Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

You Tube klipovi - problem sa HD

Recommended Posts

...popričah malo sa ljudima i rekoše mi da je moguće da imam problem sa pregledom YT klipova u HD zbog slabijeg kompa...

Koje su osnovne karakteristike vaših kompjutera, tj. kod vas koji nemate problem sa gledanjem YT klipova u HD formatu, čisto da uporedim i vidim da li je moguće da je tu problem... ?

Meni uvek secka kada je u HD formatu, tj. slika i ton ne idu glatko. Isti je problem i ukoliko sačekam da se ceo klip prvo učita pa ga onda pustim, ili ako paralelno radi obe stvari.

Sa HQ nemam problema bilo koje vrste.

Internet konekcija je 2Mb download...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri Flash player, instaliraj novu verziju

Moguce da je do male kolicine RAM-a (a Firefox ga bas jede)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera je umela da pravi grdne probleme sa flash-om, ali pretpostavljam da koristis firefox. Kao sto rece kolega Fiat Driver - manjak RAMa moze da bude problem, ili je problem ploca. Meni je ploca pravila grdne probleme pri gledanju bilo kog HD video materijala

Jel se tako ponasa kad pustis i film HD, ili samo YT klip?

Share this post


Link to post
Share on other sites

HD film...mislim da nisam nikad ni probao da pustim :whistle: , jer sve što gledam od filmova je skinuto preko torenta, a oni uglavnom imaju po 700 MB ili do 1GB, tako da verujem da nisu ni blizu HD formata...morali bi da budu ''teži''...

Ovo sam izdvojio od podataka koje mi daje Everest...postavio sam sve što bi moglo da bude važno :

Windows XP Service Pack 3

CPU : 2.667 MHz

Physical Memory : 1536 MB

Swap Space : 2540 MB

Virtual Memory : 4075 MB

Graphics Processor Properties :

- ATI Radeon HD 3650 AGP, Memory Size 512 MB

- Pixel Fillrate : 440 MPixel/s

- Texel Fillrate : 880 MTexel/s

- Memory Bus Properties :

Real Clock : 495 MHz (DDR) (original: 500 MHz)

Effective Clock : 990 MHz

Bandwidth : 15.5 GB/s

Monitor Type : 22" LCD

Resolution : 1680 x 1050

Firefox version 3.5.2

Adobe Flash Player 10 ActiveX

--------------------------------------

Vidim da je najnovija verzija sa oznakom :

Flash Player 10.0.32.18 (Non-IE)

http://www.filehippo.com/download_flashplayer_firefox/

Da skidam tu verziju, ili to ne vredi raditi kada vidite ove gornje podatke o memoriji, grafičkoj, procesoru... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

HD klipovi na youtube-u, koji se pustaju uz pomoc flash playera iz browsera su zahtevniji od klasicnih hd klipova. Ukoliko tvoja graficka kartica nema mogucnost hardverskog dekodiranja HD video sadrzaja, onda tu ulogu preuzima glavni proocesor, koji i pored toga ima sta da procesira, pa se pojavljuje seckanje ili lag ukoliko nije neka zverina od masine. Od snage procesora zavisi koliko ce to seckanje biti izrazeno ili ne.

To sto si napisao brzinu procesora, nista ne znaci, trebao si da navedes i koji je procesor u pitanju (proizvodjac i model).

Pentium 4 @ 3GHz (masina na poslu) takodje secka, ne mnogo ali secka, dok moj c2d @ 2.33GHz kod kuce ne secka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...To sto si napisao brzinu procesora, nista ne znaci, trebao si da navedes i koji je procesor u pitanju (proizvodjac i model).

CPU Properties :

- CPU Type : Intel Celeron D 330, 2666 MHz (20 x 133)

- CPU Alias : Prescott-256

- CPUID Manufacturer : GenuineIntel

...Ukoliko tvoja graficka kartica nema mogucnost hardverskog dekodiranja HD video sadrzaja...

Ove silne skraćenice bolje razumeš... :D

- Graphics Processor / Vendor : ATI Radeon HD 3650

- API Supported : OpenGL 2.0, DirectX 10.1

- Video Memory Installed : 512 MB - DDR2 SDRAM 128-bit

- Memory Clock Speed : 1 GHz

- Features : ASUS Video Security Online, ASUS Splendid Video Enhancing Technology,

ASUS SmartDoctor, Avivo HD Technology, ASUS GamerOSD, ASUS V-Cool Silent Heatsink

- HDCP compatible : Yes

- Digital Video Standard : Digital Visual Interface (DVI), High-Definition Multimedia Interface (HDMI)

Interface Type : AGP 8x

Znače li sve ove skraćenice i oznake da može, ili ne može sama da dekodira HD video sadržaj... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...popričah malo sa ljudima i rekoše mi da je moguće da imam problem sa pregledom YT klipova u HD zbog slabijeg kompa...

Koje su osnovne karakteristike vaših kompjutera, tj. kod vas koji nemate problem sa gledanjem YT klipova u HD formatu, čisto da uporedim i vidim da li je moguće da je tu problem... ?

Meni uvek secka kada je u HD formatu, tj. slika i ton ne idu glatko. Isti je problem i ukoliko sačekam da se ceo klip prvo učita pa ga onda pustim, ili ako paralelno radi obe stvari.

Sa HQ nemam problema bilo koje vrste.

Internet konekcija je 2Mb download...

Cek,malo,ne razimem jel mislis na HD pravi ili ono sto pise ispid prozorcica HQ?Po meni onaj HQ nema veze sa HD formatom.Uzmi neki film sa Blue Ray disca koji je stvarno HD.Ovde mislim da te zezaju codeci ili Browser.Ja bre imam 128VRAM-a i Intel Core duo 2.4 pa sve to radi bez problema.Znaci nemas problem sa hardverom,nego te zeza nesto od codeca.Probaj da instaliras Safari za PC,trebalo bi da radi OK.A ne bi ti skodio ni QT.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Cek,malo,ne razimem jel mislis na HD pravi ili ono sto pise ispid prozorcica HQ?
Meni uvek secka kada je u HD formatu, tj. slika i ton ne idu glatko...Sa HQ nemam problema bilo koje vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho, procesor ti jeste nesto slabiji, ali to nebi trebao da bude problem s' obzirom da tvoja graficka ima HD encoder. Mozda da probas sa nekom drugom verzijom drajvera za nju. I ne mora uvek da budu u pitanju najnoviji drajveri, vrlo cesto kod atija se desi slucaj da kartice bolje rade sa starijim verzijama drajvera, ali to je sve sad u domenu eksperimentisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da, bilo je nekih problema sa drajverima kada je instalirana ova grafika...a, tada sam video po nekim stranim Forumima da su i drugi imali slicne probleme sa drajverima za nju.

Zbog toga, a i zbog ne bas velikog znanja oko ovih stvari, ne bih tu ništa eksperimentisao... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide ko po loju.Nije HD toliko zahtevan.Imas neku koliziju sa codecima u browseru.Lep ti je hardver,maro fali RAM-a.al to ne bi trebalo da bude razlog.

_55cS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad opet secka, u poslednjih par dana sam primetio. Nešto su čačkali ovi sa YT 120% :) jer ovoga puta nema šanse da je do slabog procesora ili drugih komponenti:

 

- CPU AMD Phenom II X4 3.2 GHz

- RAM 4 GB

- WIN 7 Ultimate, 64-bit

 

Počne da secka posle jedno pola minta ili sl. Chrome secka, FireFox ne, tako da i po tome znam da ne može valjda biti do komponenti.

Ima li još neko problem sa seckanjem u Google-tovom browser-u, i ako ima kako je rešio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

naime,u poslednje vreme desava mi se da kad gledam klipove na youtube u full screenu secka mi,kao da nema dovoljno frejmova,kako da se to ispravi?

(inace sve je apdejtovano,sve kes memorije sam izbrisao i sl,racunar je core 2 duo e8400,4Gb ddr3 memorije i graficka je ati radeon HD4650)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori Task Manager tada kada krene da ti secka. Otvori njegov Performance tab.

Ako vidiš na grafičkom prikazu aktivnosti jezgara da je aktivnost procesora otišla do maksimuma, vreme je da menjaš CPU, odnosno on ne može da gura HD video u full rezoluciji.

Ili, isto podesi full screen, ali podesi YT na manju rezoluciju (480p ili 360p). Ako tada seckanje nestane, procesor je onda definitivno slab.

 

Meni se isto događa kad podesim 4K video na 32 inča. Sve manje od toga radi bez problema. Imam CPU sa 4 jezgra na 3.2 GHz.

Ranije daaaaaavno, kad su tek krenuli 720p materijali na YT, nisam mogao da ih pustim bez seckanja, ali sam tada imao Intel Celeron sa 1 jezgrom na 2.7 GHz. Mislio sam da je do grafičke, ali ona je mogla da gura šta god, procesor je bio najslabija tačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze,teralo mi je ranije 1080p bez problema,doduse to je krenulo kad sam zamenio procesor sa e6550 koji je bitno slabiji na e8400,ovo se desava samo na internetu (15Mbps je internet),radi provere sam pustio 1080p film sa diska i sljaka najnormalnije.


u taks menageru na 1080p na youtube pokazuje najvise 18% iskoriscenosti procesora

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u taks menageru na 1080p na youtube pokazuje najvise 18% iskoriscenosti procesora

 

E, onda ja ne znam šta je. :) Meni je CPU išao odmah na 100% i tu stajao zakucan kad mi je daaavno seckao YT na većem od 480p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kolika je brzina interneta? Moze da secka i zbog sporijeg neta, ili se mozda neko zakacio na njega... Moze biti i neki virus, koji si pazario ako si skidao torente... moze i to da uspori net. Pogledaj i na speedtest.net. Ako je sporiji net probaj da ga pauziras kad krene, da bi malo uznapredovao.... Ne bi trebalo procesor da pravi problem jer je graficka solidna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rile nedovoljno. Moraju se videti svi procesi kompletno kao i od svih korisnika.
Inače, ima ovde posla za metlu koliko iz ovoga vidim.
Skeniraj malvere i nadogradi flaš plejer i ostale potrebne dodatke za odredjeni pretraživač.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

desilo se nesto novo,stigao mi update za flash 13,uradio ga i sad ne pusta on klipove nego html5 i radi mnogo bolje o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...