Jump to content
FAS Goran
Damjanović

K&N filter za vazduh

Recommended Posts

ti kn ili za neke sportske budalastine ili na motocikl. Ja planiram da dvotockasa da metim kad prezalim 40 jura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne budem pogresno shvacen, nemam ja nista protiv da ljudi stave sportski filter i na kosilicu ako zele, panelni filter ne daje takav zvuk kao "pecurka" jer se zadrzava fabricki usis sa rezonatorom i slicno... Ako izbacite rezonator i slicno da bi dobili zvuk, to mozete postici i sa fabrickim filterom. Ni snaga nece nista drasticno skociti cak i u najboljem slucaju kad je sve savrseno prepravljeno na usisu, a jos manje sa panelnim koji koristi fabricke surlice. Uz to kao sto sam vec nekoliko puta rekao, K&N iako je najpopularniji kod nas, po mnogim stranim testiranjima je losiji od mnogih plus zahteva nauljivanje. A tek ona njihova prica da nemam pojma sad vec ne moras da ga cistis i 50.000 milja i ne znam sta je cista glupost, ako se zaprlja fabricki za krace vreme, zaprljace se i njihov, kakve veze ima sto ima bolju protocnost, prljastina zauzima jednaku povrsinu i jednako zaprlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze i obican,u masinu na 60c na program za vunu i onda se osusi na radijator i ki nov!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa KN mozes da ocistis

 

Tecnost za nauljivanje i ciscenje ko nov fabricki papirni filter :D Ne bih nikad uzeo filter koji zahteva nauljivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni mislio da ga uzimam zato sto ce da se cuje kao avion i da dobije satro 20ks

samo iz tog razloga sto je kvalitetniji i sto ce auto lepse da radi  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa KN mozes da ocistis

 

Tecnost za nauljivanje i ciscenje ko nov fabricki papirni filter :D Ne bih nikad uzeo filter koji zahteva nauljivanje.

 

 

Moram da priznam da govorim sa stanovista motora, ne automobila. Ali na motociklima je sve drugacije, pa i prljanje filtera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, reci te mi, imam nov k&n filter, pecurkicu, hteo bih da ga ugradim.Recite mi da li treba da se naulji pre montiranja ili se kasnije naulji?

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam tutorijale neke i ne spominju nauljivanje...Pa me zanima treba li ili ne.Ne znam da li je to samo kad se cisti ili kako to vec ide? Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zbunili me neki ljudi, rekli su da ne treba da se naulji kad je nov...A i na yt, samo montiraju, bez nauljivanja, pa zato

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti Deki, nadam se da ce se jos neko javiti, sa iskustvom. Ako ne, nauljicu ga za svaki slucaj

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauljis pre montiranja, vozis, skines, ocistis i operes, opet nauljis, montiras, vozis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinem u voznji? Hahaha

Salim se. Ok, hvala Bocca, kratko i jasno.

A imate li neki predlog koje ulje da kupim, znam da ima neki k&n set za pranje i nauljivanje, ali ima li neko ulje posebno da uzmem?

Znam da je ranije bilo u Tadicu neko ulje u spreju, tipa 1200 - 1300 din...Gde bih mogao jos da pogledam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam KN ima i ulje i sredstvo za pranje. Za motor su odlicna oba, verovatno i za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna od proba sa fabričkim panelnim filterom i sa ''sportskim'' panelnim filterom i.....i....rezultat je zanimljiv. :D 

Sve to probano i izmereno na Porsche 911 (996, pravio se od 1998. do 2004. godine):

 

 

Koga mrzi da gleda, ispade da nikakva korist od sportskog filtera :D , čak verovatno i pravi štetu (umanjuje snagu) u određenom opsegu obrtaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...