Jump to content
FAS Goran
Guest 10734

Velika potrošnja JTD / MJet

Recommended Posts

Sutra idem opet na put, ali sa novim gumama, isto 17', samo zimske. Racunam opet potrosnju i javljam ovde sta i kako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, slična muka. Bravo 2008. 1.6 mjtd 120 hp u gradu bije 10+l. Išao do grčke i nazad, poštovao ograničenja u bila je oko 6l sa klimom. E sada, kažu da ovaj motor u gradu mora da troši toliko. Mnogo. Bio u više servisa, sve je ok, ništa nenormalno. Jel neko ko je imao veliku potrošnju uspeo da reši muku i smanji malo?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja dva merenja čep čep 9.5l koliko može automatska klima da srče? 0o bordu za oko 0.2-0.5 više
Kako se ponaša kada dizne puštaju više nego što treba?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopuna, vozio istu rutu sa ugašenom klimom, isto gorivo, isto vreme vožnje i rezultat je oko 7,5l znači skoro 2l manje. Jel moguće da klima srče 2l??
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam manuelnu i kad su bile ove vrucine, ukljucivao sam je na 4, i stvarno poliva 'ladno. :D

Nisam sad merio cep-cep ali ne bih rekao da je bilo dva litra vise, onako odokativno.

Bord kaze da je recimo pola litra vise, i to je ono sto je i moj osecaj pola litra - litar vise.

Kad je na manje ukljucena (1-2-3) SIGURNO ne trosi dva litra vise auto.

 

E sad sa automatskom, ne vidim zasto bi trosio toliko.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao 1000km,računica ista. Sa klimom 9.5, bez između 7.5 do 8 grad. Otvoreni put do šapca bez klime 5.5., sa klimom oko 6, 6.5. Bord laže okruglo za litar, u svim režimima.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off ali moram :D Moj 1.6 Stilo sa 17-kama trosi 2l vise nego sa 15kama :D Ostrije voznje

Klimu ne palim pa ne znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kontrolisao dizne, sve su ok. Znači, svi parametri rada motora su ok. Šta sad'? Neka ideja, predlog?

Sent from my LG-H860 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18/08/2017 at 5:48 PM, Smireni said:

Ja imam manuelnu i kad su bile ove vrucine, ukljucivao sam je na 4, i stvarno poliva 'ladno. :D

 

Kad je na manje ukljucena (1-2-3) SIGURNO ne trosi dva litra vise auto.

Podeok na koji je setovana klima nikakvog uticaja na potrošnju nema. Znači samo ima uticaj to da li je uključena ili nije. 

Predmetno podešavanje od 1 do 4 je samo brzina ventilatora odnosno jačina izduvavanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Markobgd said:

Predmetno podešavanje od 1 do 4 je samo brzina ventilatora odnosno jačina izduvavanja

Što veća brzina ventilatora -> veća struja

Veća struja -> veće angažovanje alternatora 

Više radi alternator -> veća potrošnja

 

Eto računica je jasna :rofl:

 

E morao sam... 

 

Klima značajno utiče na potrošnju na malim i slabim motorima gde je rad kompresora značajno dodatno opterećenje, ovako na većim motorima, rad klime je zanemarljiv u odnosu na potrošnju. A i da 5l više troši, bez klime ne bih vozio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim realno kilav auto, sa preslabim motorom za svoju težinu - Fiat Midea 1.3MJET, 70ks na 1200kg.

Ja ne vidim neku razliku u potrošnji u vožnji sa klimom ili bez, tačnije u poslednje vreme mi auto uvek isto troši - 6,5l/100km (5,8l po bordu). Nema veze da li je gušenje po gradu sa prosečnom brzinom 22km/h, ili kombinacija auto puta i magistrale i malo lokala, sa prosečnom brzinom 50-70km/h na deonici od cca 600km.

Realno više mi troši zimi, recimo da po gradu dođe do 7l/100km, jer auto više radi u mestu (nisam lud da se smrzavam dok čekam nekoga, a i treba mu mnoooogo više da dođe do radne temperature).

Možda sa klimom troši do 0,5l više, mada zaista ne smem to da tvrdim, jer, ponavljam, obrni okreni troši mi isto sada, sa klimom ili bez.

Možda ima veze što ja voštim auto, na auto putu ga teram često da maksimuma, pa smanjim na 145 da se ne bi razleteo ko mlin za kafu, a po gradu jako često prve dve brzine moram da šaltam na 4000rpm na jakim usponima, jer Midea ne može da se vozi iole dinamično uzbrdo, jednostavno ako ga prešaltam iz prve u drugu na 3000rpm, obrtaji padnu na tipa 2000rpm, i onda je mrtva na jakom usponu, a to smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebam pomoc od svih vas. Bravo 1.9jtd 150ks do grcke mi je bord pokazivao 14l potrosnju a vozio sam ga 120 130kmh na tempomatu. Mnogo mi je to. Sta da pokusam ovde dok sam u grckoj. Sumnjam na maf ili egr. Ali fora je sto radi normalno i tiho ne stuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da ti ne pokazuje na bordu koliko prelaziš sa jednim litrom. Ako je tako, to je realna potrošnja, 6,25 lit/100km.

Imaš štelovanje na bordu, pokazivanje lit/100km ili kilometara sa litrom goriva.

 

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, dusanesku said:

Sta da pokusam ovde dok sam u grckoj.

Da prebacis prikaz sa km/l na l/100 km :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam ja to uradio vozim ga 6tom ne trecom bas sam lagano vozio. Ali kazaljka ide kao luda. Podesen je kako treba u bordu. Ono otkacio sam kleme na pola h pa cu videti sad u povratku ako bude trosio raskacicu mu protkomer. Znam kako mi je trosio pre. 

Jedino da sipam neki aditiv pa da vidim hoce li se ocistiti ako je negde zaprljao od naseg usranog goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...