Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
NenadAleksic

Punto 1.3 MJet - blinka lampica grejača

Recommended Posts

Primetih pre neki dan kad upalim auto blinka mi lampica ja mislim da je od grejaca nisam siguran, slikao sam telefonom al sad videh da nemam cime da prebacim sliku na komp. :( Inace auto pali normalno i lampica blinka mozda 20 tak sekundi i onda se ugasi, jel to znak da je neki grejac crkao ili je to normalna pojava u hladnijem periodu? Inace u pitanju je Punto 1.3 MultiJet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne blinka, nije ni prosle zime pri dosta nizim temperaturama. Verovatno problem sa nekim od grejaca...

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti prijavljuje da ti je crkao neki grejac

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista strasno ni skupo menja se iz zezanja,ako ne znas kako dodji zamenicu ti dzabe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala miki na ponudi, ali ja sam iz Sapca. :) Sledece nedelje idem da menjam ulje posto sam presao skoro 10 000 km otkad sam kupio auto i menjao ulje i da naspem antifriz pa cu taman da zamenim i grejac ili grejace koji su pocrkali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se što oživljavam staru temu.

Pre nekih 10-tak dana sam imao istu situaciju, otišao do autoelektričara, majstor zamenio grejač i sve je bilo u redu nekih nedelju dana.. Preključe i danas kada sam vozio auto opet mi se prilikom paljenja u dva navrata upalila lampica i blinkala 20-tak sekundi i nakon toga ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si promenio jedan,a ne sve verovatno je crkao sledeci to od prilike ide redom kada ne zamenis sve,ali opet i nema bas nekog pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se grejac zameni potrebno je upaliti auto da radi dok se ne ugasi lampica i tek tada ce greska nestati prilikom novog startovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada se grejac zameni potrebno je upaliti auto da radi dok se neugasi lampica i tek tada ce greska nestati prilikom novog startovanja

Uradio je to majstor i nije se palila lampica 10-tak dana.

Ako si promenio jedan,a ne sve verovatno je crkao sledeci to od prilike ide redom kada ne zamenis sve,ali opet i nema bas nekog pravila.

Povešću auto do servisa pa neka proveri da li je možda neki drugi grejač u kvaru.

Nadao sam se da je eventualno neka sitnija greška kompjutera nakon zamene grejača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejaci obicno crkavaju jedan za drugim, zato je najbolje odjednom zameniti sve - jeftinije je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stilu jtd se desavalo da se razglavi konektor koji se kopca na grejac pa usled povecanog otpora belezi ga kao neispravan i ako radi.proveri se lako merenjem om metrom na konektoru kod centrale grejaca obicno je vrednost oko 0.8-o.9 oma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se i meni to, ali je i grejac crko posle mesec-dva, a moguce bas zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada upalim auto i posle nekoliko trenutaka pocne da  blinka tj da se pali i gasi zuta lampica od grejaca na motoru i to tako nekih 2-3 min i onda prestane. jel nesto bezazleno ili nije?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala hvala. da li neko ima preporuku gde i koji grejace staviti neke kvalitetnije naravno? kako bih mogao da znam koji od grejaca mi je crkao a da ih ne skidam sve pa na akumulator pa da vidim da li se greju? mozda unimerom nekako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš ti da skidaš grejače sa tog motora. Napravićeš samo problem koji će te onda koštati mnogo skuplje. I u servisima imaju poseban alat za to.

Drugim rečima, manje brini, više vozi u servis za konkretan problem. Oni će staviti one koji su se najbolje pokazali, uostalom imaćeš garanciju na njih. Usput, korisna tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43109

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog meseca crkne jedan grejac i promenis samo njega on kosta od 600 do 1000 dinara, majstor ispod 1000 dinara nece da prihvati da radi sigurno, onda sledeceg meseca crkne jos jedan, pa opet tako majstoru 1000 za ruke + grejac i tako svakog meseca po jedan, kad si poslednji put menjao grejace? ako ne znas, mislim da ti se najvise isplati da promenis sva 4 i miran si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što na tom 1.3 MJet motoru vađenje grejača lako može da postane glavobolja kad se zalomi...a, ako sam to radiš sam si i kriv jer em nemaš alat, em nemaš prakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto znaci da je najbolje da ode kod majstora, svaki krsteni majstor ima alat i zna kako se to radi, uostalom i ako nesto krene naopako neka misli on, zato si dosao kod njega i za to ces da platis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da cuo sam da je to jaaaaaako komplikovano kod ovih motora tako da cu ondak morati odvesti kod majstora iako je trivijalna stvar i najvise volim sam da uradim ali ne daj boze da mi se zalomi grejac ondak sam ga ugasio tako da ga vozim kod ljudi koji imaju alat. isao danas u woby haus da kupim neki cevasti kljuc za to ali nisam nista slicno nasao tako da definitivno odustajem od moje izvedbe menjanja grejaca.. jedino sto sam uspeo da ustanovim je da mi je crkao 4-ti grejac tj samo jedan.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta li je bolje menjati grejace na hladno ili na toplo tj kada je motor vruc ili cekati da se ohladi??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se lakše odvrće na hladno. Verovatno zbog različitih materijala i njihovog širenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...