Jump to content
FAS Goran
Damjanović

K&N filter za vazduh

Recommended Posts

Da sumiram.Ko sto rekoh gore,nema nekog iskazivanja snage,motor elasticnije vuce,bez trzanja pri ubrzanjima iz niskog rezima i skidanja noge sa gasa.Pomaze uz chipda ceo auto ide vrlo kulturno,ali opet ponavljam,nema veze sa nekim explozijama snage.Zato nisam ni isao na gljivu jer ona nema opravdanja po meni.Dobio sam za 2500 rsd panelni filter,tako da nista nisam skrnavio na usisu osim sto sam izvadio fabricki reducir.Probacu kako ide kad ga vratim i odluciti da li je bolje sa ili bez reducira.Znaci niti sam tvrdio da ima orgazmickih promena niti sad to tvrdim.Ali da ima pozitivnih promena,ima,bar kad je u pitanju panelni zamenski filter.I dalje mislim da je pecurka veca opasnost po motor nego korist i da nema opravdanja za rizik.

Neki moja zapazanja i pokusaji na datu temu http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index....9840&st=300

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Коnkretno pitanje, da li je tačno da auto sa KN filterom troši značajno više goriva zimi?

Da razjasnim odmah, svaki auto zimi troši više zbog ovoga i onoga, tako da ajde da ne mudrujemo puno oko načina vožnje, isti stil vožnje zimi sa KN i isti stil vožnje zimi sa fabričkim filterom, da li je potrošnja sa KN veća?

Čuo sam da jeste a uveravam se i sam, ali nikad nisam imao fabrički filter pa ne smem ništa da tvrdim, meni leti troši oko 7.13 litara na 100 km po gradu, 100 puta mereno do češa punjenjem, evo ovih dana čitavih 9, a čini mi se prošle godine kad je udarila baš ona ciča da je išao čak i do 10.5 :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ljudi, da li znate može li K&N-filter na moju Lanču Dedru? :smiling: :smiling:

Može. kad te nanese put za Beograd, kreni u autocentar BOBAN, Dunavska ulica, parkiraj pored pumpe i predstavnišztva za Chevrolet (Korea), odmah pored salona imaš prodavnicu sve dodatne opreme za budženje spolja i iznutra, raspitaj se za svoj slučaj - rešićeš problem.

Коnkretno pitanje, da li je tačno da auto sa KN filterom troši značajno više goriva zimi?

Ja sam kupio Lybru sa KN filterom već ugradjenim u prostor filtera za vazduh.

Vozilo mi je po gradu u zimskom periodu trošilo do 11 litara nafte!!! (prošla godina). Vozio ga ja na "kotrljanje", nizbrdica-ler, promena brzina na 1500 obrtaja, ma da krene ispod 10 nema šanse.ni jedan trik nije pomogao da mu oborim potrošnju. Medjutim stalno mi se po vozilu osećao miris nafte. Požalim se "doktoru", doktor prokontroliše filter za gorivo i ustanovi da na sekundu pušta po kap nafte dok motor radi. Kad se isključi ne kaplje uopšte. Posle pritezanja svih creva (šelni na crevima filtera) prestao je da kaplje.

Sada mi je potrošnja 8.5-9 rasipničke vožnje (ne gasim ga kad stanem negde po ovoj zimi, duva invertor klime stalno, nervira me hladnoća u kabini) - prema tome upravo po podacima iz knjige o uputstvu za korišćenje. Lično mislim da nema mnogo mesta sumnji da KN filter utiče na veću potrošnju - naprotiv. Zbog veće količine vazduha vozilo se lakše kreće, a samim tim i potreba za dodavanjem gasa se smanjuje.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor je. NE TROŠI VIŠE. TROŠI ISTO kao i vozila sa običnim , fabričkim filterom koji je čist

U čemu je logika: Zaprljan filter vazduha rezultuje smanjenjem snage - što nesvesno tera vozača da dodaje gas, suprotno kad je čist protok vazduha vozilo je "voznije", lakše se kreće, pokretljivije je, pa vozač nema potrebe za dodavanjem gasa...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

:welcome::detective: Ljudi ja mislim da sa K&N-ovim filterom je potrošnja malo veća samo u toku a zime a to je zato što je u toku zime vazduh razređenije i zbog toga filter mora da vuče više vazduha a samim tim i potrošnja je povećana :whistle:

:unsure:

:huh: Ali ono što sam hteo da vam kažem jeste to da sam i ja ugradio K&N-ov filter i da vam kažem zvuk i performanse su odlične! :thumbsup: Zvuk je odličan a sada vuče bolje nego bez K&N-a !!! :lol:

1ZivEi.jpg

-------------------

Postavljanje slika na Forum

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
:welcome::detective: Ljudi ja mislim da sa K&N-ovim filterom je potrošnja malo veća samo u toku a zime a to je zato što je u toku zime vazduh razređenije i zbog toga filter mora da vuče više vazduha a samim tim i potrošnja je povećana :whistle:

:unsure:

:huh: Ali ono što sam hteo da vam kažem jeste to da sam i ja ugradio K&N-ov filter i da vam kažem zvuk i performanse su odlične! :thumbsup: Zvuk je odličan a sada vuče bolje nego bez K&N-a !!! :lol:

1ZivEi.jpg

-------------------

Postavljanje slika na Forum

Nemoj da neko cuje da je zimi vazduh razredjeniji,svima ce nam naplate zimovanje na planini.Normalno da SVAKI auto zimi trosi vise.Inace lep filter,saren.Samo teraj i pazi da se auto ne istripuje da mu je to surla pa da usmrkne vodu,to ne bi valjalo. :welcome::thumbsup:

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno sta je.Meni je sumnjivo sto mi izgleda cisto ko da nije nauljen.Sta pise u uputstvu?Da li je preoiled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nisam ga još nauljio jer čekam da prođe zima pa da ga onda nauljim i ugradim :lol: Ali problem je što u PV ne mogu nikako naći ulje za k&N filter :wallbash: sve govore da će doći uskoro i tako to... :X

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Platnena ‘krilca’ koja se nalaze unutar K&N filtera u sebi sadrze nekoliko slojeva, dok je u osnovi (u sredini svakog od ovih ‘krilaca’) aluminijumska plocica koja stiti od deformiteta. Citava ova unutrasnja konstrukcija filtera je premazana tankim slojem ulja koje, u ovom slucaju, cini glavnu funkciju u procesu filtriranja vazduha, odnosno sprecavanja daljeg prodora prasine ka motoru. E, upravo ovde je najveca prednost ovog filtera nad standardnim. K&N filter ne zahteva zamenu, sto znaci da kada ga jednom stavite u Vas automobil – on tu i ostaje dokle god i sam motor! Ono sto ce biti Vasa obaveza jeste odrzavanje istog. Odrzavanje ovog filtera se svodi na bukvalno pranje i to mozete uciniti sami, ili u nekom od servisa (najbolje u onom gde ste kupili i ugradili filter).

Ciscenje filtera se obavlja na svakih 50-60000 km (cesto i mnogo vise!), sto je opet veoma dug interval. K&N filter je potrebno prvo dobro oprati (pozeljno benzinom ili nekim od razredjivaca), drzati izvesno vreme u tecnosti, osusiti i potom naprskati posebnim K&N uljem.

Sve ovo piše na prvoj strani ove teme.

Čitajte Forum...bar onu temu na kojoj postavljate pitanje... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

K&N je marka proizvođača, čovek pretpostavlja da ovde to nije slučaj pošto ih nema šarenih...jel piše napred na metalnom delu K&N?

Ovo može da bude no name pečurka filter

I sad vidim citat sa početka teme pa da opet prokomentarišem, kakav crni benzin ili razređivač, može da neprimetno pojede filter, najbolje je original tečnost.

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Tadica ima KN ulje da se kupi.Trebalo bi da se skupimo mi sa KN-ovima pa da kupimo pakovanje i da podelimo na svakom po jedno,pa kad ti stigne pranje da imas.Ne znam koliko je pakovanje i za koliko doza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Tadića (a i drugde je slična cena) je 1200 dinara pakovanje sa 2 bočice, tečnost za pranje i ulje.

Količinski ima za jedno 5 ili više pranja. Ulja ima za duplo više. Tečnosti ima takoreći manje jer treba da sipaš u neku posudu jedno 2 prsta dubine pa da u njoj valjaš filter, a ulje naprskavaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ulje je bitno.Moze i vodom mlakom da se pere,al treba imati ulje na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf,nije.Nista te nisam shvatio sta zelis da kazes.Verujem da tecnost za pranje filtera nije nikakva tajna formula,samo treba znati sta su imali na umu u osnovi.Ne verujem da je bilo sta na bazi benzina i razredjivaca.Verovatno je neko sredstvo na bazi sapuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami je baš na bazi benzina i razređivača, ako pomirišeš shvatićeš :D ili ako pročitaš temu od početka... :)

I baš sam to i mislio, sapun možda i može da ti opere ruke, ali uz vrelu vodu i dosta trenja, što za pranje filtera nije baš pametno. Ovako ga samo valjaš u tečnosti a hemija pokupi prljavštinu, bez trenja i toplote :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,na temi sam od pocetka,al sam zaboravio da se negde spominje sastav tecnosti za pranje.Mislim da je neko spominjao vodu...Imam vremena da proucim,moj je preso tek 3000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne dužimo, za 1200 kinti imaš tečnosti i ulja za pranja da pređeš još 2 puta koliko ti je auto prešao do sad od dana izlaska iz fabrike....drugim rečima, sledećem vlasniku ćeš dati i to uz auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me da li je toliko stetno staviti sportski filter na jtd-a,mislim zbog protokomera?.Imao sam na astri dti i super je sljakao.....pa sad pitam informativno.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam stavio panel filter od KN-a i mislim da nije stetan ja nisam primjetio nikakve probleme a imam ga skoro 6 mjeseci samo ga na servis skinem operem i opet nazad u kutiju.A imao sam i otvorenu kutiju isto me nije ni tad zezalo samo nisam bio siguran kad je kisa da mi ne uvuce vodu u usis pa sam zato stavio poklopac nazad jer stoji prenisko.Uglavnom isplati se ulozeno i dobiveno.

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...