Jump to content
FAS Goran
srdjos

Fiat Stilo - ulje u menjaču

Recommended Posts

skoro nemoguce,i ovako se prilazi tasko srafu gde se sipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa koje strane je šraf za sipanje?

Da li je sa prednje strane kako gledaš u motor ili sa zadnje (da kažem ispod automata za grejače nafte u cilindarima)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko vidi razliku osim u nazivu za ova ulja 75 synth i Matryx koje je preporuceno za LYbru?

Capture2.jpg

Capture1.jpg

P.S. osim razlike u nazivu naravno ;)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa koje strane je šraf za sipanje?

Da li je sa prednje strane kako gledaš u motor ili sa zadnje (da kažem ispod automata za grejače nafte u cilindarima)?

Sa prednje strane ...pored creveta koje ide u intercooler i kutije filtera za vazduh ma igranka...ne izgleda kao sraf nego ima sestougaonu Jupu jupicu za imbus 12 mozda se ne vidi od blata ako masti crevo ili menjac...ali vodi racuna kad odvijas kad dodjes do kraja zna da bude sipano vise od max...tj preko cepa ..oce majstori da dignu kraj pa sipaju vise...mene je njih par iznenadilo kad krenem da skidam menjac prospe se 100tinak ml...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa koje strane je šraf za sipanje?

Da li je sa prednje strane kako gledaš u motor ili sa zadnje (da kažem ispod automata za grejače nafte u cilindarima)?

na stilu 1.9. jtd i cep za ispustanje i cep za sipanje ulja se nalaze sa bocne strane kod leve poluosovine...

moguce je zameniti ulje bez skidanja sus pleha. potreban ti je imbus 8, levak, crevo i dobra volja... pozz :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče promenjeno ulje u menjaču.

Mogu vam reći da "lepše" ide u brzine, i bolje vraća ručicu u neutral.

Preporuka definitivno. Platio 880 din/L treba nešto manje od 2 litre.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sam zamenio ulje pre jedno tri godine i dobro se secam drastichne razlike. Poboljshanje je ogromno. Od mene svaka preporuka za taj potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cep na vrhu menjaca na stilu 1.9 jtd za sta sluzi?

Znaci jedan ima sa strane do poluosovine (on je valjda granicnik, nivoa ulja), jedan na dnu i ovaj treci na vrhu menjaca, kad se otvori hauba vidi se odozgo i lepo je pristupacan. Zasto se ne sipa ulje kroz njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Treba mi jedno hitno objasnjenje.Citam kako se proverava ulje u menjacu za JTD ali da li neko zna kako se proverava ulje u menjacu na benzincu 1.6 16v?Gde se nalazi sraf za proveru kod njega?Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu nikad, ali ne može da škodi kod vozila koja su puno prešla. Ja sam na Stilu promenio i otad lakše ulazi u brzine kada je hladan. Druge neke razlike nema. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem,interesuje me koje ulje da sipam u menjac? U uputstvu koje sam skinuo sa neta pise mi " TUTELA CAR TECHNYX " , a u programu " eLearn" " TUTELA CAR ZC 75W80 " Pomoc, u pitanju je fiat stilo 1.4 70kw. Hvala unapred....

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niko pouzdano ne zna. I za Punta ista situacija kao za tvoj auto.

Meni u uputstvu pise da ide TUTELA CAR TECHNYX, dok servisi kazu da ide TUTELA CAR ZC 75W80, koje je cista sintetika i nije univerzalno za sve menjace kao sto je to ovo prethodno navedeno.

Problem je sto nigde ne pise da mogu i da se mesaju, tako da moras sam da odlucis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, kako to ''niko pouzdano ne zna''? :whistle:

Kao što znamo, uz svaki proizveden auto na ovom svetu dolazi jedna mala knjižica i tamo piše svašta nešto od osnovnih stvari :), pa tako i koje ulje se sipa u menjač. Pošto je 21. vek, onda sve to imamo i u digitalnom formatu:

http://www.fiat-lanc...showtopic=38944

ulje.jpg

Tutela Car Technyx, 1.87 L

Ako neko hoće još informacija, onda se uz dva klika sazna:

ulje2.jpg

U pitanju je ulje SAE 75W-85, API standard GL4, Fiat standard 9.55550.

To je dovoljno informacija da, ukoliko neko ne želi Selenia proizvod ili ne može da ga kupi u svom gradu (iako ima i internet prodavnica koje šalju na kućnu adresu), onda treba da traži neko drugo ulje za menjač koje ispunjava iste specifikacije, pre svega API i SAE. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine u onome sto je napisao hardvet...

samo nesa je dao podatak koji je tacan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije mi bilo tesko da izvrtim nekoliko brojeva servisa pre par dana, u vezi ste dileme vezano za moj auto.

3 servisa, 3 razlicite informacije.

Ako ne verujete, probajte sami...:)

Ali, verujem da imate preca posla, tako da ostaje da mi verujete na rec :)

1 servis kaze ovo sto pise u servisnom uputstvu, znaci 4+ standard. Drugi kaze standard 5, ovo sto je sinteticko, iskljucivo.

Treci kazu sve jedno, moze bilo koje, a mogu i da se mesaju.

Ja sam sklon da verujem servisnom uputstvu, ali mozda nekad i to nije tacno napisano. Navodim primer za koji svi znamo, a to se preporucene svecice za Punta.

Ono sto pise u knjizici vezano za to, ne postuje ni jedan servis, jer oni imaju drugacije preporuke od iste fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, što vrtiš servise? Šta te briga šta oni pričaju? Šta te briga i da sam Isus Hrist siđe sa neba ponovo posle 2012. godina i kaže koje ulje se sipa u menjač... :D

Šta te sve to briga kada imaš knjižicu u kojoj piše koje ulje treba, koliko litara, znaš koje karakteristike to ulje ima. :thumbup:

Šta za svećice...nisam razumeo?

Jel' ne idu ove NGK ili Bosch koje su napisane:

svecice.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne idu ove svecice,Neso pojma nemas hahahah :p sala,dobar katalog,idu ove svecice i u 90% slucajeva su ngk!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao ulje za menjac prodavac koji je radio je pogreseio pa mi je dao 2 razlicita ali veoma slicna ulja pa me interesuje mogu li da se mesaju, jer sam racun izgubio?

Jedan flasa je " TUTELA ZC 75 SYNTH - SAE 75W-80 "

Druga flasa je "Tutela Car Technyx - SAE 75W-85"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...