Jump to content
FAS Goran
Bruno

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - cima, trza u vožnji

Recommended Posts

Punto 2, 1.2 8V, 2002 god

Pri oduzimanju gasa motor trzne dva puta u brzom razmaku. Menjane svećice pre hiljadu kilometara (BOSCH) i senzor na Lambdi kao i nosač motora. Obrtaji normalno rade na leru i normalno vuče. Trza pri bilo kojoj brzini. Dešava se i da trza na leru ali se obrtaji ne pomeraju. Više je uočljivo kada je automobil na leru i stoji na uzbrdici. Ko bude u pravu vodim ga na pečenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se slicno desava od kad imam auto. Trzne ti jako, bas jako, ili trzne - eto... Nije skroz fino?

Punto 2 ima cutoff na dovodu goriva, cim dignes nogu sa gasa, motor se vise ne napaja gorivom - valjda bi trebalo zato malo da trzne. Ili ja debelo gresim.

Svecice nisu, makar ne kod mene, uvek propisne uzimane. NGK nesto BKR5EZ, tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili dizne ili malo crevo sto se odvaja od creva ibera i ide u usisnu granu-vidi da nije zacepljenje,mora da pravi vakum na tom prikljucku gde bodes to crevce na usisnoj grani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam očistio step motor, leptir gasa i dizne i mogu ti reći da više ne cima :thumbup:

Baš sam se trudio da cimne naglim puštanjem gasa u drugoj i trećoj, oće maaaalo ali kad naglo daš gas, ali kad puštaš i ne baš, u svakom slučaju mnoooogo manje nego do danas ;)

Probaj očisti leptir gasa, to u principu možeš i sam a i jeftino je ako ne umeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očistili su ga u servisu Ninić, čišćenje leptira, step motora i dizni oko 2500 dinara, i tebi bi preporučio tu opciju sa servisom, prvenstveno zbog dizni koje ne možeš ručno očistiti, zatim step motora koji se isto isprlja vremenom a cim je mali sam očistiti, a na kraju zbog leptira gasa koji možeš sam da očistiš nekim sredstvom za odmašćivanje, carb cleanerom i slično... ;)

Ako prva dva nećeš sam da čistiš a daju ti se pare, onda pravac servis, ako ne, očisti sam leptir gasa, al je pametno i dizne i step posle određene kilometraže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, danas sam primetio problem na svom puntu, radio je normalno i odjednom je poceo da cima u gradu, posle toga vozio sam jos nekih 50-ak km i sve je bilo OK. Kad ono veceras opet ista prisa :S. Zna li neko ovako napamet u cemu je problem, da li su to svecice ili je ipak nesto trece u pitanju ?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

najcesce-svecice,kablovi ili bobina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadrav. Od nedavno sam vlasnik punta mk2 8v 2001god .Od kako sam kupio auto motor je malo trzao prilikom pustanja pedale gasa. nedavno sam imao problem sa senzorom radilice na zicama u kablu kod dzeka se ostetila izolacija(ne znam kako)pa semotor par puta ugasio u voznji,to sam resio nastavljanjem kabla i izolacijom,znaci nije stavljen nov senzor.Nakon ovoga motor dosta trza pri pustanju pedale gasa znaci bez stiskanja kvacila i menjanja stepena prenosa. Ako je neko imao sl problem ili zna sta bi moglo da bude bio bi zahvalan na pomoci.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi svecica u uputsvu koje imam pise da za verziju motora sa brojem 188A4000 idu svecice NGK DCPR7E-N-10,kod mene je taj broj motora ali su svecice BKR5 ili nesto tako. da lito ima veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Nov sam na forumu ,pa rekoh da se i ja pozalim na moj problem...Meni se isto desava da mi auto trza,secka,ali samo kada je napolju velika vlaga,tj. kada je kisa...Radi sve tako dok se ne zagreje i posle je sve ok...Mada,mi se jednom desilo i kada sam isao na put..posle jedno pola sata voznje,naravno i tada je padala kisa kao luda...Ak neko ima neki pametan odgovor,unapred zahvalan...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drustvo,imam problem. U pitanju je punto 1.2 8v 2002 god. uzeo sam ga pre nekih 10 dana. E sad problem je ovakav kad ubrzavam blizu 3000 obrtaja i to opet nastavlja i na vecim obrtajima, ima sitno ono seckanje,kao da se klanja motor. Danas uradjen veliki servis, znaci svi kajsevi, spaneri, filteri, ulje, svecice, kablovi.

Majstoru sam objasnio problem i kad sam dosao po auto isto. Kaze da su mozda bobine. ja odem kupim obe nove i isti problem.

Da li je neko od vas imao slican problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad su kaljave dizne ondak je problem kontinualan a ne na odredjenom broju obrtaja

po tvom opissu je nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sipao sam mu za dizne i nece mu to skoditi. Malo pre na auto putu kad krene tako da secka sitno samo mu dam veci gas,vise od pola i on prestane. Tako da je vrlo moguce da je neka dizna u problemu,videcemo. sutra cu na dijagnostiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da dizne zezaju na odredjenom broju obrtaja, jednostavno nisu u mogucnosti da daju dovoljno goriva na nekom rezimu rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao takav problem na puntu 1,otkacila se zabica koja drzi crevo koje ide od cepa do rezervoara i crevo je cesalo o tocak,vremenom se pojavila rupa i blato je upadalo u rezervoar,auto je zato uglavnom cimao kad je napolju vlazno jer je tocak ubacivao kisu kroz tu rupu,sve u svemu nista te ne kosta da otvoris i vidis u kakvom je stanju unutrasnjost rezervoara i mozda filter za gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije rezervoar,cist kao suza. Ja pojma nemam sta je :) zapalicu ga na kraju. Majstori svaki prica svoju pricu,leptir gasa,ovaj kaze dizne,jedan kaze neki kepa senzor ne znam ni sta je to,kablovi,svecice,bobine :D da poludis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...