Jump to content
FAS Goran
Mackoni

Fiat Stilo JTD - slabo duva ventilacija / slabo grejanje

Recommended Posts

Po prvi put sam ovde,pa da se javim :lol: I ja ima taj problem sa grejanjem,u kolima je skoro indenticna temp. kao napolju,a majstor koji radi u ovlascenom kaze da je to serijski problem i da nema leka

Majstor je hteo da objasni kako da je nemati grejanje na tom vozilu normalna stvar. :thumbup::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sličan problem, kada mi je upaljeno hladjenje (bez klime) na 4 duva ko besno, a kada okrenem da duva toplo ta snaga kao da iščezne i jedva osećam na nekih 5 cm da duva, vazduh je topao ali izgubi jačinu. Menjao filter polena i opet isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo definitivno ima slabo grejanje( govorim o JTD-u)

Menjao sve od termostata do filtera, i opet se nista znacajno nije promenilo.

Za razliku od grejanja u Samari (benz) ili Feliciji (diz) Stilo podgreva vazduh :)

Cak i posle 10-15 minuta kad kazaljka bude na pola to nije to, greje ali moze to bolje.

Inace sve na autu je pregledano i radi kako treba, ali ja licno nisam zadovoljan grejanjem u Stilu.

To mu je jedina prava mana, ovo ostalo sto pricaju nije istina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj problem je sledeci.Osecao mi se neprijatan miris kada ukljucim grejanje,zamenim filter i naravno taj miris nestane.

Ali,..

primetno slabije duva,ranije mi je prekidac stajao na 2 ili 3 a sada je sve do 4 slabo,odnosno samo na cetvorci duva istom jacinom kao i ranije.

P.S.Inace ne mislim da je grejanje u Stilu lose,jeste da mu treba dobrih 20 miuta da zagreje ali kad zagreje mozes se voziti u majci i po ovom vremenu :)

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo definitivno ima slabo grejanje( govorim o JTD-u)

Menjao sve od termostata do filtera, i opet se nista znacajno nije promenilo.

Za razliku od grejanja u Samari (benz) ili Feliciji (diz) Stilo podgreva vazduh :)

Cak i posle 10-15 minuta kad kazaljka bude na pola to nije to, greje ali moze to bolje.

Inace sve na autu je pregledano i radi kako treba, ali ja licno nisam zadovoljan grejanjem u Stilu.

To mu je jedina prava mana, ovo ostalo sto pricaju nije istina ;)

ja se ne slazem s ovim... nemam nikakve zamjerke na grijanje, cak misli da je odlicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Lybri ne valja termostat i sada kad je hladno se grejanje oseca posle par minuta voznje (slabo) a kad se malo odlepi kazaljka (na 60 stepeni) oseca se vreo vazduh...Sta li ce biti kad zamenim termostat :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je grejanje ali tek kad dodje na radnu,a do tad mozes da se otelis :rofl:

podrzavam, ali nabavio sam karirano cebe, za preko kolena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD greje - ubija, kada stvarno dostigne radnu temperaturu. Problem je što mu treba vremena da je dostigne, ali to važi za sve dizelaše sa velikim blokom.

Ako si po velikoj zimi putovao negde malo duže, u nekom momentu pokazivač grejanja (pričam o manuelnoj klimi, jer takvu imam) će biti više na plavom nego na crvenom, jer bi u suprotnom umro. Ukoliko se tvoj auto ne ponaša tako, imaš neki problem (ili prosto voziš auto stalno na nekim kraćim relacijama).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se s Nidzom,skoro sam isao za BG,na autoputu na 1. brzini ne mozes da sedis u kolima,problem je gradska voznja,prva-druga i relacije od 2 km su problem,ali mi tu ne mozemo nista :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svaki dan ga teram oko 60tak km iz dva puta.

I to kombinovana voznja, i taman kad dodjem pocinje da greje (po meni nedovoljno)

Radi sve kako treba provereno, samo ja sam zatucan mora to da przi odma kod prvog semafora posle 750m :)

Zato sledece zime kupujem Samaru za 250EUR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam auto vec skoro 3 godine,u pocetku mi nije smetalo jer sam retko vozio preko zime auto ali sada moram svakog dana na posao. U pitanju je Fiat Stilo 1.9 JTD. Problem je mlako duvanje vazduha u kabini, a nekad duva cak i hladan sve vreme. Obisao sam sve majstore u gradu i retko ko hoce da radi taj problem. Kada sam nasao jednog koji radi to pocela je provera.

Klapne su ispravne, mali hladnjak je ispran i dobar je protok, oba creva su topla, pa onda jedno toplo a drugo hladno, pa obrnuto, mada sam cuo da termostat zatvara protok da bi odrzao radnu temperaturu.

Kazu da je termostat ispravan jer odrzava radnu temperaturu non stop i merena je temperatura u posudi za vodu. Sve je na pogled ispravno ali grejanja i dalje nema.

 

Nude mi sad da zamenim mali hladnjak i traze za ruke 12 000 din, ali misle da je ispravan jer je protok dobar. Pa sumnjaju i na termostat da je ostao otvoren i laze za radnu temperaturu ali i on deluje ispravan i on je 4200 din i ruke 2000din za zamenu. Sta vi mislite da je problem?

Brine me da ne dam tolike pare za zamenu bilo cega i menjam ispravan deo,posebno za mali hladnjak cija zamena i preskupa.

Pozdrav svima

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je termostat ostao otvoren a temperatura na 90 pokazuje onda moze samo da zeza termo davac ali to ja mislim da moze preko dijagnostike da se vidi. Po meni ja mislim da tu nije problem termostat vec nesto drugo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao. Jedno pitanje posto nisam nasao na forumu nesto slicno vezano za grejanje u auto. A mozda nisam samo dovoljno strucno trazi. Upitanju je stilo 1,6. Zamenjen termostat,antifriz,filter kabine. I grejanje bukvalno nemam. Oseti se mozda tek tek mlak vazduh. A duva savrseno nista priguseno. Pa me zanima sta jos moze da se proveri zasto nece da duva toplo. . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazi li temperatura na normalnu radnu?

Da li je u pitanju manuelna ili digitalna klima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manuelna. Temperatura dodje na normalnu radnu. Cak posle odredjenog vremena upali i ventilatore na kratko. Sve zamenjno ocisceno. O prosto nikako da povezem sta jos ima da se proveri.

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pipni creva koja iz haube ulaze u kabinu, to su ti creva od radijatora za grejanje u kabini, videces dva mala crna. Moraju da budu otprilike podjednako vruca, ako je jedno hladno ili hladnije onda ti ne prolazi topla voda kroz radijator i zato i nemas grejanje unutra. Uzrok moze da bude da je ostao vazdusni cep u sistemu ili da je radijator zapusen

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad. Odustao od trazenja problema. Isao danas na neku kratku voznju. Pa na nasoj pisti od puta udario u krater od komete. I grejanje proradilo. Kako i sta nemam pojma. Tako da nekad i krateri na putu nije losa stvar. Kad nemas resenje udaris u rupu i cekas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicki dodje da je problem u klapni za toplo-hladno bio. Do sledece rupe... :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...