Jump to content
FAS Goran
kAcA

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ključ / baterija za ključ

Recommended Posts

Kljuc je originalni (plavi) daljinski od Stila

Jutros normalno otvorim i upalim auto. Dodjem na odredjenu destinaciju i parkiram. Kad sam se htio vratit kuci pritisnem taster za otkljucavanje a auto ne reaguje. Ja ponovo - opet nista

Priblizim se autu kontam oslabila baterija - nista... Baterija je mijenjana nema mjesec i stavljena je Panasonic

Otvorim auto na kljuc kontam vjerovatno sad nece upaliti zbog imbajlajzera a ono bez problema upali

Dodjem kuci izadjem iz auta probam ponovo opet nece. Stavim kljuc u bravu i pritiskam, drzim opet nista

Promijenim bateriju - nista...

Uzmem rezervni kljuc (isti kao i ovaj, daljinski znaci) da probam kad gle cuda RADI!

Otvara auto bez problema a cak i sa slabijom baterijom hvata na vise od 10m

Sa starim kljucem sam se morao pribliziti na barem 5m a nekad i skroz do auta

Ima li mu spasa?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

cip imobilajzera se nalazu u kljucu i cita ga antena oko brave kontakta nevezano za daljinsku komandu.najlakse videti sta se desava preko dijagnostike,problem u daljincu ili pobrljavio kod daljinca u bodi kompu

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva generacija fiata sa novom elektronikom od vise proizvodjaca strpana u jedan auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li u kljucu neka vrsta prijemnika i sl. koja mozda pravi probleme anteni centralne da "dopre" do njega?

Pitam jer mi sa rezervnim kljucem "hvata" dalje a ovom sam stavio novu bateriju i opet se moram pribliziti do auta

Imobilajzer radi dobro cim sam uspio da upalim auto

Prije bih rekao da je do kljuca jer sa rezervnim sve sljaka

Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

...meni je majstor podešavao alarm, tj. daljinu bez obzira što je promenio bateriju. Sada hvata k'o blesav...i kad ne treba. :D

Ali...ovo sve pričam za klasičnu šapicu alarma, jer nemam dugmiće na samom ključu, ali možda i tu ima neko podešavanje jačine signala nezavisno od same baterije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav narode, kupio sam punta pre par dana ali mi daljinska ne radi odlemilo se nesto u kljucu, mislim da je kolo, pa me interesuje da li ima neko semu od daljinskog kako bi uspeo to da zalemim (ne znam kako da okrenem kolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste vec otvorili temu da pitam? Mozgu li se komande sa daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje naknadno ugraditi u kljuc, tj da li se moze poruciti drugi kljuc sa komandama i isprogramirati. Ja imam dva kljuca od auta, ali nemaju komande, pa sam ih dodao na kljuceve kao privezak, ali me zanima da li te komande mogu naknadno ubaciti na kljuc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ti je taj kljuc u svakodnevnoj upotrebi nije cudno da je otkazao,a otkazuje to i kod drugih marki automobila :harhar:

Pokusaj pazljivo da ga otvoris i prvo vizuelno pregledas elemente.Da li ti je kljuc ispadao u poslednje vreme i da li ga kao vecina nosi u dzepu? Sada kada su velike vrucine svi se znoje i ako je u dzepu znoj dospe u unutrasnost i polako nagriza vodove ili pravi spoj.Tebi je otkazao samo kluc jer ti sa rezervnim radi.Kljuc je samo predajnik sa kodom i sa njim samo otkljucavas vrata,a ona tabletica u kljucu ti je drugi stepen zastite immo-za pokretanje motora.

shuby-na cipu imas tackicu na prvom pinu,a i na plocici bi trebalo da je nekako obelezeno-tackica ,strelica,broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

crnisale hvala na objasnjenju, ja sam na ovaj problem zaboravio skroz jer sada koristim rezervni koji je isto daljinski.

Nosio sam ga u dzepu, ne sjecam se nekog tezeg ispadanja a kao sto sam i rekao kljuc kao kljuc radi, cak i pali auto bez problema tako da je vjerovatno daljinska komanda otisla u njemu ili je nekim cudom "izgubio" code... U servisu su mi rekli da donesem oba kljuca da ih reprogramiraju i usklade sa ECU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam samo jedan kljuc za stila :wallbash: , plavi skakavac sa komandama, nemam kod karticu, da li neko zna jel bi mogao i gde da napravim drugi kljuc i da sa njim takodje mogu da palim auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

necete vjerovati, kljuc mi se oprao u masini, zajedno sa jaknom, na 40 stepeni! izvadio bateriju, osusio fenom i radi!!!

svaka im cast kako su ga napravili... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da kod vw i opela moze, ali kod starijih, jedan kljuc pali i 2 i 3, a znam i mehanicara koji ima svezanj kljuceva od astri starijih pa kad zatreba krene redom i mora neki da otvori vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

moji su ranije imali vw pasat 2, bilo je 2-3 kljuca na njemu, posebno za gepek, vrata i cep od goriva.. znam da sam sa jednim kljucem od tih upalio drugu jetu.. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...