Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Niksha

Bravo 1.6 - pukla lzduvna grana ; katalizator

Recommended Posts

Treba mi savet, auto je Bravo 96 god, 1.6 16v, na motoru je pukla izduvna grana 4-2 koja se srafi na glavu motora. Grana je od gusa, jel zavariti tu pukotinu ili stavljati drugu granu?

I drugi problem, da li skidati katalizator posto je zapusen i staviti cev umesto njega, koliko je to pametno?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstori koji vare te specificne materijale to i specificno naplacuju. :( Ja bi pre probao da na otpadu kupim drugu.Nikad nisi siguran koliko ce var drzati.Katalizatori te generacije se dosta tesko zapusavaju,pa ako se i zapusio,probaj da dobijes u kompletu sa granom za neke pristojne pare.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek drzi preko zime i ja srecan :) Pa cemo da vidimo posle za novu granu.

A fabrika propisala katalizator na 100.000km, auto presao 170.000km. Kako da znam da li je zapusen ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se na 1.6 da pucaju izduvne grane i to obicno na 4 cilindru,e sad to je malo problem zavariti jer prilikom varenja materijal se deformise i ne moze da se vrati izduvna grana ili duva na spoju sa glavom,varilac treba da je dobro fiksira i da je doktor svoga zanata-moj savet polovna.skini katalizator i sipaj vodu sa jedne strane ako curi na drugu bez problema izcisti ga malo i vracaj nazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je oke majstor skroz, ako ne ispadne kako treba, uzecu drugu.

Jel dobijam/gubim nesto skidanjem katalizatora? Jel ce po novom zakonu na teh. pregledu morati da se ima katalizator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobijas koji konj i bucniji auto ostalo nista bitno za pomenuti

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba mi savet, auto je Bravo 96 god, 1.6 16v, na motoru je pukla izduvna grana 4-2 koja se srafi na glavu motora. Grana je od gusa, jel zavariti tu pukotinu ili stavljati drugu granu?

I meni se ista stvar desila juče :realmad::wallbash:

@Niksha reci mi šta si uradio,jesi li stavljao polovnu ili vario postojeću,koje su cene polovnih na odpadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao u AP sport, kupio dihtung koji dodje na glavu motora i dihtung dvocevke. Otisao kod prijatelja u auspuh servisu "Joca", Borska 43m (kod auto skole Desetka+), on mi je sve to sredio i zavario moju granu. Sljaka i dalje super, nije bila velika pukotina. Cini mi se da obicno pucaju izmedju 3 i 4 klipa.

Evo ti br ako hoces, kupi ta 2 dihtunga i idi kod njega, napravice ti sve, vrlo kvalitetno radi.

064/614-6840 Joca

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekstra,znaci zna covek posao jer obicno se deformise grana nakon varenja pa cak ne moze ni da se nabaci nazad na brezone

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikisxy da ne otvaram novu temu,reci mi pošto pri menjanju izduvne grane moram da skidam lambda sondu,pa sam mislio da je očistim,čime bih mogao to da uradim,par njih mi je proporučivalo WD-40 ? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko konkeretno sredstvo ne mogu da ti preporucim,samo izduvaj je dobro nakon ciscenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

...samo još jedno pitanje,prilikom pokušaja skidanja lambda sonde da litreba prvo zagrejati motor,jer na hladno sam pokušao da je odvijem,ali ne ide,a bojim se da potegnem jače,da slučajno ne pukne(sonda,ili grana)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti problem i kod mene - pukla mi izduvna grana na varu (koji je neko od ranije uradio)...da li je moguce da to uzrokuje gresku rada motora (lambda sonde,koju sam inace menjao pre mesec dana)? Kapiram da na mestu gde je prsla duva pa ocitavanja nisu ok...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne izbacuje gresku na cajgeru, znaci da nema greske u ocitavanju. "Jedino" sto se cuje auspuh da prdi, auto ide losije i vise trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijavljena mi je greska na cajgeru...nikako da nadjem polovnu izduvnu granu, na vecini otpada ih nema...

da li zna neko ima li razlike izmedju izduvne grane za bravo 1.6 2001 godiste u odnosu na starije modele i gde bi evenualno mogao da potrazim ovaj deo?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

katalizator za sada ne pravi problem, proveren je i ociscen

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, vracam temu iz mrtvih - s obzirom da polovnu izduvnu granu trazim vec 6-7 meseci intenzivno i ne nalazim je po ceni ispod 120e (sto je krajnje bezobrazno) dobio sam savet za alternativno resenje pa me zanima vase misljenje i eventualna iskustva: da li je neko pokusavao da stavi izduvnu granu sa stila 1.6 motor i uradi prepravku grane sa katalizatorom? Navodno, srafovi se gadjaju i nije tesko uraditi transplantaciju...aj pls napisite po koju da ne pucam pare za dz

Edited by nemmen84

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako pacu srafovi ne vidim problem

gvozdje je gvozdje samo vidi da li ti napon lambda sonde odgovara... od stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok je to, ali kazem NAVODNO pasu srafovi, tako su mi rekli ovi sa otpada...ne bih da kupim deo da bih znao istinu pa zato i trazim savet ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

odes na auto otpad s` autom uzmes granu sa stila i uporedis ili jos bolje skines tvoju granu poneses na otpad pa onda jos bolje proveris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...