Jump to content
FAS Goran
kAcA

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ključ / baterija za ključ

Recommended Posts

Ko ima digitalnu klimu ima i tu kapicu, ko ima obicnu, manuelnu ima samo taj poklopac ispod soferke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod novog Brava je antena za centralnu bravu/alarm u levom A stubu sudeci po elearn-u.

Evo slika sa eper-a za Stilo, antena je broj 3.

 

emaps.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam bio zaludan dok sam cekao na parkingu pa sam testirao otkljucavanje/zakljucavanje :D

 

Kada stojim ispred auta komande rade i na razdaljini od 15-20 metara...
Ako stojim iza njega jedva sa 6, 7 metara

Bez ikakvih prepreka izmedju vozila i mene :)

 

A ima i ona fora sa Disocery-a da prislonite kljuc uz slepoocnicu i onda pokusate sa zakljucavanjem/otkljucavanjem, i zaista ima veci domet :D Da li samo zbog toga sto je kljuc podignut - u odnosu na normalan polozaj ruke negde oko dzepova - ili mozda stvarno ima nesto u nasim glavama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slično je i kod mene sa centralnom bravom, ako sam pozadi manja razdaljina ako sam napred veća razdaljina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i ona fora sa Disocery-a da prislonite kljuc uz slepoocnicu i onda pokusate sa zakljucavanjem/otkljucavanjem, i zaista ima veci domet :D Da li samo zbog toga sto je kljuc podignut - u odnosu na normalan polozaj ruke negde oko dzepova - ili mozda stvarno ima nesto u nasim glavama :D

A ima i ona fora sa elektromagnetnim talasima i tumorom mozga :laser:  tako da se uputreba glave ako pojacivaca ne preporucuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa vec svakodnevno 10ak godina u nazad ne koristimo mobilne telefone... :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!
Od skoro sam vlasnik Stila 1.6 , 16 v. Imam samo jedan kljuc, sa komandama za centralnu bravu, i sa njim ne mogu da otkljucam ili zakljucam vrata, mogu samo da startujem motor. Da li je moguce da napravim kljuc kojim bih mogao da otkljucavam vrata? Prethodni vlasnik je, kad je uvezao auto, dobio samo ovaj kljuc. Sta mi je ciniti, molim za savet.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u nekom servisu za auto ključeve.

Kod mene je bio slučaj da mi na ključu ne radi daljinsko zaključavanje. Povezan ključ sa računarom za 1500 din. Upravo sam to odradio.

Novi ključ sa čipom, a bez daljinskog je 6000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ...i sa njim ne mogu da otkljucam ili zakljucam vrata, mogu samo da startujem motor..

 

Ne možeš na dugme, ili ne možeš kada staviš ključ u bravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao si gepek da otvoriš sa tim ključem?

Nisam još čuo da ključ kojim može da se startuje motor fizički ne odgovara bravama u vratima. Moguće je da su samo prljave, da se nakupšilo svašta, nisu se koristile godinama i zato onda ne može ključ da uđe.

Postoji opcija da je neko promenio brave (cilindre na vratima), ali je to najmanje verovatna opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc udje u svaku bravu (leva, desna vrata, gepek, cak i bravicu za deaktiviranje suvozacevog vazdusnog jastuka) ali ne moze da se pomeri, tj. okrene ni na jednu stranu. Mozda je promenjena kontakt brava?

 

Jel moguce da je zamenjena samo kontakt brava? A zakljucavanje reseno preko daljinskog?


Pa to sam i ja pomislio.

Da li mogu da napravim kljuc koji ce da mi sluzi samo da otkljucam vrata, za svaki slucaj da ga imam? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je menjan ecu a uzeto sve komplet sa bravicom zato ti i ne odgovara kljuc nigde sem u bravicu za paljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li mogu da napravim kljuc koji ce da mi sluzi samo da otkljucam vrata, za svaki slucaj da ga imam? 

 

Treba ti nešto ovako:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44801

Ovaj oglas sa linka odavno nije aktuelan više, ali kontam da može da se kupi ključ za Stilo, i da se onda fizički ''nareže'' tako da može da otvara brave na vratima. 

 

Okreni npr. njih i pitaj:

http://www.autokljucevi.rs/srpski

 

Ili njih:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 6 7 dana sam primjetio da kljuc teze ulazi i teze se izvlaci iz brava tako da je danas doslo do toga da sam kljuc bukvalno cupao iz brave paljenjaa a na kljicu ima ko naslaga necegaa sto vidim da je i u bravicama pa da li se smije brava paljenjaa podmazat necim ili sta da vec radim?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velikodusna kolicina Wd 40 je cudo uvijek u takvim situacijama.
Naravno za svaki slucaj skini klemu sa akumulatora da slucajno ne bi neki spoj se napravio. I ostavi jedno 15-20 minuta. Postavi neku krpu ispod jer wd se strasno tesko cisti kad otopi masnocu.
Isto tako moze i kontakt sprej jer on rastura i rastvara svu masnocu, ali nakon toga ostaje suho sve ko barut pa moraces mozda malo finog masinskog ulja kapnuti na kljuc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Staras

Pitanje je spojeno sa postojecom temom o problemima sa kljucevima i daljincima...

Na svom autu s vremena na vreme (nista cesto) imam obicaj da podmazem sve brave, kvake, sarke... Takodje pred zimu naprskam silikon sprej i nikada nisam imao problema sa zaglavljivanjem, zaledjivanjem i sl.

S druge strane, kod vise ljudi sam to sredjivao, jer su brave bile suve kao barut. Pogotovo ovo sto se doveze iz inostranstva, ko zna koliko godina je to sve dzedzalo na suncu, kisi, snegu bez ikakvog odrzavanja... I posebno zadnje brave na gepeku, koje se maltene i ne koriste. Probaj sa ciscenjem i podmazivanjem, nemas sta da izgubis.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dva kljuca sa daljinskim komandama. Jedan stalno koriscen od vlasnika a drugi mi je dao kao rezervni, skoro nekoriscen. Uglavnom, prekljuce koristim taj stalno koriscen kljuc, daljinski otkljucam auto, taman da udjem u auto, otkljuca mi gepek vrata. Ja zatvorim vrata, krenem opet u auto, opet otvore gepek vrata. Ja reko zeznuo se mikroprekidac u vratima( karavan). Zalupim 3-4 puta vrata i prestanu da se otvaraju. Krenem da vozim i u voznji se otvore! Tako je trajala muka 1 dan.
Sve proverim, deluje sve ok. Na kraju se setim, ajde da uzmem taj drugi kljuc. Evo vozim, koristim ga od juce, sve ok, ne otvara vrata.
Znaci nesto ne stima na tom stalno koriscenom kljucu. Ko to moze da pogleda? Da li mozda baterija zeza? Kontakt ploca?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaglavljuje ti prekidac na kljucu. Otvori kljuc i vidi ocisti kontakt, mozda je samo zalepio.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kao sto sam naslov kaze posle zamene baterije na daljincu nisam vise u mogucnosti startovati auto. Centralna brava radi preko daljinca ali se nemoze startovati motor. Imobilajzer lampica svetli. Probao sam sa servisnim kljucem i auto pali bez problema. E sad da li postoji neka varijanta da sam programiram daljinac ili pravac kljucar?

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo treba ti neko ko ima dijagnostiku posto se preko nje kljuc uparuje sa bord kompjuterom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vdeki

Mozda mozemo da spojimo i sa nekom od tema, ali neka stoji za sada posebno za Bravo...

 

Sve detaljno imas u opstoj temi o kopiranju i kodiranju kljuceva:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43955-kopiranje-i-kodiranje-ključeva/

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje nakon spajanja tema

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vdeki said:

E sad da li postoji neka varijanta da sam programiram daljinac ili pravac kljucar?

Kao što su ti već rekli ljudi - ne možeš sam, ali ne moraš ni kod ključara.

Ako imaš kod karticu možeš otići u servis koji ima Examiner (fabrička Fiatova dijagnostika) i ponovo prijaviti taj ključ (prvo se svi odjavljuju, pa prijavljuju ponovo, pažljivo pratiti instrukcije koje izbacuje sama dijagnostika). Ako nemaš kod karticu, onda moraš do ključara da ti iščita kod, i tu posebnu uslugu ćeš takođe platiti.

 

E sad...jedino mi je čudno što ne možeš da upališ auto jer baterija u ključu nema veze sa kodom kojim se pali auto.

Taman posla kad bi startovanje auta zavisilo od baterije. Postoji drugi kod (za bravu) i on ima veze sa baterijom jer bez nje ne može da bude poslat...ali kod kojim se startuje motor veze nema sa tim. Ima u ključu mala ampula i ona je za to zadužena. Kontakt brava čita kod sa nje...zato npr. kad je staviš u drugo kućište sa tim drugim ključem možeš da startuješ motor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoci i objasnjenju. Stvarno nisam znao kako to funkcionise sa kodovima.

Otici cu ovih dana da ovlascenog servisera pa javljam.

Nego nesto sam danas cackao pa mi proradio daljinac al samo jednom. Ubacio u bravu servisni dao kontakt i pritiskao dugmad otklj/zaklj. I ubacio posle daljinac i upalio auto, al samo jednom. Sledece paljenje je bilo neuspesno.

 

Послато са MI 6 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...