Jump to content
FAS Goran
Mackoni

Fiat Stilo JTD - slabo duva ventilacija / slabo grejanje

Recommended Posts

Na klimi dok je, radi ok ... medjutim sad kad su dosle ove zime ja upalim grejanje na 4, i on duva topao vazduh, ali bukvalno samo na 3-4 cm od ventilacije moze da se oseti da nesto duva ... ima li neko iskustva sta bi ovo moglo da bude, ja znam kad se zaprlja mali hladnjak od kamenca da onda ne duva topao nego mlak vazduh , ali ovde mi se cini da je nesto zaprljano/zacepljeno .... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja znam kad se zaprlja mali hladnjak od kamenca da onda ne duva topao nego mlak vazduh

ocisti filter klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je bio slab dotoka vazduha ventilacije i to na onim sredisnjim otvorima, to je reseno zamenom filtera klime, sad je unutra tajfun kada okrenem na max. Inace grejanje palim onog trenutka kada temperatura motora dodje na 1/3 pokazivaca i posle pola minuta vec je unutra furuna.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko sto rekose ljudi kreni od zamene filtera klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po prvi put sam ovde,pa da se javim :lol: I ja ima taj problem sa grejanjem,u kolima je skoro indenticna temp. kao napolju,a majstor koji radi u ovlascenom kaze da je to serijski problem i da nema leka :question: Hoce biti razlike ako izvadim filter klime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema toga sto ne moze da se popravi,ja prvi put cujem za nesto tako.daj poblize opisi sta se desava pa da vidimo odakle da krenes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi problem je sto mi auto uopste ne postize radnu temperaturu zimi,a drugi je problem s grejanjem u kabini.Ventilator se glasno cuje,ali ne razduvava vazduh.Inace filter klime nije menjan 70000km :no Da li je posledica slabog grejanja termostat ili filter?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ja sam pretpostavio da je filter u pitanju,ali hvala nesho u svakom slucaju :thumbup: A sta mi je temperaturom motora?Jel termostat ili mozda termodavach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni i termostat i biće sve okej.

Ne bi bilo loše da zameniš i tog ovlašćenog servisera jer nema pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadio sam filter klime koji je bio u ocajnom stanju,primetna je razlika,ali i dalje moram na 4 da upalim ventialtor da bi to bilo to :realmad: Sta bi jos mogao da bude problem,ako neko ima neku ideju neka pishe. . .

Mozda se 3pujem,ali kad sednem kod drugara u citroen c3 ne moze da se vozi koliko greje,i to na 2 ili 3 brzini. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si zamenio filter klime,onda mi samo pada na pamet problem koji je moj kum imao sa puntom.Uglavnom ventilator se cuo kao mlaznjak na cetvorci a slabo je duvao.Kako mi on rece otisao je kod majstora koji je promenio ceo motor,sa propelerom - stavio polovan.Kaze otisao deo na propeleru gde u njega ulazi osovina a izgleda da je i lezaj motora imao lufta.Sad radi OK.Inace iz iskustva nekada nije dovoljno samo "usisati" filter mora se ponekad i promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po prvi put sam ovde,pa da se javim :lol: I ja ima taj problem sa grejanjem,u kolima je skoro indenticna temp. kao napolju,a majstor koji radi u ovlascenom kaze da je to serijski problem i da nema leka :question: Hoce biti razlike ako izvadim filter klime?

"obozavam" te takve majstore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo takvi i rade u ovlascenim :thumbsup: Uglavnom su davali pogresne dijagnoze kad god sam ih nesto pitao. . .Zato vise tamo i ne idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam grejanje.I nije toliko lose kao sto mi se u prvi mah ucinilo,ali temperatura non stop na 1/4.Koliko je termostat u AP-u da ga sutra uzmem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

4-4500 sa selnama za creva ali trebace ti i nesto antifriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...