Jump to content
FAS Goran
Damjanović

K&N filter za vazduh

Recommended Posts

Verovatno neka vozila imaju dovod vazduha za ler sproveden posebnim vodom iz kucista filtera pa je napravljen izvod za takva vozila... Npr Yugo EFI ima tako resenje ;) A moze da se iskoristi npr i za dovod creva iz kartera ;)

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma, da nije za iberlauf ili ovo što kaže Yugiša?

Inače odllično izgleda sem tog čini mi se nagnječenja, nema puno krivina i čuda, nasađeno direkt na crevo i ćao :D

Jel kutija negde fiksirana ili visi o crevo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam bas koliko ti je to funkcionalno ali po meni nemas bas dotoka vazduha iz vana to ti moze biti samo kontra efekat ako ti vuce topli vazduh,sta ga nisi mogo spustit negde nize odnosno tamo de je bila orig.kutija od filtera,a onaj sraf ti je za iberlauf 99,9%.

Ikakve su ti razlike da lista primecujes ili ne,ja na svom imam panelni K&N filter i lik koji mi je chipao kola reko mi da bi bilo mozda bolje da je original njrgov filter u kutiji a zasto nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio je namesten kao fabricki,ali vidi se na slici da mi kljesti crevo. Mislim da ne uzima topao vazduh jer mu je dotok odmah blizu njega. Gubitak nisam osetio I ako je chipovan. Dobio sam na zvuku,i snazi na manjim obrtajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jedriga ja sam mislio da je to stilo pa mi nije bilo jasno kako ti kljesti crevo i zasto si ga tako podigo sad tek videh da je to punto,nisi razmisljao o nekoj metalnoj inox cevi ili nesto slicno,da ti neko napravi npr ovako

bbb115.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je tvoj majstor da ne treba kn filter...uzas ali tako je...auto ide losije..vratio sam fabricki.osetna je razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Nije tacno.. To je neki majstor koji nije ni cuo za K&N filter..

Prvo svi filteri koji lice na K&N-ov se odma klasiraju da su K&N filter.. Znaci postoji samo jedna firma K&N I ona pravi najbolje filtere za vazduh... Ostali koji lice na K&Nove a ne pise da su K&N, nisu! To su obicne kopije, nalaze se na buvljaku subotom za 800din..

Ja sam moj original K&N kupio u Italiji, i platio ga 115Eur. Dobio sam garanciju koja vazi 5 godina, ili 1 mil km. Menja se na 100 000 km, odnosno samo se valjda benzinom opere, i odma se vraca nazad..A ovi na buvlji, obicno posle 50k km, pocnu da pucaju...

Bolji zvuk, bolji protok vazduha... i nema da menjam vise filter, samo ulje. Plus se oseca i ta razlika u snazi, nije mnogo ali kako su mi ljudi pricali do 10 konja sigurno.

Predlazem da svako ko moze kupi K&N, nijedan drugi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

K&N ne pravi najbolje filtere :D

Primer:

http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/

Kod nas je jedino on najzastupljeniji od tih poznatih fabrika za filtere...

A sto se tice snage, snaga zavisi od motora posto nije isto staviti na skuter od 50ccm ili na neki motor od 8.000 kubika... Takodje slabo je povecanje max snage ali neki motori dobiju mnogo vece povecanje snage u nekim nizim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj apollo platio 120 dolara. Ali prevelik je filter...vuce bre vise vazduha.oseti se da ide bolje sa fabrickim,pa nisam debil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor vuce koliko njemu treba vazduha a ne koliko filter daje... Tj ako vi stavite filter koji daje dva puta vecu propusnost vazduha od fabrickog to ne znaci da ce toliko motor vuci... Ti si verovatno imao problem neki sa uvlacenjem toplog vazduha ili su te krivine pravile previse gubitaka ili kao sto sam rekao, taj filter je mogao biti i premali... Kod njega je samo kuciste veliko a velicina porpusnog dela je bitna.... Ne postoji prevelik filter, samo premali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vandal izvini ali nije da on nije nikad cuo za K&N filter covek se bavi mapiranjem trkacih automobila i ima brdo diploma,i ti filteri se ne peru benzinom ne znam od kud ti to i da se na 100000 km ciste ciste se na svaku izmenu ulja tako se i on cisti posebnim tecnostima koje proizvodjac preporuca za duzi vek trajanja filtera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam da uzmem k&n filter za lanciu kappu. na sta trebam da obratim paznju pri izboru filtera,velicina,cevi one kakve trebaju? jel mogu ja to da ubacim u postojece kuciste filtera (bas je veliko i cenim da moze da stane),jel ce se isto cuti u kucistu kao i vani ili da vadim napolje kuciste? u obzir dolazi original K&N ili neki drugi dobrog kvaliteta dajte neki predlog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rt1.jpg

Ovako sam ja kod mene napravio, fabricko kuciste prepravljeno da stane pecurka unutra i umesto fabrickog dovoda vazduha od 40mm, dovod od 100mm i to direkno iz maske. Zvuk je skoro neprometno tisi za razliku od toga kad je pecurka bila postavljena samo na kraju parceta cevi....

Sto se tice toga oko cega da obratis paznju, je to da ako imas protkomer da ne uzimas one filtere koji treba da se naulje, i ako ne uzimas specijalno dizajniran za tvoj auto, onda gledaj da je povrsina kroz koju uvlaci vazduh filter slicna ili veca od povrsine standardnog filtera... I ako ugradjujes pecurku, postoji verovatnoca da ce smetati toplota motora za normalan rad motora pa ces morati da je odvojis od toplote...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za vazduh jedino kapiram ako ga ostavim u kucistu nista ne remetim jer i dalje vuce vazduh kao i pre samo ce biti tisi malo nego da stoji napolju. koji filter i gde ih ima sem K&N? http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=5 obako nesto ili http://www.deltad.rs/v3/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u ganglandu ima akcija, neke KN pecurke su 5500 din. (ako ih jos ima i ako odgovara za Tvoj auto)

Share this post


Link to post
Share on other sites

K&N sam nasao ima ih na 100 mesta ali konkretno neki drugi slicnog kvaliteta moze i bolji ako postoji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzei sam K&N ali nisam dobio na zvuku nista. jedva primetno a auto ima 20v po logici to bi trebalo da ubija? a drug isti takav na stilu 1.6 ubija kako se cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lanicija je to direktorski auto nece da bruji i ispusta slicne zvuke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...