Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Da li neko zna (RazoR :) ) gde kupiti bateriju za Toshiba Satellite T110? Zvao Triax malopre rekose tek u junu ce biti

 

CAM00112.jpg

CAM00114.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna (RazoR :) ) gde kupiti bateriju za Toshiba Satellite T110? Zvao Triax malopre rekose tek u junu ce biti

 

CAM00112.jpg

CAM00114.jpg

 

Sudeci po ovom linku, kinesku zamensku mogu da ti nabavim za 3300 din, jer pasuje od dosta modela.

 

 

Preuzeo punjač i jedno veliko HVALA RazoRu i drugu Raji na odrađenom poslu!

 

Zamenili smo sve kondenzatore unutra i stavili nov strujni kabl, ako se desava i dalje da se greje, donesi laptop na ciscenje, jer kada je cooler zaprljan, laptop se vise greje i samim tim trosi vise struje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od kako je bio kod vas, više se ne greje kao ranije.... Video sam da je kabl nov, stvarno moram da vam se odužim :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RazoR svaka cast na ovim "gestovima" retko se srecu takvi ljudi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razor radis reball cipova? Svaka cast. Znao sam jednog lika koji je pocinjao time da se bavi dok sam studirao, sad prvi put cujem za jos nekog.

Tj, da nisi slucajno studirao nesto i ako jesi da nisi u Beogradu? :D

 

Inace imam lepljivu tastaturu kod sestre na laptopu, ne znam je l neko imao problema sa tim stvarima. Ima li tu resenja nekog u kucnog varijanti ili mora da se otvara obzirom da tasteri ovako nekako izgledaju

tast.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod reballinga - pade mi nesto na pamet... Prijatelj ima video beam koji mu je pao i od tada se strasno zagreva. Radi ok, sve dok se ne pregreje - za desetak minuta, a onda ga termostat iskljuci... malo je defokusiran posle pada, ali mislim da to nije bas bitno.ventilator radi normalno, stavise punom brzinom. Probao je da nosi kod dvojice majstora koji su ga otvorili, pogledali i vratili. Da li neko ima ideju sta mu je i da li se moze i da li vredi uopste popravljati ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa od kako je bio kod vas, više se ne greje kao ranije.... Video sam da je kabl nov, stvarno moram da vam se odužim :thumbup:

 

Videsmo se malopre kod ulaska u grad, ali ja krenuo nesto hitno do Cacka pa nisam mogao da stajem. Vazno da je sve OK i da radi kako treba. :smoke:

A kabl je Raja, dok je otvarao ispravljac, isekao, jer obicno kod ispravljaca budu problem kablovi, pa on po inerciji odsece kabl i lakse otvorimo tako ispravljac, pa sam shodno tome i morao da ga zamenim novim.

 

Hvala za info RazoR, videću u firmi pa se javljam PM-om

 

Nema problema, kad god treba, tu sam, slobodno se javi na PM, uvek stojim na raspolaganju.

 

@RazoR svaka cast na ovim "gestovima" retko se srecu takvi ljudi....

 

Nema problema, tu sam uvek da pomognem! Sve sto mogu i kad god mogu za prave drugare... Inace sam veoma zadovoljan celom organizacijom kluba, i samim clanovima, jedna vrlo zdrava i prijatna atmosfera na ovom forumu, sto retko gde drugde moze da se sretne. Dosta ljudi, koji pokusavaju da pomognu drugima u nevolji, pa zasto ne bih i ja kad god to mogu...

 

Razor radis reball cipova? Svaka cast. Znao sam jednog lika koji je pocinjao time da se bavi dok sam studirao, sad prvi put cujem za jos nekog.

Tj, da nisi slucajno studirao nesto i ako jesi da nisi u Beogradu? :D

 

Inace imam lepljivu tastaturu kod sestre na laptopu, ne znam je l neko imao problema sa tim stvarima. Ima li tu resenja nekog u kucnog varijanti ili mora da se otvara obzirom da tasteri ovako nekako izgledaju

tast.jpg

 

Da, naravno, radim i reball chipova. Najcesce na laptopovima, ali uleti tu i po koji mobilni telefon ili desktop ploca, ali retko. Uglavnom to izbegavam zbog velikog obima posla oko laptopova. Imam jedno 10ak firmi iz blize i dalje okoline koji nedeljno posalju po neki laptop na servis, pa i ne stizem da se bavim drugim stvarima.

 

Sto se tice drugih likova koji rade reball, ja ih znam bar jos 10-ak. Sa dvojicom imam odlicnu saradnju, pomazemo se i udruzujemo da resimo jedan drugome probleme, pozajmljujemo chipove, ploce, itd...

Sto se tice ostalih, uglavnom su to ljudi koji ne zele puno da uloze u opremu i zele brzu zaradu za kratko vreme. Sto im se na kraju obije o glavu, jer retko ko od njih daje garanciju na svoj rad i stoji iza toga sto radi.

 

Cesto vidjam laptopove na kojima su chipovi pregrejani duvaljkama jer ne zele ili nemaju novca da kupe BGA stanicu i onda uniste ploce samim tim. Takodje isto toliko cesto vidjam ploce grejane u kucnim rernama, videli ljudi na internetu da tako isto moze da se popravi ploca pa pokusali. Nekome to cak i uspe ali na vrlo kratko vreme. Neki greju onim pistoljima za skidanje farbe, sto takodje dovodi do unistavanja cipova, jer nemaju preciznu kontrolu temperature na chipu.

 

Reball kao ni Reflow nije krajnje resenje, samo je cisto produzetak zivota laptopu koji mesec, a desi se retko i koju godinu-dve, u zavisnosti od stanja chipa na ploci i toga sta se desilo. Za dugotrajnije resenje, uvek svakom preporucujem zamenu za novi chip, sto naravno nije uvek isplativa solucija, ali kad jeste, i kada se umesto starog neispravnog ili poluispravnog chipa stavi novi, takav laptop se vise ne vraca na popravku i moze da radi opet ceo jedan njegov radni vek, u zavisnosti od toga kako ga vlasnik odrzava.

 

Studiravo sam ETF u Cacku, smer elektroenergetika.

 

Ako ti tastatura radi, posalji je da je operem u ultrazvucnoj kadi, ako ne radi, tj. neki od tastera ne radi ili brkaju slova, na zalost, resenje je samo zamena. A i oko zamene mogu da ti pomognem jer imam nabavku novih i polovnih tastatura za laptopove

 

Kad smo kod reballinga - pade mi nesto na pamet... Prijatelj ima video beam koji mu je pao i od tada se strasno zagreva. Radi ok, sve dok se ne pregreje - za desetak minuta, a onda ga termostat iskljuci... malo je defokusiran posle pada, ali mislim da to nije bas bitno.ventilator radi normalno, stavise punom brzinom. Probao je da nosi kod dvojice majstora koji su ga otvorili, pogledali i vratili. Da li neko ima ideju sta mu je i da li se moze i da li vredi uopste popravljati ga...

 

Nisam imao iskustva sa tim, ali ne skodi da pogledam o cemu je rec. Ukoliko ste voljni, posaljite da pogledam o cemu se radi i javljam za koji dan sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

0fujem... I sad ti videh mašinu parkiranu kod Đelića, a ja sam baš tada stigao u Ts. Obzirom da stižem uvek u vreme kada ste zatvoreni, moraću da pošaljem ovih dana po nekom neke slatkiše, da se malo zasladite u pauzi :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra neka svadba, ide burazer pa pitao da mu pozajmim Alfu da vozi devojcicu, da bude glavni baja.... :laughing: Zato je kod Djele, sutra ce ujutru oko 8 da je opere. A slatkisi nisu na odmet, nikada... Rado cemo ih docekati :ice:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, radim samo sa racunarima i laptopovima i pratecom racunarskom opremom. A za te stvari imam mnogo dobrog drugara, sa kojim imam odlicnu saradnju.


 

1432473223_600-07.gif

 

 

Na 10MB je pogresna slika. Na slici je WD Raptor hard disk koji je inace bio poznat sto je imao 10.000 obrtaja i bili su velicine 36 GB i 74GB.

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao besplatni update na Windows 10 za korisnike 7. i 8.

Kad Microsoft kaze da je nesto besplatno meni odmah nesto zasmrdi... Jer besplatnog sira ima samo u misolovci... I procitah na jednom komentaru da ce imati implementiran software za detektovanje piratskog softwarea i dojavljivanje policiji, koja sa MS-om ima ugovor...

Kad ce to kod nas zaziveti samo je pitanje dana...

P.s. Mozda se zbog toga Bili najvise i plasi virusa... kako mu je siguran windows brzo ce neki sa zarazene 10. pune piratskog SW naci put i do policijake baze podataka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Hocu da kupim nov stampac, onako za kucnu upotrebu, povremeno stampanje, skeniranje, kopiranje...A jos ako mi i uleti neki posao...ne znam sta da radim? Da li uzeti neki multifunkcionalni INK jet ili laserski? Kod ovih ink jet-a novi kertridzi kostaju kao (ili vise) od novog stampaca, ako ih dopunjujem, gubi se granacija...ovi laserski MFP toneri su im skupi...zamenski ne znam kako rade...

 

Kakva su Vasa iskustva? Savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne reče najbitniju stvar :)

Koliko planiraš da štampaš recimo mesečno?

Ako je do 20-30 strana tu nema dileme- inkjet. Još ako je crno-belo ima ti da se naštampaš..

 

Ja imam Canon Pixma IP1700 već jače od 10 godina i ništa mu ne fali. Punjeni ketridži ko zna koliko puta. A plaćen je nekada davno oko 3500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...Da ne navodim imena, vec sam izlizao razne sajtove od raznih radnji po NS i BG koji nude stampace i potrosni materijal...U Nisu isti ti stampaci i potrosni materijal znatno jeftiniji...Kazu da im je mana i to sto neki kertirdzi i toneri imaju cip na glavi, pa ako se dopunjuju, komp ih prepoznaje kao i prazne, pa nece da radi, pa mora da se budzi nesto...A imaju i dizne koje se zapuse, ako se recimo ink jet ne koristi duze vreme...

 

A pored stampaca (da li ce biti mono ili MFP, ne znam...) hocu da kupim i fotoaparat (zapao mi za oko nekako NIkon L330,) sto mi je znacajna stavka pri razmisljanju sta da uzmem...

 

Za Atu...

Imam Win 7, izasla mi ikonica za besplatno skidanje Win 10...Nasao sam negde informaciju da mora prvo da se prijavite i da ostavite meil adresu, pa da onda skinete, kao i to da ce biti besplatan samo godinu dana, posle ce morati nesto da se placa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj moj ima te čupove po sebi i opet je punjen ko zna koliko puta. Dešavalo se i da po godinu dana ništa ne štampam i nije zapekao, samo izvadiš ketridže kada ih ne koristiš baš dugo.

 

Moja računica je da mi se više isplati da zeznem jedan inkjet punjenjem nego da kupujem stalno nove ketridže.

 

Što se fotoaparata tiče ja sam pre godinu i nešto uzeo Samsung WB110. Lepo slika, svima se dopadaju slike, ali ja nisam nešto oduševljen. Mislim da bez DSLR-a ne može nešto posebno da se uradi, a za DSLR ti treba 500e da bi sve spakovao kako treba.

 

Za Win10 mislim da ni Microsoft još ne zna da li će se naplaćivati i na koje uređaje će moći :D

 

Počeli su mnogo rano da prave fame oko svega. Isto je i za njihov VSCode text editor. Navodno je bio najbolji text editor, a u verziji 0.1.0 nije mogao kod da iskomentariše u pojedinim programskim jezicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene slusas, uzmi bilo koji Epson L serije. Recimo L110, L210, L355, L800... Vidi samo sta ti je potrebno, tj. hoces li samo stampac ili da ima i skener, tj. da je multifunkcionalan.

 

Prednosti L serije:

- Fabricki CISS sistem (Continuous Ink Supply System), nema kertridze vec sa strane stampaca postoje male bocice sa bojom, i boja se u stampac doprema preko cevcica do glave za stampanje. Glave koriste piezo tehnologiju za stampanje i daleko su kvalitetniji od klasicnih InkJet ili Bubble Jet stampaca. Skoro je nemoguce da boja zapekne od nekoriscenja.

- Visok obim stampe za najnizu cenu. Za oko 1200-1400 din po bocici, mozes istampati oko 3000 str. u koloru ili oko 4000 str. crno belo.

- Vrlo velika rezolucija stampe, moze stampati fotografije, itd...

 

Jedina mana mu je inicijalno skuplja cena u odnosu na druge stampace. Ali velika prednost je kasniji veliki obim stampe za vrlo mali novac.

Do sada sam prodao preko 20ak ovih stampaca. Najvise su ga kupovaili lokalni stampari, posebno L800, koji ima 6 boja, i moze stampati na diskovima. Dok L1300 sa posebnim bojama moze stampati na bilo kom materijalu, olovke, upaljaci,....

 

Cisto jedna zanimljivost, posto sam bio na predstavljanju L800 modela, video sam kako predavac ubaca u vodu foto papir na kom se odstampala slika odmah kako je izasao iz stampaca. Posle nekoliko sekundi, je izvadio papir, na kome je boja i dalje bila na svom mestu, nikakve naznake nije bilo da je papir bio u vodi, sve je bilo na svom mestu, a vodu je odmah nakon toga popio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

, a vodu je odmah nakon toga popio...

verovatno je crkao kroz par meseci posle toga zbog kancerogenih materija u bojama :D :D

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde da nađem, što jeftinije, punjive kertridže za Epson SX130.

Ovi su odsvirali a ne bih da uzimam iste.

Ja ne štampam, već mi dete ima potrebe za štampanjem u vezi škole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva 4 originalna mogu da ti ponudim na 4600 din. Za punjive nisam siguran. Pozovi smileink i pitaj imaju li.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...