Jump to content
FAS Goran
kAcA

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ključ / baterija za ključ

Recommended Posts

Kupi bateriju u radnjama za racunare ili knjizarama, daleko je jeftinija nego kod sajdzija, barem kod nas. Ja npr. prodajem Panasonic bateriju CR2032 za 70 din, posto se koristi na maticnim plocama. Kod sajdzija u Trsteniku je ta baterija 400 din, pa ti vidi...

 

Inace oznaka CR2032 znaci da je baterija precnika 20mm a debljine 3,2mm. Postoje i druge, vrlo slicne, ali se razlikuju po debljini i dimenzijama, npr: CR2016, CR2025, itd...

 

Pozz

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja da te pitam posto se razumes.Ja imam drugi problem.Daljinski odlicno radi,svi dugmici,ali ne blinkaju migavci.Moze li to bez kod kartice da se resi?Nesto mi se ne daje 50 e za nju.

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 1.9 2003 god vozim ga vec par meseci i sve je bilo ok do danas, danas kad sam mu prisao normalno se odkljucao i kad sam stavio kljuc u bravu uopste nije reagovao kao da nisam ni ubacio kljuc, posle toga izadjem iz kola i pritisnem dugme da se zakljucaju i ona se ne zakljucaju, ako neko zna sta moze da bude bio bih mu zahvalan da mi ovde napise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se aktivira fesom, ali nisam bas sto posto siguran da li moze bez kod kartice, moram proveriti jedan dan kad dodjem do nekog lap topa, pa javljam. Ja sam ih sebi aktivirao ali bas tada kada sam uparivao jedan daljinac pa se ne secam da li je za oba trebala kartica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da se izgubi kod pri svakom menjanju baterije, ja sam je vadio namerno 10x i nista, jednostavno se nekada desi da izgubi kod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek,cek ako sam razumeo,kad mi se istrosi baterija na daljincu prilikom zamene moze da se izgubi kod :shock:

I onda mi ne gine kupovina kartice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da ne gubi tada, nego je to slucajnost da je bas u tom trenutku izgubio, mada znam za jos jedan slucaj da je tada izgubio kod, u putanju je bio auto od drugara. Ali kazem vam ja da se meni ni jednom nije desilo a namerno sam vadio da vidim da li moze do toga da dodje.

Evo jedan savet svima koji nemaju karticu, idite kod auto kljucara koji radi kodiranje kljuceva i pitajte koja bi bila cena da vam on iscita PIN vaseg kljuca iz BC (BSI), znaci ne dobijete karticu ali imate na parcetu papira napisano, a samo to vam i treba.

 

Ja kada sam radio kljuc, kljucar iscitao i napisao mi na papir kaze cuvaj ovo da ti se nadje, ovo se obicno naplacuje, ali meni nije naplatio da vam ne objasnjavam sada razlog, i kada mi on dao ja izvadim kod karticu i reko ja to vec imam i uporedimo i to su ti kodovi, nije me covek cuo kada sam mu rekao da imam karticu ako mozda treba. Tako da znam da mogu to i oni, pa vidite sta vam je jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kartica ima 2 koda:mehanicki i elektronski.

Koliko sam upoznat moguce je skinuti samo mehanicki,u tom slucaju dobijamo kljuc kojim je moguce samo otkljucati vozilo,da bi se vozilo pokrenulo potreban je elektronski kod.A njega mislim da je nemoguce ocitati.Ili mozda gresim? :ph34r:

 

Jesi siguran da je tebi kljucar uspeo da ocita oba koda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da siguran sam i nigde nisam spomenuo dva koda, ocitao je onaj kod sa pin kartice koji je potreban za kodiranje kljuca i sa kojim se ukodirava daljinac. Ne znam sto ti nelogicno da oni to mogu, a kako ti onda kodira kljuc?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nelogicno mi je zato sto bi onda svako mogao da ti iskopira kljuc.Npr. odes u perionicu ostavis kljuc i sutradan nema auta :laughing:

Taj elektronski kod i jeste najvaznija zastita protiv kradje auta.Ni u ovlascenom servisu ne mogu da ga ocitaju vec porucuju iz fabrike.

 

Mehanicki kod je druga stvar.S njim dobijes duplikat koji samo otvara brave ali ne pokrece motor.Imaju i one budzevine kad se vadi transporter iz kljuca i stavlja negde u autu(u vrata) i tad moze sa tim duplikatima koji imaju samo mehanicki kod da se pokrene vozilo.

 

Opet kazem mozda gresim,ali na osnovu onoga sto znam to je tako.

 

code.jpg  codec.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se ovde radi o tome da mislis da te lazem, ako je tako onda mi uopste krivo sto sam zeleo da pomognem a ispao lazov.

Ako zelis postavicu ti broj kljucara pa proveri, a isto tako nemoj da ti bude mrsko da svratis kod bilo kog drugogo kljucara i pitas.

Zasto ovi u ovlascenim  rade tako to ne znam, ali znam da nijedan ovlasceni servis nema sve zive programatore za kodiranje kljuceva posto im to nije delatnost a nisu ni malo jeftini. 

Ukratko, ne mogu to da ti urade u perionici posto za to treba minimum 2-3 sata u slucaju da im nista ne krene po zlu. Vadi se bodi i otvara i onda se iz motorole iscitava kod, naravno potreban je i kljuc, moze svasta da podje po zlu, moze da zablokira motorolu i onda cao.

 Ako zelis broj ovog kljucara reci, posto ga nemam ali cu skoknuti do njega da uzmem. pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,naravno da se ne radi o tome!!

Ni na kraj pameti mi to nije palo.

Samo sam izneo moja saznanja i zelo da ih uporedim sa tvojim.

Nesporazum :D

 

A sto se tice pomoci i vise sam nego zahvalan jer postoji mogucnost da resim problem jeftinije nego sto sam mislio.

 

Ti si to skoro radio i imas sve informacije.Ja nisam nikad vec pricam samo na osnovu onoga sto sam cuo i procitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas kupio bateriju, mislio sam da mi je slaba jer nece da mi otkljucava sa vece razdaljine, nego tek kad pridjem blize, na nekih 6, 7 metara... A i ne znam ko mi je rekao da lampica koja se nalazi na kljucu treperi kad je slaba baterija (zatreperi svaki put kada se pritisne neko dugme).

30 dinara neke kineske
100 din SONY
i 150 din neka GP

 

Vidim najmanje ima ovih SONY, reko ljudi ih najvise kupuju, pa uzmem i ja nju. Zamenim je i ponovo treperi lampica kad se pritisne neko dugme, i opet mi otkljucava odprilike sa iste razdaljine, jedino sto se jace cuje brava prilikom otkljucavanja/zakljucavanja, sa starom baterijom je nekako bila lenja :D

 

Sto se tice razdaljine, meni ne smeta uopste sto nece da se otkljuca sa vece, jer nemam potrebu da otkljucavam auto dok ne budem kod njega. Mislim da to moze softverski da se podesi, ili mozda gresim?

Sa koje razdaljine vama otkljucava?

 

Inace, baterija koja bila u njemu je Panasonic, ako nekome znaci :)

EDIT:
je*e lud zbunjenog :D

Untitled_1.jpg

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike sa slicne razdaljine kao sto si ti naveo s tim sto ne bi trebalo da ima prepreke na tom putu. I da prilazim autu sa haube. A sto se tice baterije, toplo preporucujem Renata CR2032 ili Varta CR2032. Mislim da ide te baterija u kljuc. Radio sam kao komercijalista par godina i prodavao sam iskljucivo baterije. Ove dve koje sam naveo su UBEDLjIVO najbolje na trzistu. Renata se samo proizvodi u Svajcarskoj, nema kineza na trzistu i mozes da ih nadjes kod casovnicara. Naravno, pre toga vidi koja je oznaka za bateriju. Univerzalna je CR2032, samo je proizvodjac drukciji. A Varta se proizvodi standardno po Aziji, ali nisu kinezi. Siguran sam u to.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, kada je auto haubom okrenut prema meni reaguje na tastere za otkljucavanje/zakljucavanje sa nekih 15ak metara vazdusnom linijom, kroz jedan zid od zgrade (sa prozorom) :D

 

Gde je na autu smesten taj prijemnik? Da nije to ona crna tackica na dnu soferke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, nisam mislio na to.

Mislio sam bas na tackicu, nalik na neki senzor. Nalazi se u dnu soferke sa vozaceve strane.

 

A ovo sto si ti postavio sam ja pre neki dan zakacio rukom dok sam brisao stakla i ispala je ova kapica. Obicna plastika, koliko vidim isto je sa njom i bez nje pa nisam ni pokusao da je vratim. Inace, kod mene nije digitalna klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu kapicu i nemam uopste vec je tu neka vrsta plastičnog zatvarača, čepa a takodje nemam ni digitalnu klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...