Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sad nešto razmišljam, da li vi u BG-u imate neku toleranciju za kašnjenje na posao? :D Tamo je dovoljno da se neki auto/tramvaj/trolejbus pokvari, zablokira jednu traku i ode sve u klinac.

 

Ja u mojoj maloj varoši za 15 minuta stižem do 3km udaljenog posla. Nikad ne krećem ni minut ranije. Jedino kad krene da pada sneg, pa i kiša, moram bar 7-8 min. ranije krenuti zbog stvaranje gužvi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tajminga u Bg. Veruj mi da 5 min ranije pravi ozbiljnu razliku. A nekada ni to ne važi!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, MS PK said:

Po njihovoj prici ispada da imaju samo radno vreme u radnim satima, tipa od kad dodjes na posao pa racunaj 8 h emoji23.png

Sve zavisi gde zivis i radis. Moze da bude jos gore :D , kod zene na poslu krecu i po sat-dva ranije, samo da bi izbegli guzvu preko mostova i nasli parking. Mislim da je najgore ljudima koji zive u starom delu grada, a rade na NBG. To je pakao - guzva ujutru ka NBG, guzva popodne ka starom delu grada. Cak i autoput tada maltene stoji u tim smerovima po nekoliko kilometara, sve 3 trake.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, totti said:
Niko se nije usr*o zato što je klozet daleko, već zato što nije na vreme krenuo

Ma šta Toti zna, za ovo je potrebno iskustvo, od mudrosti nema ništa.
Kad malo poraste ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ja da kažem koji putujem 40-50 km..(obilaznicom brže ali i 10km dalje)...

Po iskustvu na posao uvek stižu oni koji žive na 50km od posla nego oni kojima treba 10-20min...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta je problem?

Kad se uradi obilaznica, to i u komentarima spominju, taj deo AP će postati gradski trg.

Problemi nisu od juče i neće se završiti sutra.

Beograd raste iz dana u dan.

Tako je od nastanka a sada je ekspanzija jer na svaku porodicu dolazi po bar jedan auto.

Mislim, ako vam je tesno, dođite kod nas. Ima mesta!

Dobrodošli!

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ivica su said:

Sad nešto razmišljam, da li vi u BG-u imate neku toleranciju za kašnjenje na posao? :D

Znaš kako stoje stvari.

Oni koji nešto rade, uglavnom rade u državnoj službi. Tu ti je, onako, može i ovako, može i onako. Oni drugi, ili su samozaposleni ili rade kod ljudi koji isto tako kapiraju koliko je nezgodno putovati, pa tolerišu. A ovi ostali... pa njih ko je...e

 

 

2 hours ago, Mijailović P. said:

Problemi nisu od juče i neće se završiti sutra.

Ne, naravno, nisu od juče i neće se završiti sutra, ali, prema onome što se dešava, trednovima, tendenijama, problemi se ne rešavaju, naprotiv, problemi se uvećavaju.

 

2 hours ago, Mijailović P. said:

Beograd raste iz dana u dan.

Nažalost :( 

Prema nekim najavama, naselje Radio Far, tu će da se podigne kompleks zgrada, novo naselje za oko 40 000 stanovnika !? LUDILO 

Opušteno uzmeš i presliš, recimo, svu populaciju između 20 i 30 godina iz Zaječara, Kuršumlije, Priboja, Nove Varoši ... a tamo ostaviš ... pa, ništa :) da ima šta da radi Rio Tinto :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, šta je rešenje?- Da se zaustavi ekspanzija BG?

Znamo svi kako to trba da izgleda ali, ni jedna pa ni ova .... nije bila zaintereovana za razvoj drugih centara.

O građanima samog BG da ne govorim.

To je već neka druga priča.

Problemi nisu samo u BG, ili je ovo eksplicitno BG forum.

Sličnih problema imamo i u ZR shodno našoj veličini.

Gužve je gužva a Zrenjanin, neki i znaju, je katastrofa u tim špicevima zahvaljujući lošoj infrastrukturi...

Slični nas problemi muče.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam skoro neki bečki portal i kaže: u Floridsdorf (21. bečki Bezirk) se u poslednjih godinu dana doselilo 6.000 novih stanovnika. Zaustaviće sve projekte prenamene raznih površina u narednih 10 godina i posvećuju se poboljšanju infrastrukture.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se ljutis, nista nisam rekao za ZR? :D Ma dzabe obilaznica kad oni grade ko ludi po centru, bilo je na vestima evo cak planiraju i iznad prokopa na klizistu da prave nove zgrade.. cak je i peticija pokrenuta a postoji realna opasnost od urusavanja..

https://www.facebook.com/groups/1119580928454273/permalink/1141178819627817/?sfnsn=mo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova obilaznica preko Pupinovog mosta je postala samo obilaznica, a sada i čep. Toliko o obilaznicama. Obilaznica je trebala da izađe na Batajnicu a ne na Galeniku i Altinu gde se zida brže nego što mogu ciglu da donesu.
Pa samo moj kraj je bio prigradsko naselje sa 20-30000 stanovnika. krajem osamdesetih kad sam se doselio, sada ima nezvanično oko 100000 stanovnika na 6 km od pančevačkog i isto toliko od Pupinovog mosta. Nema više prazne parcele ni njive, livade, ako ne računamo oranice PKBa. Jednostavno horor u urbanističkom smislu.

A pre dve nedelje sam vodio ćerku na Taekwondo takmičenje u Zrenjanin. Tamo nedeljom i da hoćeš sa nekim da se sudariš nemaš sa kim .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, da se čuvam od BG tabli nedeljom u ZR. :D

Nedostatak inventivnosti i vizionara nije svojstvena našem narodu. Šta više! Imamo toga na pretek. Ipak postoji problem.

Novija istorija je svedok kako to ode u drugu krajnost i sve što je dobro i služi zajednici lako pređe u korist pojedinaca.

Nije to od juče. Decenije javašluka i nebrige su i dovele do trenutnog dok su za to vreme lični računi rasli a škole "štancovale" instant diplome.

Pa kod nas je svojevremeno "autonomaška garnitura" trasirala i razvalila grad kako bi provukla magistralni put kroz njega.......................................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam skoro u ZR i ono je milina, em ravno em nema gužve nigde, odma nađem parking u centru i polako sve :D  Zrenjaninski put je stvarno prelep za vožnju, a i ja sam pogodio idealno vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa milina jer si bio u vreme kad se svi zavuku u svoje kutije a opet smo slepo crevo, kako god okreneš.

Naiđi u špicu pa još kad dodaš neku kišu, sneg...

Vikendi su oduvek pusti, paorski.

Avetinjski grad u to vreme.

Svi su pred tv-om ili na nekoj utakmici.

Rasadnik sportista. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mijailović P. said:

Pa milina jer si bio u vreme kad se svi zavuku u svoje kutije a opet smo slepo crevo, kako god okreneš.

Naiđi u špicu pa još kad dodaš neku kišu, sneg...

Vikendi su oduvek pusti, paorski.

Avetinjski grad u to vreme.

Svi su pred tv-om ili na nekoj utakmici.

Rasadnik sportista. :whistle:

Znaš kako, u BG je problem što je popodne tipa od pola 4 do 6 gužva i kolona od Zmaja do Dušanovca/Medaka, što dođe negde 11km u koloni, ujutru od nekih pola 8 do 9, pola 10 u kontra smeru (mada je i ka gradu gužva ali tipa do Autokomande).  I to zna da potraje fino, prva, druga... Pa se onda isključiš gde hoćeš (Autokomanda, Dušanovac, Medak) i onda semafori i gužva pa svaki sačekaš jedno 3 talasa (pogotovo onaj što se skreće na Dušanovački most ka Šumicama) i tako ukrug svaki dan. Svojevremeno sam krenuo kasnije na posao, putovao sam 16km nekih sat i 45 minuta preko Rakovice, Topčidera i Sajma ka NBG. Nigde sudara, nema kiše, jednostavno gužva i kasno sam krenuo, inače u špicu mi je trebalo nekih 45 minuta, a van špica 20tak. Autoputem preko Bubanj potoka 22 km, nekih 20 minuta. 

 

U manjim gradovima 11 km nema između 2 table za ulazak i izlazak u grad tako da se gužve koncentrišu u krugu 2-3 km oko centra koje realno, nekad si prolazio za 3 minuta a sad ti treba 20. E sad, te gužve ima do loše gradske infrastrukture (npr kao u NS nesinhronizovani semafori po bulevarima) ali ima više i do vozača i njihove kulture. U NS sam evo nešto više od 5 godina, pre jedno 3 godine sam počeo da primećujem sve više i više vozila u saobraćaju. Ovde je "haos" od nekih 3-pola 4 (ne znam od kad rade ljudi kad svi u 3 završavaju posao) pa do nekih pola 5, posle je podnošljivo. E sad, ako izuzmemo ove nesinhronizovane semafore, glavni uzrok gužve su vozači. Po bulevarima od 3 trake u oba smera, kao i po ulicama sa 2 trake u oba smera, desna traka je rezervisana za zaustavljanje i "samo nešto da završim"; ja kao treći-četvrti u koloni ne prođem na zeleno jer je ovaj prvi krenuo kad je već počelo da treperi zeleno, zato što je dozvoljeno polukružno na svakom mogućem mesto (po meni skroz idiotski jer ne možeš bezbedno da se uključiš u skroz levu traku već u srednju ili krajnju desnu); zato što je neko odlučio kojom trasom ide i ne j*be ostale već će se pri skretanju uključiti direktno u srednju traku... Generalno je problem što većina misli da su oni šerifi u saobraćaju i da su najbitniji, tolerancije i strpljenja nema, imaju svoju rutu i svoju ideju, sami su sebi bitni i zabole ih. 

Činjenica je da opet traje ekspanzija ljudi u gradove i da svi gradovi jako brzo rastu, ali poštovanja i tolerancije prema drugim učesnicima u saobraćaju je sve manje i manje. A to se ne rešava postavljanjem kamera po gradu, radarima i kaznama. I to dolazi na neki način iz kuće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina. 

Novi Sad pamtim kao klinac i to je bila "Meka" , mir, red, i tišina.

Kultura pre svega.

A onda je krenulo sa Limanima...Futog...Ludnica i bezobrazluk.

Baš si mi naterao neku setu sada Andreja! -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 8:43 PM, Dzimbo said:
U manjim sredinama da bi to doziveo treba da se umesa neka rekonstrukcija i nesposobna vlast, tako su u Kraljevu dve godine popravljali nadvoznjak u centru grada i zitelji Kraljeva su mogli na te dve godine da osete bar delic zivota u Beogradu.. :wallbash:

Ni sad nije ništa bolje, kad krenu iz Leonija i Eurotaya sa posla, Vojvode Stepe bude u haosu, kao i ceo grad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leoni - Kraljevacki Jasenovac, tako se sali moj drugar koji radi tamo. :lol: Muka vala, nego je l resise oni osvetljenje i obelezavanje onog kruznog toka kod Leonija ili mora jos ko da pogine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...