Jump to content
FAS Goran
srdjos

Fiat Stilo - ulje u menjaču

Recommended Posts

Jok, sa strane se sipa, tj. sa strane je ona merka do koje se sipa, a ti ako tacnu kolicinu sipas onda i nije bitno odakle samo ako ulazi medju zupcanike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ cobra11

 

Sa teme na kojoj smo:
 

cep za sipanje je inbus 12 a za istakanje na dnu diferencijala je 8 koliko se secam


Čep za sipanje je i onaj na kome se proverava nivo ulja. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde se nalazi cep za sipanje ulja? To je moje pitanje, sad sam skroz zbunjen  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 115 sa Getrag menjačem staje 1,65 l.

 

Screenshot_2015_01_04_22_12_161.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, sa strane se sipa, tj. sa strane je ona merka do koje se sipa, a ti ako tacnu kolicinu sipas onda i nije bitno odakle samo ako ulazi medju zupcanike :)

 

Promasio sam ovaj post, nisam procitao. Sad mi je sve jasno....  :clap:  Svejedno, slio se on medju zupcanike...  :dj:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam stila 1.9jtd nesto mi tesko kad menjam brzine.Jer moze neko da mi kaze gde tacno da pogledam da vidim nivo ulja u menjacu .....Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pisao sam u postovima iznad. Iznad leve poluosovine ima cep za inbus kljuc. Pregledaj sajle menjaca, mozda su prljave ili korodirale ili ako je do ulja onda mora da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjac na mom stilu sa 6 brzina ima sipkicu (merac) kao i za motorno ulje.

Nalazi se na diferencijalu, treba zavucu ruku izmedju egr ventila i pozarnog zida i napipati je, dosta je ne pristupacno i neuocljivo samim gledanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod ulja, skoro sam zapazio u uputstvu da u Stila 1.9 59kw ide vise ulja u menjac nego kod Stila 1.9 85kw... oko 1.9l u 59kw, a 1.65 valjda u 85kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ispostujem obecano! :)

 

Nisam na kraju sipao Motul, vec sam uzeo tutela zc 75 synth po preporuci prodavca u prodavnici. Ja mu jos kazem ne ide technyx, ali kaze da toga nema vec brda i da svi taksisti na primer sipaju taj Synth.

Ulje promenjeno juce, ali nismo mogli da pronadjemo rupu za dolivanje vec smo dolili preko sipke za merenje ulja u menjacu. Eto cisto da znate ako vec neko nije pomenuo, stilo sa 103kw koji koliko znam ima Opelov menjac ima merac nivoa ulja. Nalazi se tacno ispod egr ventila, ka kabini.

 

Na cepu za istakanje koji ima magnet je bilo sitnih opiljaka, ali nista strasno, ulje je bilo uglavnom cisto, doduse oteklo je i malo tih "cvrstih" cestica.

Posle promene, auto bolje salta, nekako mekse ulazi u brzine. Sad sam miran nekih 100 hiljada.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ste ispustili na cepu na dnu menjaca ili na diferencijalu, ja sam na diferencijalu posto je najniza tacka, i na tom cepu nije bilo magneta, isto sam sipao kroz merac i sipao isto ulje, inace to ulje je i fabricki preporuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek sad, meni majstor rece da su menjac i diferencijal u istom mestu. To je u principu sa strane vozaca, blizu tocka. Tu se nalazi taj cep.

 

1,87 litara ide u menjac po knjzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferencijal je sastavni deo menjaca ali na tom menjacu ima dva srafa jedan bas na sred menjaca i jedan bas na onom izbacenijem delu gde ulaze poluosovine tj diferencijalu, i kad mi je auto na dizalici zakljucujem da je to najniza tacka pa sam tu ispustio, da toliko ide po knjizici i ide bas to ulje sto si sipao. Inace sipkica-merac ti stoji bas na diferencijalu koliko mogu da vidim odozgo u ravni meraca ali dole je taj sraf.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam još jesenas to ulje nasuo i radi dobro. Zimus je bilo "teže" šaltati dok se ne ugreje, 4-5min, a sad kako je krenula temperatura preko "0" radi normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam kupio 2l sutra cu ga zameniti pa cu videti rezultate. 

 

ulje slika01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje rezultate ocekujes? :D

I zasto ljudi ne kupujete Tutelu, pa nije skuplja od ovog Elf-a vise od 200din max

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ga menjam kod mene iz razloga sto nije nikad menjano niti znam kada mu je radjeno.Kupio sam prosle godine na autoplacu jedino mu jos to nisam radio.

A u zadnja dva dana menjac je tezak,tako da imam dve solucije ulje ili sajle.Posto znam da je bilo extra resio sam prvo ulje da resim sutra.

Kupio sam elf iz ne znam kog razloga kazu da je odlicno nisam gledao uopste cenu.

Tako da sutra cu znati kakvo ce biti kada ga budem zamenio pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje zamenjeno sada je super , pa vidim da pojedini traze sliku da vide gde se ispusta ulje a gde se sipa. Tu gde sam stavio prst se sila a ovaj donji sraf se ispusta. Kod mene su oba bila inbus 8. Posao od 20 minuta. 

 

ulje slika02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...