Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Pogledaj u donjem desnom uglu koji ti je jezik podešen, verovatno je nešto što ne odgovara tvojoj tastaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko imaš Rama na tom laptopu deki? Ako imaš 2gb turi 8.1 windows 32bitni ima da ti poleti komp.

Xp je užasan za resurse i dosta mator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde daj mi model laptopa tačan.

Sigurno može 2gb da stane a 1gb modul ne verujem da je više od 1000din.

@Skile

Jeste dobra ali je još nestabilna prilično.

Sa 8 su napravili pomak veliki kada su resursi u pitanju. Sjebali sve drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da je 10-ka dosta dobra sto se tice iskoriscavanja resursa, ali je nisam jos probao.

Isto ovo sam cuo i ja od kolege, vredi probati.

 

Al sto kaze kolega, koliko je to stabilno. Mada imali su dosta vremena i dosta testiranja i mogucnosti da se skine pre release, ko ce ga znati, microsoft je to, oni uvek nesto zeznu :D

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma star Dell Inspiron 9200 tesko se nalazi ram mislim da je DDR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoci koji put i za mene :D

 

A sta reci drugo kad ljudi koriste distribucije linuxa kao servere, eto toliko :D A imaju proizvode koji se zovu windows server :D Doduse ja sam sa win 8.1 vec bio zadovoljan, samo su laptopovi  koji guraju windows rogobatni ili nenormalno skupi ako su iole prihvatljivih tezina i dimeznija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo koristio neki Helloween Win8 (naravno piratski :) ). U suštiti to je bio klasičan Win 8.1 sa nekom lepom instalacijom ludaka sa sekirom :)

Vrhunski je radio i završio je barem na 20 kompjutera u mojoj okolini.

 

Dobijem ja od fakulteta studentski nalog i legalan Win8.1, instaliram sve fino i pola stvari ne radi :D Da ne pominjem što je bio Student edition koji ima 10 opcija.

 

Hteo sam da probam rad sa Windows Phone aplikacijama i juče sam hteo da update-ujem legalan Windows koji imam na 3 uređaja:

 

  1. Imam OEM disk sa Win7. Krenem da isntaliram i ne može jer važi licenca samo za jedan računar
  2. Notebook ima legalan Win7 Starter. Pređem na Win10 koji je neophodan za WinPhone i jednostavno Visual Studio ne radi i nema pomoći
  3. Krenem na tabletu da instaliram koji ima legalan Win8.1 i sve lepo krene, ali treba minimalno 17gb ram-a što nemam na tabletu
  4. Završim ja opet sa Helloween u 2 sata :D

Toliko o Microsoft stabilnosti i ozbiljnosti. Ja zbog toga već 4 godine kod kuće Linux Mint koristim i prezadovoljan sam. Za 2-3 godine su došli sa verzije 17.0 na 17.2 što znači da nisu imali nijedan veliki problem za razliku od Microsofta koji je ozbiljno bušan.

 

Inače, ok je Win10, ali moja preporuka je ne instalirati barem još 6 meseci dok ne zakrpe sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dobijem ja od fakulteta studentski nalog i legalan Win8.1, instaliram sve fino i pola stvari ne radi :D Da ne pominjem što je bio Student edition koji ima 10 opcija.

Ovo mi se desilo isto, kakva glupost :D Skinem pirat, radi kao sat, Mislim.. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neki strucnjak da kaze sta je sa laptop,tj sa tastaturom.

nece da ukljuci capslock,ne mog5u da pisem velika slova,kad pritisnem h pise h6,kad g pise g5,kad 5 pise g5,kad 6 pise h6, znak pitanja nema,i mozda jos nesto a da i nema et ili majmun i shift,zna li neko sta je to se desava od sinoc od jednom,mozda je neko mrckao nesto ko zna....

 

Jesi li čistio tastaturu nečim tečnim ili nekim sredstvom kao sprej? Da li ti se prosulo nešto na tastaturu? 99% da je stradala tastatura, viđam to stalno na poslu. Ne retko pri čišćenju naprskaju tastaturu sredstvom i očiste krpom, što je pogrešno, treba da se poprska krpa i vlažnom krpom da čistiš tastaturu. Tastature na lapovima stradaju pri vrlo maloj pojavi tečnosti i onda kreću ili da brljaju slova, dodaju još neko slovo ili da ne rade pojedini tasteri...

 

Probaj zakači externu tastaturu na USB, ako sve radi uredno, menjaj tu na laptopu... E onih 1% može da bude ili južnjak ili KBC chip, što je malo skuplja popravka, ali može se i to srediti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 5 racunara, na jednom imam linux server, ukljucen pre skoro 6 godina i do danas nije reinstaliran. Iskljucen je samo jednom - radi selidbe... ne gasim ga cak ni dok usisavam prasinu iz njega. Nista specijalno, obican PC racunar kupljen u prodavnici.

 

Sto se tice verzija Windows-a, verovali ili ne, ja sam jos uvek na XP-u, i to na cetiri racunara.

Dva su razloga

1. imam tri kupljena XP-a, pa mi ne pada na pamet da dajem pare za nove, jer

2. ne treba mi bolji, i XP mi je sasvim dovoljan za sve sto mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da je cerka nesto prosipala,proradilo sve osim capslock i shift...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto planiram da se zadam u ucenje nekih programa vezanih za dizajn, trebala bi mi za pocetak malo jaca masina. Konkretno programi koji mi trebaju su Adobe Illustrato i Cinema 4d. Koliko jaka masina bi mi trebala da sve ovo lepo podnosi? Lap top koji trenutno imam ima 2gm rama i 2x2.20mhz, integrisanu graficku i Illustrator mi radi lepo 2-3 dana i posle zabode i nece da se pokrene dok ga opet ne preinstaliram. Koje performanse bi mi za pocetak trebale? Ja kontam da sa nekih 4gb rama i nekom boljom grafickom mogu da pocnem da proucavam ove programe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si napisao bi bilo ok :)

 

E sad...većina dizajnera koristi Mac.

Malo zbog toga što je fancy ( :) ), a dosta i zbog toga što su baš jake mašine laptopovi. I tu ima da lete Adobe alati.
Kada krene malo posao ja bih razmislio o MacBook Pro i to sa Retina ekranom jer ipak kao dizajner treba da vidiš više nego mi obični smrtnici sa lošim ekranima.

 

A verujem da će ti brzo krenuti posao jer smo već videli da poprilično imaš smisla za fotografiju i dizajn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...