Jump to content
FAS Goran
oktopod

Šta je bolje od delova kupiti originalno / kvalitet delova?

Recommended Posts

Cene bas "povoljne" ja odradim u "poljskom" servisu zamenu plocica+pakni u dobosu za 1200din ahahha, deru "profesionalci" udri po sirotinji penzionerskoj :D:fish:

Edited by neshaoct
prebačeno i edit reklame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste jos ko dodje dobije i gajbu piva,dakle to je samo za ruke,a oni svoje cene mnogo,mnogo vise... :) Jer su dobre plocice za punta opet dosta jeftinije.
A evo i mog iskustva sa mojim autom plocice TEXTAR za bmw E36 320i sa vecim diskovima napred komplet sam uzeo za 2300din,a zadnje plocice TRW za isti auto sam uzeo za 1700din za oba tocka.E sad ako punto ima kvalitetnije kocnice,skuplje/teze za napraviti plocice napred od bmw-a, i ako "original" podrazumeva textar,trw,ferodo.Onda ne znam zasto ljudi voze punta uopste ili bi jednostavno neko da uzme pare ljudima za nesto sto ne vredi ni upola toliko...A te pod "original" verujem da podrazumevaju Metelli ili francuski (ili mooozda kineski,samo mooozda) Valeo...
Jednostavno mislim da ovo nije dobra ponuda, a izneo sam i cinjenice.

Ne pravim se pametan samo da budem realan i da iznesem svoje misljenje kako bi ljudi shvatili kolko sta stvarno vredi,da ne znaci ako neko ima fency servis sa kaficem da ce bolje da odradi posao od raznih "ne priznatih" majstora,a o ceni da ne pricam,a sve se i vrti oko cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBG

Ništa te nisam razumeo.

Hajde se skoncentriši.

U akciji su disk pločice (prednje), plus ruke, sve zajedno 3.390 dinara.

Ti si napisao 1.200, a onda objasnio da su toliko samo ruke za to što si pominjao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojoj radnji si kupio Textar plocice?

Javi se na pm posto je ovo ipak javno a coveka ne bih da spominjem javno bez njegove dozvole.

 

@IvanBG

Ništa te nisam razumeo.

Hajde se skoncentriši.

U akciji su disk pločice (prednje), plus ruke, sve zajedno 3.390 dinara.

Ti si napisao 1.200, a onda objasnio da su toliko samo ruke za to što si pominjao?

Skoncentrisao sam se,malo je nepregledno,jer pisem na brzinu, ali je poenta razumljiva.

Ja sam napisao da bih za 1200din zamenio nekom i plocice na diskovima i pakne na dobosima,naravno i logicno bez mojih delova...A oni otprilike uzmu oko 1500din za ruke samo za plocice napred a urade isti takav smesno lak posao. Znam dosta ljudi koj rade i auto delove pa znam kolko moze max da ih na veliko izadju plocice za punta classica otkupljene sa nekog starog lagera za bud za sta,prodavnice u zatvaranju,sto skoro uvek trgovci opisu pod "dok traju zalihe"...

Edited by neshaoct
edit reklame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ne razumem.

Sam kažeš da oni ovde za ruke uzmu oko 1.500 dinara, a ti bi uradio za 1.200...samo što oni plate porez na tu cenu, ti ne...i oni plate tom radniku i penziono i zdravstveno, ti verovatno ne...i svi auti koji im uđu u servis su osigurani ako im se ne daj Bože nešto dogodi, a i to košta...i sve tu u prijatnijem ambijentu gde stranka može da sedne, popije neki sok ili kafu, pročita novine, i sve naravno sa garancijom na ugrađene delove i rad.

 

Generalno, uopšte mi nije jasna priča kako se kao nekome otvaraju oči da su servisi iz mreže ovlašćenih skuplji od specijalizovanih servisa. Pa da, znamo mi to ovde svi.

Klub sarađuje i sa jednima i sa drugima.


 

...znam kolko moze max da ih na veliko izadju plocice za punta classica otkupljene sa nekog starog lagera za bud za sta,prodavnice u zatvaranju,sto skoro uvek trgovci opisu pod "dok traju zalihe"...

 

Jedno je kad potrčite da otkupljujete nekadašni lager Delte, ili AK Voždovac...a, potpuno je drugo ova akcija. Ona nema veze sa bilo kakvim starim delovima, ne znam kakav stari lager pominješ...

Veruj mi, znamo mi ovde sve, i ko šta kupuje, i odakle stiže npr. lažni Brembo, i ko od aftermarket trgovaca pakuje u čiju falš ambalažu, zato i biramo sa kojima od njih Klub sarađuje.

Čini mi se da kao da si se zaleteo da nam kao objasniš... ;)


 

U kojoj radnji si kupio Textar plocice?

Javi se na pm posto je ovo ipak javno a coveka ne bih da spominjem javno bez njegove dozvole.

 

Nema razloga na PM, napiši slobodno u kojoj prodavnici si kupio, šta ima da se krije delatnost koju je sam taj čovek registrovao i bavi se time, ima prodavncu delova.

Jedino ako je u pitanju prodaja delova na crno, odnosno ako si počeo da porediš cenu delova nabavljane ''od čoveka'', i sa druge strane delove u originalnoj ambalaži sa garancijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj covek spada "od coveka" zato ne zelim da ga spominjem javno,a "originalne" ambalaze neki ne svi dobro znaju gde se stampaju za vecinu Ovlascenih Servisa u nasoj zemlji koj imaju "sertifikate" da je to ovo a ovo je ono...Ja sam Textar prednje plocice i TRW zadnje plocice za mog BMW-a od tog prodavca kupio,naravno sam ugradio i prilicno sam zadovoljan rezultatom pogotovu kad se auto malo stisne pa dosta "original" delova ugradjenih u ovlascenom servisu znaju da popuste i vidi se stvarno sta je sta... ;)

 

Ne bih da se raspravljam vise prvenstveno jer nemam vremena za to,samo sam hteo da prokomentarisem ove "jako povoljne akcijske cene" :D

Pozdrav,srecni svima praznici (sa malim zakasnjenjem),pamet u glavu i svako dobro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno je nerealno (nije objektivno) poređenje delova uveženih na crno, kupljenih ''od čoveka'', bez ikakvih plaćanja dažbina bilo kome sa jedne strane, i sa druge strane originalnih delova uveženih legalno, sa deklaracijom, garancijom, plaćenim porezom...i onda kao rezultat tog poređenja dođeš do ''fenomenalnog'' zaključka da su ovi delovi na crno jeftiniji. Ajde... :D pa, bilo bi čudno da nisu. :)


...a "originalne" ambalaze neki ne svi dobro znaju gde se stampaju za vecinu Ovlascenih Servisa u nasoj zemlji koj imaju "sertifikate" da je to ovo a ovo je ono...

 

Ovlašćeni (bilo koje marke automobila) se ne igraju sa ovim.

Sa druge strane, znam primere kada ovlašćeni daju upravo ovako na akciji neke delove. npr. setove za veliki servis ili kvačila i sl...a, onda pojedini trgovci to otkupe od njih i prodaju (što je potpuno ok, legalno i dozvoljeno), ali kada rasprodaju to što su tako otkupili, krenu da prave falš originalnu ambalažu i u nju trpaju setove iz Kine ili Turske...i sve to i dalje prodaju kao originalne setove. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji-najkvalitetniji filteri za auto

skoro uvek je vazilo ono ako ne znas sta je dobro pitaj sta je najskuplje ali nikad nisam znao bas koje filtere staviti u auto. pare nisu bitne ako ce mu to bar na neki nacin produziti vek. pitanje je koji filter-brand preporucujete za ulje, vazduh i klimu za gorivo nemam na autu ali napisite ako jos neko bude citao? i koja je razlika izmedju onog sa aktivnim ugljem i obicnog filtera za klimu? u nedelju opet radim mali servis i ulje sam vec uzeo selenia gold kao i do sada ali filtere nisam jos uvek.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sto se filtera tice uvek uzmes one za koje si cuo da ljudi pricaju o njima. Npr cuo si sigurno da si hvale UFI i Mann.

Ja mogu da ti kazem da za svoj auto uzimam Mann. Sad tvoj izbor je za šta ces da se odlucis :D

Naravno ovo biras ukoliko se dvouimis izmedju nekog. Takodje pitas i majstora kod kog odrzavas auto.

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, ima i svakakvih "majstora", ni u to se ne bih uzdao nesto posebno ako nisi bas siguran u njega i njegovo iskustvo. Znam i one koji pridobiju musterije cenom, a naravno da nece opiciti po svojim rukama, nego na jeftinom bofluku koji se ugradi. A rade drugacije tek ako im striktno naglasis sta hoces.

Imas gomilu iskustava sa filterima po forumu i od onoga sto treba izbegavati do onoga sto ljudi preporucuju. Kvalitetom se izdvajaju oni iz fabricke ugradnje - UFI, Mann, Knecht, itd...

 

A filter sa aktivnim ugljem se razlikuje od onog obicnog papirnog, jer u sebi sadrzi (kako mu i ime kaze) cestice aktivnog uglja. To je ugalj tretiran kiseonikom, pri cemu se stvara veliki broj pora izmedju ugljenikovih atoma i na taj nacin omogucuju vezivanje raznih jedinjenja za sebe. Sto znaci da ovakav filter u sebi zadrzava, raznorazne hemijske materije, necistoce i mirise (za razliku od papirnog filtera). Recimo, kvalitetan kabinski filter ovog tipa (Knecht npr.) kosta izmedju 20 i 30 EUR, dok su obicni papirni oko par stotina kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima neko nekakva iskustva sa "GSP" proizvodjacem auto delova? Ja nikada cuo za njih

 

Cuje mi se zadnji lezaj, a posto ide zajedno sa glavcinom svuda su cene oko 4000 din i vise... U BeoCar-u imaju neki GSP po ceni od 2100 din! Turska, Kina? Kvalitet???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je sa senzorom za ABS u kompletu, ja sam SKF-ov platio 3.900 u Autoricambiju i na tu cenu dobio 10% clanskog popusta.
da lisu mi ponude i za Optimal i jos neke ali mislim da je SKF od svih najbolji izbor.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ima neko nekakva iskustva sa "GSP" proizvodjacem auto delova? Ja nikada cuo za njih

 

Cuje mi se zadnji lezaj, a posto ide zajedno sa glavcinom svuda su cene oko 4000 din i vise... U BeoCar-u imaju neki GSP po ceni od 2100 din! Turska, Kina? Kvalitet???

 

zar ti nisi skoro pisao da si imao neka losa iskustva sa tim servisom/prodavnicom, ako se ne varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, taj sam, za ovo sam zvao njihovu prodavnicu delova, imaju odvojenu prodavnicu od servisa. Cene delova su im korektne, za razliku od majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gsp je čist Kinez, ili P.R.C. Solidan kvalitet. Samo ne traje dugo.Kupovinu glavčine ne bih prepručio,imao sam negativnih iskustava i reklamaciju posle 2 dana. Lezaj u glavčini zaribao načisto. Bolje se drzati SNR,SKF,FAG,SWAG itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su ubedjivali i u Beocaru i u Kit komercu da uzmem GSP umesto metelija. I ja sam to i uradio, za sad nemam nikakvih problema, ugradio pre par hiljada kilometara. U pitanju su oba homokineticka zgloba sa desne strane. Cena je bila oko 1900 dinara po komadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li netko iskustva sa ''GH parts'' dijelovima?

Jako jeftino mi se nude straznji amortizeri sa salicama (nosacima).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam do kita da vidim koliko su filteri ima filtron za 660 din, valeo za 1330 din i mann za 1750 din. Neka vaša preporuka koji od ta tri? Ili možda nešto drugo?

Lybra 1.6 16v

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko muzike - UFI, Mann...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, zanimaju me kakvi su Meyle delovi, amortizeri diskovi i plocice.

Da li ih neko ima i koliko su dobri ili losi?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...