Jump to content
FAS Goran
Godzilla Toys

FIAT 1100 mod.103

Recommended Posts

bokija said:
Jeeee,jedva cekamo.Slikni malo po fazama,kad bude.

Ne brini bice sve kako dolikuje, nego treba da krenem da ga radim ...

Čika Kure said:
Brate de nadje ovo

Daj malo detalja

Sto ovde ovako nema....farbu

Pa vracao sam se iz Zagubice i bacim pogled iz mog Puntica jer on ionako sam zna kud sam ja krenuo i spazim ti ja nesto kao Mercedes 190 , stanem ti ja i udjem kod coveka u avliju , al kako prilazim auto mi je sve manji i manji tj. nije mecka , pogledam malo bolje FIAT 1100 ali ovakav prvi put vidim. Pitam coveka jel na prodaju , kaze moze i ja ga kupim jer imam vec nekoliko fiata pa rekoh da imam i ovakav. Planiram da ga odradim kako treba jedino cu mu staviti verovatno ovaj motor i ove tockove od mog 131 TC . A mislio sam da je to ovakav Mercedes kao na slici -Metalik bord.

 

1EGz00.jpg IMG_0011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi to da bude lep auto samo nece imati vrednost ako mu savis taj motor i te felne :no

jer ricambi originali je ipak nesto sto se ceni :clap:

a budjevine su mi skrnavljenje :rant: :rant:

mislim da ipak treba da se na jednom autu nalazi ono sto je fabrika stavila :rtfm: a ne da se stavlja kako ko sta hoce :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran.Auto nije atraktivan sam po sebi,al bi mogo da ispadne neki SUPER mutant. :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra ideja. bice zanimljivo. moraces i menjac od 131/132.

Share this post


Link to post
Share on other sites
lancia said:
trebalo bi to da bude lep auto samo nece imati vrednost ako mu savis taj motor i te felne :no

jer ricambi originali je ipak nesto sto se ceni :clap:

a budjevine su mi skrnavljenje :rant::rant:

mislim da ipak treba da se na jednom autu nalazi ono sto je fabrika stavila :rtfm: a ne da se stavlja kako ko sta hoce :angry:

Ma imam ja originalni auto iz 1948.

 

DSC00005.jpgIMG_2661.jpg

IMG_2664.jpgIMG_2665.jpg

bokija said:
Nisam siguran.Auto nije atraktivan sam po sebi,al bi mogo da ispadne neki SUPER mutant. :lol::lol::lol::lol:

Pa meni je bas cool , postoji i ovaj auto u malo atraktivnijoj skoljci ali.... treba ga naci a i verovatno je jedno 15 puta nepristupacniji sa cenom. :crybaby:

 

57-_Fiat_1100_Turismo_Veloce-_Cpe_DV-07-_RMM-01.jpg

djape1977 said:
extra ideja. bice zanimljivo. moraces i menjac od 131/132.

Ma znao sam da ces tako da reagujes jer ti forsiras taj stil 131/132 a i ja takodje , a s obzirom da imam dosta delova od 131TC ( dva sam rasturio jer su bili toliko truli da ih je samo farba drzala na okupu ) . A i dan danas vozim jednog TC-a ipak su KEVA.

 

062.jpg080.jpg

101.jpg104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam nekoliko tih menjaca. sto se mene tice svaki oblik saradnje je dobrodosao

Share this post


Link to post
Share on other sites
djape1977 said:
imam nekoliko tih menjaca. sto se mene tice svaki oblik saradnje je dobrodosao

Pa naravno treba da se pomognemo. Evo slike garaze kada sam ja pakovao moj auto . A evo i nekih slika koje pokazuju gde 131 puca.

 

40W5r.jpgimage (3).jpg412zS.jpg

41540.jpg417z9.jpgBrsor.jpg

BruTA.jpgBrxnJ.jpgBrzSS.jpgBrCn0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista cudno. zivo me zanima da vidim kakvi ce da budu ovi silni puntici, brave, stilo itd kad im bude 30 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to sad od potcinkovanog lima, a ne od ruskog djubreta koje su koristili nekada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste. ali sam vec video viat bravo sa najstrasnije otrunulim prednjim krilima. zabrinjava me ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...udaran, pa loše urađen...ili kupljeno novo krilo, koje nije ni bilo pocnikovano...ali je zato bilo sa povoljnom cenom... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
bokija said:
Kakav horor.

Kao da je bio od kartona i onda ga neko pokvasio. :thumbdown:

djape1977 said:
nista cudno. zivo me zanima da vidim kakvi ce da budu ovi silni puntici, brave, stilo itd kad im bude 30 godina...

Ma za 30 godina cemo zaboraviti da je Punto i postojao ikada . Sve je to konfekcija.

Pa ja vozim Zastavu 10 2007 god. i izvezo sam je oko 90 000 km i zadovoljan sam ali ne mislim da ce biti ziva za 10 godina.

 

image (4).jpgimage (5).jpg

 

:whistle:

chikavili said:
Sve je to sad od potcinkovanog lima, a ne od ruskog djubreta koje su koristili nekada ;)

Rusi otisli na mesec pre 40 godina...... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuo sam i ja te price o ruskom limu ali pre mislim da je u pitanju isti stepen fuseraja kao i u zastavi i potpuni nedostatak zastite.

nego svega ti, kako mozes da iz 131 sednes u z10 (punta)??? meni je prvi utisak bio skroz ocajan. tvrdo i neudobno!!!

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djape,mozda je tvoj prvi utisak,bio takav,ali ja se vozim u zastavi 10(made in italy),2 i po godine,predjenih 75 000 KM,sluzbeni,i auto uopste nije neudoban ni tvrd,u voznji po rupama i gudurama je izuzetno mekan i dobro shpiluje,sedista mozda nisu najmekanija,ali su lepo oblikovana i dobrih dimenzija.

Moguce da je na tebe veci utisak ostavila tvrda plastika koja se ugradjuje u 10-ku.

A sto se tice dugotrajnosti novih automobila,ja licno sam bio prvi vlasnik Juga 45,81 godiste,prva serija,motor fiat 903cc,webwr karburator i jos gomila italijanskih delova,prodao sam ga pre 3 i po godine,sa punih 25 godina,bio je u odlicnom stanju(naravno,farban,zasticen itd)-pa ako je on mogao toliko da traje,ne vidim zasto i ovo novi ne bi mogli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svoj ex Tipo 1.6 i.e 1989. viđam ponekad. To je verzija za Švajcarce koja je skroz pocinkovana.

Korozija ga nije ni načela. Ima oderotinu na levom pragu koja sija i posle 8 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cuo sam i ja te price o ruskom limu ali pre mislim da je u pitanju isti stepen fuseraja kao i u zastavi i potpuni nedostatak zastite.

nego svega ti, kako mozes da iz 131 sednes u z10 (punta)??? meni je prvi utisak bio skroz ocajan. tvrdo i neudobno!!!

131 sam dao caletu da se vozi a ja vozim z10 jer moram. Prelaz je ocajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niste imali prilike da se provozate u 131 ili 132. u odnosu na njih, svi sada aktuelni modeli fiata su uzsno tvrdi i neudobni. sto se plastike u enterijeru tice, ispod svake kritike je. na zalost, to je trend u svim novijim kolima. opeli imaju odprilike iste plastike kao i fiati, skode takodje, citroeni su jos gori a americki automobili najgori.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...udaran, pa loše urađen...ili kupljeno novo krilo, koje nije ni bilo pocnikovano...ali je zato bilo sa povoljnom cenom... :whistle:

Bacili smo na kilo desetine puntica i bravica , marea trule kao bas pa cak i po krovu dokumentovacu ako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo krenulo se malo sa restauracijom FIAT-a 1100, od tockova naravno . Jedva sam nasao gume 135 R 14 Michelin al naslo se . Na slici u garazama levo JEEP (194....) a desno FIAT 500 Topolino (1948) , znaci sve na jednom mestu 

 

DSC00065 (1).jpg

 

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno. a kad ti dosadi da ga gledas takvog, pravac na farbanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...