Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Nista ti ne znaci da zamenis celije na bateriji ako nemas sa cim da reprogramiras chip u samoj bateriji koji belezi sve, kolko je radila, kakvo je stanje celija.... Aparatura za to je vrlo skupa i kosta nekoliko hiljada eura. Ja sam pokusavao sa raznim programatorima prateci uputstva sa ovog sajta i nikad nista nisam uspeo.

 

Celije imas da kupis i ovde a ujedno oni vrse reparaciju svih vrsta baterija.

 

A mogu i ja da ti proverim kod svojih dobavljaca cenu za novu original i zamensku bateriju, samo mi napisi koji je lap u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razor aj ako ti nije problem, proveri i meni za bateriju, oznaka na njoj je A32 K52, u pitanju je Ausu A52J.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, za K52 bi trebalo da je ovakva baterija:

K52.jpg

 

Zamenska baterija za laptop Asus K52 10.8V-4400mAh - 3000din cena za forumase

 

 

A za K75 bi trebalo da je ovakva baterija:

K75.jpg

 

Ova baterija trenutno nema zamenska, imam 2 polovne original u dobrom stanju, dao sam ih drugaru da isproba da vidi hoće li on neku od njih, ako ne, mogu da ti pošaljem, probaj pa se posle raskusuramo. 20€ bi bila cena.

 

Nove original obe mi se u nabavci kreću 50-60€ + PDV pa na to neka maržica od 5-8%

 

I u Telitu bi trebalo da je zamenska sa Samsung ćelijama nešto jačim nego u standardnoj bateriji negde oko 50-ak eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, to je ta. Jel ima neka garancija na nju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garancija na zamenske baterije je 6 meseci. Na originale mislim da je 12 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, sad samo da skupim pare I pravimo posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna - da li je windows xp sada slobodan za koriscenje, bez licence - obzirom da je od pre godinu dana proglasen End of Life za njega... kao sto je bilo za win98 kad je proglasen njegov End of Life?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno će Win10 biti besplatan, čak obećavaju i besplatan upgrade za piratske verzije 8ice, ali ništa im ne verujem.

 

Bila je priča da će i Win10 na telefonu pokretati .exe fajlove pa ništa nema od toga. A i Win8.1-10 za telefone je i dalje užasno nedovršen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dizem Win8 na kompu sada, pa da vidim kako ce to sljakati, po pricama bi trebala da dosta rastereti u odnosu na Win7..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasteretiće sigurno. Ja sam baš primetio razliku kada sam prešao sa 7 na 8. Malo je čudno dok se navikneš, ali baš fino radi.

 

Mićo imam i ja Student edition :) Mada je užasna distribucija. Daleko bagovitija od Win8 sa PirateBay-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevljen sam kako 8-ica leti. Imam licenciranu, dobio sam preko faksa licence za kompletan Microsoft program.

Bas bas brzo radi, jeste malo trip u pocetku naviknuti se na drugaciji interfejs no dobro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

instalirao sam i ja tu sa faxa 8icu,ali losije radi nego piratska 7ica...nego jedno pitanje,kad gledam klipove na youtube,ali samo na youtube u HD-u secka klip,kao da nema dovoljno frejmova,sta moze to da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam duplo više na fakultetu imao :p

 

Štaviše ne može ni da se izmeri brzina jer je čvorište mreže tako da imamo daleko veću brzinu od onog ko šalje.
Tako da download speed u stvari zavisi od upload speed-a onog ko ti šalje pa menjanjem izvora dobijaš i različite rezultate.

 

Šalu na stranu, ovo je i previše :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pohvalim sta sam uspeo da uradim :)

Mada ima posla mnogo još da bi ovo ličilo na nešto.

 

Za sada ne koristi još pravu grafičku i rezolucija mi je očajna. Takođe, nemam ni zvuk preko hdmi.

Ali barem radi :)

 

Screen_Shot_2015_03_26_at_12_48_52_AM.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...