Jump to content
FAS Goran
srdjos

Fiat Stilo - ulje u menjaču

Recommended Posts

menja se ide sintetika,ne secam se ovako iz glave ali interval se vrti negde oko 70-100 hiljada km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dopunim Mikija, servisni interval predvidja proveru nivoa na 80 i 160 hiljada km. kako za benzince tako i za JTD masine. :sleeping:

kakvo je to ulje, neka posebna sintetika ili kako ?

Tutela car zc 75 sinth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ide tutela 75 sint dve litre,ja kod mene u servisu obicno menjam pri zameni seta kvacila ako nije zamenjeno pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde u servisnim specifikacijama nisam video da piše da treba da se menja - samo da se proverava nivo.

Bez obzira, ja sam ga zamenio i menjač primetno lakše šalta. Isuviše je jeftino da bi se razmišljao - prosto ga zameni prvom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulje jeftino -menjac skup.ja ga i na mojim kolima menjam a to preporucujem i drugima.pa sad kako kome volja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em sto nema stilo 1.6 ,nego i drugo ulje je preporuceno...

http://www.flitalia.it/it/fl/index.php

Knjizica kaze TUTELA CAR ZC 75 SYNTH

Technical Data
SAE 75W-80, API GL 5, MIL-L-2105 D

Sajt (proizvodjac) kaze TUTELA CAR TECHNYX

Technical Data
SAE 75W-85, API GL 4 PLUS, FIAT 9.55550 CONTRACTUAL TECHNICAL REF. N°F010.B05

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko da mi objasni kako se menja ulje u menjaču kod Stila 1.9JTD 115. Da li ulje može negde da curi i da li nedostatak ulja može da se manifestuje tako što se teško ubacuje samo u rikverc? Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvom ti je stanju plivajuci zamajac?

Hoce zbog njega da ide tesko u rikverc.

A za menjanje ulja ne znam,javice se vec neko od majstora da ti kaze :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, kupio sam ga letos, dotero mi lik iz nemačke, 2002. god na satu stoji 228 000 km a on kaže 150 000 samo zbog carine podigo km. Kako se vidi u kakvom je stanju taj zamajac. Majstor mi je letos reko da je auto u odličnom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti se zatrese auto pri paljenju i gasenju i ako lupi kad ga ugasis,valjda sam uspeo malo da ti objasnim :thumbsup:

Ili idi do nekog majstora,odmah ce on znati da li je za zamenu ili ne,inace retko i traje duze od 150.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni auto zatrese pri paljenju i gasenju, da li je to siguran znak da ne valja zamajac? U voznji je sve ok, ne znam da li da ga menjam ili da cekam dok skroz ne rikne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje... da li iko zna gde se proverava nivo ulja u menjacu? Pise da ga treba proveravati ali ne i gde i kako se to radi?

Jel zna neko gde se to radi na stilu mjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nivo ulja treba da je do cepa koji sluzi za sipanje ulja u menjac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakom malom servisu traži od majstora da proveri ulje. Ja ću tražiti na sledećem, jer mi sumnjivo ulazi u brzine u poslednje vreme. Mozda je samo zbog hladnoce. Menjano je ulje pre dve godine i drastično se popravilo ulaženje u brzine, pogotovo zimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nivo ulja treba da je do cepa koji sluzi za sipanje ulja u menjac

Ok hvala na informaciji to je najjednostavnije moguce objasnjeno :thumbsup: i nije teshko za proveriti mislio sam da mozda ima neka sipkica kao za ulje u motoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na stilu je nema inace koristi ulje 75 sint i ide nesto manje od 2 litra.cep za sipanje je inbus 12 a za istakanje na dnu diferencijala je 8 koliko se secam

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si i za kolicinu ulja i za velicinu srafova :thumbup:

Juce sam menjao (ne ja, naravno, nego majstor) levi semering na diferencijalu jer je primeceno prilikom servisa da kaplje ulje iz menjaca tu. Kad je to zamenuo sipano je i novo ulje bash to sto si rekao tako da su sve informacije tacne

i hvala josh jednom na istim :thumbup:

BTW ovo ulje je sipano

TUTELAZC75_SYNTH_s.jpg

Edited by stilo_Mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Kad vozim uzbrdo i dodam gas cuje se pistanje, slicno kao ono kod fice kad ide u rikverc samo u velikoj mjeri manje, mislim da se cak ne cuje napolje nego samo u kabini, ali volio bi da se rijesim toga, pa sam pomislio da nije mozda do ulja ili da odgovor trazim na drugim podforumima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pištanje je od turbine, nema veze sa menjačem...

Može li se zameniti ulje u menjaču bez skidanja šus pleha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...