Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

sta mi je ciniti sa ovim hrad diskom,

imali mu neke pomoci gledao sam svasta na youtub ali se ne razumem bas najbolje.

al za divno cudo laptop mi nije spor radi lepo

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da sa format nebi nista uradio jer bi tad obrisao samo podatke ali losi sektori ce da ostanu.

jedan drugar je tu nesto pokusavao da ih zaustavi dok je jos hard bio u zelenom ali odavno nisam ni ulazio u hard sentinel i sad udjoh i vidim da je skoro pa mrtav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak kreni sve da polako spašavaš sa diska. Mada možda pomogne defragmentacija. Meni se promenio jednom prikaz broja loših sektora nakon ponovnog particionisanja.

Ali definitivno nema popravke loših sektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako treba da odradis to, ali moras da odradis na drugom racunaru, ne moze da bude ujedno pokrenut sistem na disku na kome to radis.

 

sentinel.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad to nisam razumeo kako na drugom racunaru? kako da odradim to na hard disku ako nije u laptopu,na koji nacin da ga povezem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakacis hard u neku externu fioku ili HDD dock ili neki externi uredjaj koji dozvoljava kacenje na USB. Izvadis tvoj hard disk, ubacis ga u fioku ili HDD dock i zakacis na drugi racunar i odradis regeneraciju u HDD Sentinelu sa prethodne slike.

 

CRSU2.jpg ili images.jpg  ili  proxima_directr_usb_20_external_25_sata_

 

 

E a možeš takođe da digneš neki Live Windows 7 ili 8, instaliraš HDD Sentinel ako nema u njemu, i odatle odradiš hard regeneraciju, bez vađenja harda iz laptopa. Samo je bitno da je pokrenuta neka live edicija windowsa koja u ram memoriji pravi virtualnu particiju i odatle se pokreće, uopšte ne koristi hard disk.

 

Napomena: Sačuvaj sve podatke koji su ti bitni, jer ovaj proces briše sve sa hard diska.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moze mala pomoc, sinoc sam od Misketa dobio 2gb rama, danas probao da ih ubacim u komp ali ne ide, tj uguram ih na mesto, ali komp nece da se ukljuci, samo vrti kao mesalica. Kad ih izvadim sve normalno radi.

Jel mora jos nesto da se uradi ili mozda oni ne rade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla mi je nova igračka :)

 

IMG_0109.jpg

Cilj mi je da napravim za nijansu pametniji tv od ovih koje kod nas prodaju. Za sada sam zapeo sa hdmi kablom pošto hoću da povežem dugmiće sa daljinskog sa ovim sokoćalom, ali to je moguće samo sa skupljim kablovima(koliko sam video samo Samsung) tako da prvo uzimam kabl pa nastavljam sa pakovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo izgleda igraćka u koju treba investirati.

 

51jKnPfnqmL.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i dalje za ovo moje sokoćalo :)

Ima najveći community tako da najlakše rešavaš probleme što je jako bitna stvar na ovim glupostima.

 

+ cena je ~35e što je realno džabe za kakav god računar.

 

Ovde ti je najbitniji broj korisnika. Svojevremeno je BananaPi bio bolji i jeftiniji uređaj od Raspberry-ja, ali nikada se nisu probli jer je Rasberry već prodat u milionima primeraka što ti odmah obezbeđuje kakvu-takvu sigurnost da neće završiti u fioci jer ne znaš šta da radiš sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ovo SSD 250 GB za PCi slot. Veće brzine nego SATA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih još.

 

Mislim da ni ne možeš još, samo se prijaviš pa ti pošalju mail kada bude dostupan.

A trenutno su samo neke razvojne verzije dostupne koje moraju da budu prilično bušne.

 

Ja bih sačekao da izbace stabilnu verziju pa posle da vidimo šta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ovo SSD 250 GB za PCi slot. Veće brzine nego SATA.

 

Ispravka :D to je MiniPCI Express kartica (za laptopove)

 

Kod novijih desktop i laptop racunara sve vise i vise se praktikuje M.2 SSD slot koji je bas namenjen za to.

 

A evo kako izgleda PCI-E SSD

 

asus-rog-raidr-express-pci-express-ssd-2

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam totalno prestao da vodim računa o tome. Ovaj Mint koji korisitm je sam po sebi jako brz, pogotovo ako se radi nešto iz terminala tako da mu ne fali snage.

 

Štaviše koliko trenutno koristim performanse računara i ovaj i3 od 3.07ghz mi dođe previše :)

 

 

OK, mislim posto osmicom baratam onako Pro rekoh da predjem na desetku :D :D

 

Hahahha pa kada savladaš i 10 da pređeš na Vistu jer je ona  najveći izazov :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...