Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Vađenje i zamena filtera klime Lybra

Recommended Posts

Pošto je stigla jesen i uz nju: ajvar, kiseli kupus, lepo zuto lišće, koje ima običaj da napada u razne otvore i filtere, evo brzinsko skidanje, čišćenje ili ti zamene filtera klime na Lybri. Ja imam neku Albiciju ispred kuće od koje mislim da nema lepše drvo, ali nema ni jedno drvo koje ima manji (sitniji) list od nje. Pa moram malo češće da očistim filtere i kanale i da ih osušim.

Prvo se odvrnu samo dva šarafa na plastici suvozačeva strana i ona se izvadi napolje.

1Tp3cA.jpg

Zatim se otkače dve žabice koje drže filter na kučištu ventilatora

1TpM69.jpg

Filter se izvuče napolje napolje, zamenite ga ili istresete i usisate postojeći.

1TpW4J.jpg

Otvor između kućišta i filtera izbacite nečistoću i osušite suvom krpom i naravno sve obrnutim redom vratite nazad.

fWk90.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan prilog! Jeste li skidali možda onu plastiku što pokriva šoferšajbnu (i koja nosi poklopac filtera za vazuh klime) radi šišćenja kanala za odvod kondenzata iz klime?. Tu pored ručica brisača (koje treba skinuti ima još i nekih 8 šrafova.... ) Ja se sve spremao da to izvedem pre zime, kada ono vejavica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sistem isti ko na Bravu,zahvalite vejavici sto vas je spasla grdnih muka.Moja prva vezba je bila ciscenje lisca odatle.Trebalo mi pola sata i vise da skinem plastiku a sat i vise da je vratim uz plac i kuknjavu i psovanje. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah pa da, i moja prva zamisao je bila da skinem celu tu plastiku. Ali ne leži vraže ima čini mi se 7 šarafa od kojih je 5 veoma lako skinuti a ostala dva su toliko zavučena da je strašno. A tu su i neke gume kod makaza haube da sam vrlo brzo i hrabro odustao od takvog sporta. Nisam hteo da prođem kao Bokija :crybaby: , čini mi se da je čak daleko teže nego na Puntu ili Marei,

1Up2GS.jpg

Moje mišljenje gosp. Damjanoviću da bi vam trebalo jedno sat vremena da se skine, jedno dva do tri da se očisti i sve vrati na svoje mesto. Sa obzirom na dužinu dnevnog svetla računajte ceo dan. I naravno malčice narviranja, hmmm ako vam nije kritično moja preporuka je na proleće, tako ću ja uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zoki,nisi ni dosao do glavnog horora....Ispod plastike gornjom ivicom niz staklo imaju zabice koje je TESKO skinuti i tri puta teze vratiti.Ne umem ni da ti objasnim u cemu je fora.U glavnom i kad skines i vratis,shvatis da to vise ne stoji kao pre skidanja... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

italijani i plastike narocito kad zahladni-skidas i vices nemoj da puknes,nemoj da puknes.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Marei.skidao tu levu,suvozacevu stranu,plastike,koja lezi na soferci,to je sve proslo ok,islo je malo teze :angry: ,zbog zabica naravno :realmad: ,i njihovih plasticnih lezista,koja hoce da spadnu sa lima na kom se nalaze :rant: ,pa morate da ih lovite po katakombama limarije :rant: .

Potom sam izvadio pola kile humusa i blata iz bunkera ispod tih plasika :huh: ,i ocistio odvodna creva :yes .

Deesnu stranu nisam ni skidao,jer se ispod nje,sve,manje-vise sve moglo ocistiti,posto je skinuta ova leva strana :thumbup: .

Namestio sam tu levu stranu,i uz srafljenje i par udaraca shakom,da zabice legnu,sve stoji i kao pre,a diht guma izmedju te plastike i soferke je na svom mestu i nema lufta :yes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,naravno :thumbup: ,pusto leto :whistle: -kad je plastika najelasticnija :geek:, a sav otpad u suvom stanju da se moze usisati sa nekim straim usiisvacem i po moguctvu sto duzom cevkom za usisavanje :yes ,zbog onih zavucenih supljina :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sam imao idealnu priliku kad su mi menjali šoferšajbnu da to izvedem, ali me oteraše dušmani iz Glass servisa, sa obrazloženjem da dok postupak traje prisustvo neslužbenih lica nije dozvoljeno. Ja da prsnem od muke, i taman kad htedoh da se posvadjam, digoh ruke, nek mi zamene tu šajbnetinu, pa ću da vidim na proleće što reko Zoki. Sećam se samo da su imali nekakve dugačke šrafcigere i da su celu tu šajbnetinu zamenili za 10 min. sa sve skidanjem te blesave plastike, pod kojom ima verovatno svačega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...