Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Jel ovo sa troje ljudi ukljucuje i ukoliko prevozim naduvane lutke ? :D:D 

Realno bi bila vrh fora :lol:

 

Carpool lanes u USA mogu sa minimum 2-je ljudi ali ako te uhvate da nije tako...lele lele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je deset najboljih i najgorih gradova za vozače

 

kalgari grad.jpg

 

Zagađenje, gužve u saobraćaju, loša infrastruktura, agresivno ponašanje vozača - to su samo neki od faktora koji određeni grad čine dobrim ili lošim mestom za vožnju. Donosimo pregled deset najgorih i deset najboljih gradova za vožnju na svetu. Sa milionima ljudi koji se žale na saobraćaj u gradu kojim svakodnevno saobraćaju, evropski prodavac delova automobila ''Mister Auto'' odlučio je da sprovede istraživanje koja otkriva najbolje i najgore gradove za vožnju širom sveta. I dok, generalno gledano rezultati nisu šokantni, na listi deset najboljih i najgorih postoji dosta iznenađenja.

 

Podaci su prikupljeni u tri glavne kategorije - infrastruktura, bezbednost i troškovi. Sve to je urađeno za stotine gradova širom sveta, a zatim se smanjio na uži izbor od 100 gradova. Svaka kategorija ispituje niz manjih faktora, kao što su broj automobila po glavi stanovnika, zastoji u saobraćaju, kvalitet drumskih i javnih prevoza, kvalitet vazduha, agresivnost vozača, cene goriva, godišnji porez na puteve i drugi. Konačni indeks kombinuje ukupno 15 faktora.

 

Ako živite u Kalgariju u Kanadi onda ste među najsrećnijim vozačima na svetu - istraživanje otkriva da je ovo najbolji grad za vozače. Slede ga Dubai, Otava, Bern u Švajcarskoj, dok El Paso, Vankuver, Geteborg (Švedska), Dizeldorf (Nemačka), Bazel (Švajcarska) i Dortmund (Nemačka) popunjavaju ''Top 10'' listu. Potpuno je drugačija situacija ako živite u Mumbaju koji se svrstava u najgori grad za vožnju na celom svetu. Na drugom mestu je Ulanbator (Mongolija), a sledi ga Kalkuta u Indiji. Nažalost, istraživanjem nisu obuhvaćeni gradovi u našoj regionu.

 

- 10 najboljih gradova za vožnju:

1. Calgary, Kanada

2. Dubai, UAE

3. Ottawa, Kanada

4. Bern, Švajcarska

5. El Paso, SAD

6. Vancouver, Kanada

7. Gothenburg, Švedska

8. Dusseldorf, Nemačka

9. Basel, Švajcarska

10. Dortmund, Nemačka

 

- 10 najgorih gradova za vožnju:

1. Mumbai, Indija

2. Ulaanbaatar, Mongolija

3. Kalkuta, Indija

4. Lagos, Nigerija

5. Karachi, Pakistan

6. Bogota, Kolumbija

7. Sao Paulo, Brazil

8. Mexico City, Meksiko

9. Rio de Jainero, Brazil

10. Moskva, Rusija

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajan video :thumbup:.

Pametnom dovoljno, samo da jos ima ko i da vidi. O implementaciji tek da ne pricamo, bar nekih jednostavnijih a protocnih resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, baš sam gledao u nekom drugom videu da raste popularnost ovih "diverging diamond" petlji u raznim gradovima Amerike, a nisu neka komplikacija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde su najgore gužve u saobraćaju?

 

new york times square.jpg

 

Gužve u saobraćaju ne voli niko, nigde. S obzirom na globalno stanje, prošle godine je bilo manje gužvi i manje saobraćajnih nesreća, ali kako se ljudi vraćaju u normalu, tako se vraćaju i gužve.

Da li ste znali da ljudi u Njujorku godišnje izgube 100 sati u saobraćaju? U Filadelfiji se gubi 94 časa, 86 sati gubite u Čikagu, 48 u Bostonu, 46 u Los Anđelesu, 42 u Nju Orleansu, po 35 u Majamiju i Hjustonu, a 34 u Dalasu, prema istraživanjima Forbes-a.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas oborih “rekord” kolima po BG. 7km/h prosecna brzina za 1h voznje po autoputu. 
 

Fascinantno koliko ljudi ne znaju da voze po kisi. Lagano moze pesaka brze

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

30 minutes ago, igor0511 said:

Ja danas oborih “rekord” kolima po BG. 7km/h prosecna brzina za 1h voznje po autoputu. Lagano moze pesaka brze

Ovih dana je bukvalno luda kuca. Celi delovi grada su totalno blokirani. Ako se ovako saobracaj zalece posle Corone, bez ikakve reakcije - nema drugog zakljucka osim da smo na*ebali :D .

U petak 1h 20 min sa posla, danas sam bolji za 5 min :D , okruglo 1h 25 min (deonica od 15-20 min bez guzve).

Par slicica od malopre (zavrsavao jos nesto po gradu) - stoji se svuda u vise kolona, stoji autoput u oba smera (zadnja slika, vozila naslagana jedna na druge u 6 kolona u oba smera):

 

IMG_20210517_170518.thumb.jpg.46e8faf655d6eb607bdbef4ebb958fd2.jpg IMG_20210517_170821.thumb.jpg.761a9252bf0e2049f3bf86f08cc58289.jpg IMG_20210517_173735.thumb.jpg.7d37b279e16ce70633bdd5ad00adc1f4.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gracka", Bgd., vožnja je nešto što ljudi koji ne žive u ovoj džungli ne mogu da razumeju. Bez bilo kakve želje da nekoga uvredim. Deonica se brže prolazi pešaka nego autom. Nekad se stvore zagušenja, čepovi, levitiraš 15-20-30 min u mestu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK taman sam hteo da kazem kako je 14km/h jako mala brzina i ne cudi potrosnja, kad dodje @igor0511 sa 7km/h.. ti ko da si u Preljini bio. :lol:

@Ivan Neverovatno je to sa kisom i saobracajem, ja sam se posteno odmorio otkad sam prestao da vozim do posla, posle preseljenja sam imao trolu 4 stanice do posla a sad radim od kuce od pocetka korone tako da ne znam ni kako bih preziveo da moram svaki dan da vozim ili putujem do posla.

@vicent U manjim sredinama da bi to doziveo treba da se umesa neka rekonstrukcija i nesposobna vlast, tako su u Kraljevu dve godine popravljali nadvoznjak u centru grada i zitelji Kraljeva su mogli na te dve godine da osete bar delic zivota u Beogradu.. :wallbash:

Nesto razmisljam, meni je sjeban bio regulator pritiska goriva zadnjih godinu i jace, mozda je bas zbog njega manja potrosnje. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, vicent said:

levitiraš 15-20-30 min u mestu

Status dok cekamo u koloni, mozemo pristojno da definisemo i kao:

 

DjtwOSRXoAMu-Yv.thumb.jpg.cf8930059f7647827b2ae73ce861f73d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 7:06 PM, MS PK said:

Meni stilo zimi po gradu pise ladno po9.2-9.4l / 100km uz prosecnu brzinu od nekih 14km/h. Leti je oko 7-8l / 100km isto po gradu i po bordu, gradsku nisam nilad merio cep metodom. Isti taj motor sa 85kw. Otvoren put je druga prica, ladno moze 4.5l uz normalnu voznju, auto put do 140km/h do 6l. :D

Sve gledam i ne verujem da te totti nije citirao i pitao 'po kom gradu' :D

 

Inace kad vidim sta pisete za guzve po bg-u, odjednom mi se ns i ne cini tako lose, iako se triput iznerviram svaki put kad krenem negde u spicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ja hvatam prosek 30-40km/h jer vozim u nepopularnim terminima i po bulevarima, ali danas je bio poseban nivo haosa. Nikad mi nece  biti jasno kako ljudi na prvu kap kise izgube svaku moc orijentacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je kod kise najveci problem veci broj automobila na ulici nego inace. Ne idu ljudi biciklovima, motorima, ne setaju... Nego svi zavrse u automobilu, dal svom, dal taksiju ko nema svoj, nebitno... Dovoljno je samo videti prazna taksi stajalista kad je kisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Ja danas oborih “rekord” kolima po BG. 7km/h prosecna brzina za 1h voznje po autoputu. 
 

Fascinantno koliko ljudi ne znaju da voze po kisi. Lagano moze pesaka brze

Još ako si danas u bilo koje vreme prolazio kod uključenja ka Pupinovom ili kod bivše lakat krivine onda si se načekao kao nikad. Radovi u jednoj traci ka skretanju za Cara Dušana a sve 3 trake bukvalno od Kvantaša do skretanja za Batajnicu bile full. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 8:50 PM, rkoma1986 said:
Sve gledam i ne verujem da te totti nije citirao i pitao 'po kom gradu'


Nisam video

Tako bio jedan lik u vojsci. Pitamo ga odakle si? Kaže okolina Beograda. Koje mesto? Bratunac.

Gledamo mi posle na karti gde je Bratunac, kad ono u Bosni E, tako je i PK grad

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, rkoma1986 said:

Inace kad vidim sta pisete za guzve po bg-u, odjednom mi se ns i ne cini tako lose

Sa druge teme ;) , ovo je i mene zakacilo danas. U jednom trenutku dupli tramvaj je imao problem, zablokirao kompletan ulaz u Nemanjinu. Pa ili da kruzis po toku i places :D ili da otvoris kiosk sa pljeskavicama:

4 hours ago, Woodoo said:

6b14ddceec11.thumb.jpg.d2fb88e98976b398f59634a12a051d37.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludilo.

Beograd se razvija apsolutno neplanski i ovako stanje će biti sve češće i češće.

Neće ništa rešiti metro, jer je, ponavljam, neplanska gradnja napravila totalno ludilo. Od jedne Kaluđerice, pretvorili smo ceo Bg u Kaluđericu.

Kada se na to doda još i to da se ubrzava gradnja, ne smem ni da zamislim na šta će to da liči.

Moj posao je 500 metara od kuće, supruga isto tako, deca idu u školu - vrtić u naselju i kada treba da idem negde, bilo gde i bilo kojim povodom, doživim nervni slom.

Od idiotskih rešenja u saobraćaju, do loših vozača a često i bahatih, do onih još luđih "rekonstrukcija", svuda, često i bez potrebe, bukvalno, da čovek skrene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, ortakov said:

bukvalno, da čovek skrene.

Znas ono "Koji je najbrzi put to ludnice? Samo skrenes!" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni više vremena treba da nađem parking mesto nego da dođem s posla do stana, 11- 12km. Nekada pola sata, nekada 1,5 sat. Zatupljuju i sagorevaju nam mozak.
U početku sam se nervirao a sad sam presrećan kad nađem parking mesto.
I ne ide mi se nigde, kad znam šta me čeka.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da stvar bude još zanimljivija, nema ni naznaka da će se favorizovati javni prevoz, biciklističke staze... Zlo i naopako.

Za gradske gužve, dizel, što manji (dok ne dođu el. vozila - onda nećemo pričati o potrošnji :) ) jer se mere radni sati :) a ne prosečna potrošnja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...