.
Tastature se ne ciste
 
Maticnu plocu treba dobro oprati sredstvom za anti koroziju u kadici i lakirati kako se ne bi pokavio oksid i doslo do stete na maticnoj ploci.
Cena ciscenja kod nas je 6000din i traje oko 2 radna dana.

 

Ciscenje ploce treba uraditi u 24 casa od polivanja tecnosti.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
 
Interesuje me ovaj drugi deo. Znaci ploca nije polivena, ne vidim poentu ovog drugog u naredna 24h.
Je l' ovo poslednje sto covek kaze ima smisla? Iskreno ne vidim poentu za panikom ako vec ploca nijee kvasena.
Samo tastatura, i njoj 3 dugmeta sad zezaju.
Btw inicijalno su radila, ali za 10 minuta, krepase :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ploča radi, tj. laptop radi, ne čisti, ne peri, imao sam loša iskustva... Ja imam kadicu i mogu oprati ploču, ali nikako ako već radi... Tastatura ima za mnogo manje novce...

 

Inače, htedoh da postavim sledeću ponudu WinWina da se malo ismejete... Postavite i na drugim forumima slobodno...

 

Win_Win_mega_propust.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ploča radi, tj. laptop radi, ne čisti, ne peri, imao sam loša iskustva... Ja imam kadicu i mogu oprati ploču, ali nikako ako već radi... Tastatura ima za mnogo manje novce...

 

Hvala, to me zanimalo.

 

Radi evo, koristim racunar svakodnevno, s tim sto tastatura radi parcijalno. 

Iskreno posle cimanja raznih servisa i davanja nekih jednako cudnih predloga poput ovog iz email-a, resio sam da narucim preko ali expresa sam, nabavim srafove i tastaturu za ovaj model (A1466) i probam da zamenim kao sto ovaj lik to radi. Bicu optimistican da pokusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ponuda za jednu lokalnu firmu od koje sam je i dobio da napravim sličnu. Naravno, kad sam video o čemu se radi, slatko sam se nasmejao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nikakvo pranje u nikakvim sredstvima radija sam prije u servisu i to se radi sa obicnim kontakt sprejom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi kolega, itekako ima pranje i postoje specijalne tečnosti za pranje bga ploča u ultrazvučnim kadicama. Bar jednom nedeljno operem neku ploču koja ne daje nikakve znake života i posle pranja u 50% slučajeva, ploča proradi bez ikakave dodatne intervencije... Ultrazvučnu kadu sam radio po meri i pravio sam je specijalno za veličinu najveće desktop ploče tako da staje oko 8 litara tečnosti u nju, gde je procentualno 10% tečnosti za pranje a 90% destilovana voda.

 

Bez namere da reklamiram sajt, evo gde može da se kupi tečnost za pranje u ultrazvučnim kadama:

http://www.renex.rs/pokaz_kategorie.php?cid=400

Sledeći put kada budem imao neku ploču za pranje, ukoliko vas interesuje, slikaću ili mogu da snimim deo postupka.

 

Trenutno imam 28 laptopova iz poplave doneti na pranje, koji su prekriveni blatom i šta sve nema po njima.... Probaj to da očistiš kontakt sprejom... :smoke:

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosad sam cistija laptope koji su upali u more mobitele koji su upali u more mobitele po kojima su se ljudi ispovracali mobitele koji su upali u motorno ulje i u 80% slucajeva ciscenje sam odradija sa kontakt sprejom....bez ikakvih ultrazvucnih pranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti ne čistiš i drugi servisi ne čiste ultrazvučnom kadom i specijalnim tečnostima ne znači da to ne postoji i da ostali to ne rade. Naravno ulaganje je malo veće, oprema je skupa ali to se itekako radi...

 

Izvolte, da očistite ovo kontakt sprejom... Laptop je iz poplave iz Obrenovca, jedan od 28 komada koji mi je stigao na čišćenje....

 

viber_image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mihajlo svaki dan planiram da ti napišem pa nikako da otkucam do kraja.

Pogledaj IFixIt sajt. Ima dosta tutoriala o rastavljanju Apple uredjaja.

Takodje možeš i njihov alat sa naručiš. U zavisnosti od kvaliteta je u rasponu 5-30$ i prilagodjeb je Apple uredjajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu sam prvo gledao teardown ovog modela(A1466) skroz do tastature. Iskusno su preskocili korak gde se skida folija koja se nalazi iza tastature, koji je jedan od gorih delova posla.

https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Air+13-Inch+Mid+2012+Upper+Case+Replacement/10963

 

Al sam posle nasao ovaj snimak gore sto sam kacio gde lik i to objasnjava.

Ne smem jos 2 meseca da pokusavam dok mi traje jedan projekat, jer laptop radi pa ga kacim na externi trackpad i tastaturu.

Ali posle cu da ga rasparcavam lagano, pa cu da snimam/slikam. Ako nista, imacu dokumentovano kako je crkao :D

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, treba mi pomoć... Ukratko, imam veliki problem na Google Chrome-u sa raznim adovima, reklamama itd. Nemoguće ga je koristiti, hiljade novih tabova iskače, i ne znam šta da radim.

Svi dodaci su izbrisani, svi programi sumnjivi su deinstalirani u control panelu, sve je resetovano, ali i dalje je nesnošljivo i bez ikakvog poboljšanja. Skeniran više puta računar na viruse, i tu je navodno sve ok. Probao sam i preko nekih uputstava što sam našao na internetu, ali ne vredi. I preko task managera sam isto pogasio sve što sam mogao, i naravno bez rezultata. Takođe sam i deinstalirao chrome, pa ga ponovo instalirao, i potpuno ista priča kao da ništa nisam uradio. Resetovao sam sva podešavanja u chrome-u, i opet ništa... Ima li neki program, da me očisti od tih s*anja, pre nego što krenem na radikalnije mere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ima raznih tih programcica, Junkware Removal Tool ,Malwarebytes, Webroot .......ali znam ljude koji nisu uspeli ni sa 10 takvih programa da skinu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ovo je znači bukvalno sa tri klika nastalo sve... Nemoguće je bilo šta raditi.

Screenshot_2016_02_25_14_36_29.png

Screenshot_2016_02_25_14_36_34.png

Screenshot_2016_02_25_14_36_52.png

Screenshot_2016_02_25_14_37_05.png

Screenshot_2016_02_25_14_38_04.png

Screenshot_2016_02_25_14_38_35.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam uspeo, da ga ne ureknem :) . AdwCleaner mi je izgleda pomogao, mada više nisam ni siguran.

Uglavnom posle njega mi je Chrome prijavio da ima neki problem i da bi trebalo da se resetuju podešavanja, i evo sada za divno čudo, nema problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako instaliraj dodatak AdBlock Plus. Dostupn je i za mobilne uredjaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjen ti je bio home page i sa njega otvara 3-4 reklame čim kreneš sa radom.
Vrlo dosadan i iritantan način reklamiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih imao dva pitanja u vezi mog laptopa ako neko zna da mi pomogne. 
Laptop je Dell Inspiron 15 3521. 
Prvi problem je sto je crkla baterija pa sada trazim drugu. Moja baterija je sestocelijska 11.1V 65Wh, a po oglasima za taj model laptopa nalazim uvek bateriju sa cetiri celije od 40Wh, i 14.8V. Jedan od prodavac mi je rekao da je se ovaj model nudio sa obe vrste baterije, samo da je moja vrsta redja pa cu je tesko pronaci. Vecina prodavac mi je tvrdila da mogu bez problema da ubacim i tu drugu bateriju bez obzira na razliku u naponu. Sta vi mislite?

Drugo pitanje je u vezi istog laptopa, ja bih rekao da je problem flet kabl, ali volim da cujem i druga misljenja. 
Slika se  zamrlji, medjutim ako malo mrdnem ekran, ili kucnem u laptop na mesto flet kabla, slika se vrati. Bilo kakva vibracija moze poremetiti i vratiti sliku u normalu. 

Sta mislite, da li je flet kabal i ako jeste da li je to skupo za zamenu? :)

12782451_10207449003577035_804597417_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.2.2016. at 11:32 AM, Dzoda said:

Ja bih imao dva pitanja u vezi mog laptopa ako neko zna da mi pomogne. 
Laptop je Dell Inspiron 15 3521. 
Prvi problem je sto je crkla baterija pa sada trazim drugu. Moja baterija je sestocelijska 11.1V 65Wh, a po oglasima za taj model laptopa nalazim uvek bateriju sa cetiri celije od 40Wh, i 14.8V. Jedan od prodavac mi je rekao da je se ovaj model nudio sa obe vrste baterije, samo da je moja vrsta redja pa cu je tesko pronaci. Vecina prodavac mi je tvrdila da mogu bez problema da ubacim i tu drugu bateriju bez obzira na razliku u naponu. Sta vi mislite?

Drugo pitanje je u vezi istog laptopa, ja bih rekao da je problem flet kabl, ali volim da cujem i druga misljenja. 
Slika se  zamrlji, medjutim ako malo mrdnem ekran, ili kucnem u laptop na mesto flet kabla, slika se vrati. Bilo kakva vibracija moze poremetiti i vratiti sliku u normalu. 

Sta mislite, da li je flet kabal i ako jeste da li je to skupo za zamenu? :)

12782451_10207449003577035_804597417_n.jpg

 

- Baterija za DELL Inspiron 15 i Vostro 4-cell 40Wh FW1MN - 3990 din (original)

- Baterija za DELL Inspiron 15 i Vostro 6-Cell 65Wh 6HY59 ili 4DMNG - 4990 din (original)

Cene su akcijske i važe samo dok ima zaliha, ukoliko si zainteresovan, javi se što pre da vidim šta je ostalo na stanju kod uvoznika...

 

Što se tiče napona, ne brini se, u svakom laptopu i bateriji postoji elektronika koja razgovara jedna sa drugom obezbeđujući bateriji odgovarajući napon i struju za punjenje...

 

Što se ekrana tiče, može da bude samo loš spoj konektora na ekranu sa flet kablom, može da bude neki loš lem (hladan lem) ili problem sa panelom ili flet kablom. Tek po otvaranju bi se videlo o čemu se radi... To je noviji laptop, a koliko znam, DELL ima garanciju od 3 godine pa bi trebalo da je još uvek u garanciji, ukoliko jeste odnesi ili pošalji u ovlašćeni servis...

Edited by razor_amd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu kintu baterije? Au! To je dzabe. Ja sam na svom starom odustao od zamene baterije kada sam video cene pre par godina :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene originalnih baterija jesu dosta veće, ali ovo je trenutno takva cena jer jedan od uvoznika seli svoj magacin na drugu lokaciju i da bi što manje artikala selili, rešili da rasprodaju što više zaliha i pustili su nama dilerima svoje nabavne cene... Zato je trenutno cena takva, ali nema ni puno komada na stanju, pa bi trebalo da se brzo reaguje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...