Jump to content
FAS Goran
Bruno

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - cima, trza u vožnji

Recommended Posts

pumpu kao benzinsku stanicu ili pumpu za gorivo u autu ? :D

 

bilo bi super da je to ...inace sipam na nisu 98 oktana ali i sa 95 cima isto .

 

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanicu ... ja sam na nisu sipao to govno 98 i cimalo.. i posle presao na mihalović.. 95 .. od tada nema seckanja u drugoj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee Imas MOL u blizini...

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee ziva istina ovo u vezi goriva, ja se nesto poveo pricom od par ljudi kao dobro gorivo na OMV-u, reko ajde i ja cu da sipam tamo, ok uzeo i onu karticu za popust,sve to kul, sipam vozim, ide auto normalno medjutim desi se to da trzne i guta knedle, nista ja cepam i dalje, sipam i dalje na istoj pumpi.
Kad jednom mi se desi, nesto na rezervi gorivo, reko aj da svratim a Luk oil, bila najbliza, racunam, sipao tu ili bilo gde isti k..
Sipam ja za crvenperku, kontakt, gas....u malo ne zavrsih u gepeku..reko sta je ovo leb ti krvavi...ide punto kao da je HGT a ne 8V :)
Od tada, samo Luk
P.s. al vas smorih

Samsung A5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezate me da je to samo do corbe?..a ja vec citam klapna gasa svecice bobine turbine gremlini...ajd da vam poverujem bas cu u petak da promenim pumpu pa da javim utiske

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man Vidis ja recimo vec 2 godine sipam na OMV i nikakvih problema sa njihovim gorivom. Ne sipam aditivirana goriva tipa za benzinca gorivo sa 98 oktana, drzim se fabricki preporucenog sa 95 oktana.

Ovo cimanje kod kolege shortee meni ipak deluje kao nesto oko kablova, bobine i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E axicu nar neko da me podrzi..pazi ja bi voleo da je do goriva vise nego ista..al evo uradjena oba servisa i veliki i mali i auto lepo ide al ovo stucanje nervira kad krene da secka izgledam ko pocetnik .. morace malo da se ppzabave majstori sa tim problemom al posle praznika sad prvo jedno prase da se izede pa posle drndanje oko punta...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooo hahah menjao kvacilo tj ceo set pre 8 meseci i uradjena oba servisa i veliki i mali..ma ja sumnjam na klapnu gasa ili dizne..aj neko da me finansira da probam sve to da zamenim jbm ti punta samo neki kvarovi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekome može da bude od pomoći (Fiat punto 1.2 8v):

U toku prošle nedelje je počelo blago trzanje u vožnji, najčešće pri promeni brzine (prva u drugu i druga u treću). Na leru je bio miran. Kako je vreme odmicalo trzanja su počela da bivaju učestalija, a počeo je neravnomeran rad i na leru. Danas, dok sam putovao na posao, uključio je check engine lampicu i izgubio dosta snage. 

Majstor ga je priključio na dijagnostiku koja je prijavila neispravnu bobinu.

Bobina zamenjena i za sada nema opisanih nus pojava :huh:

Ukoliko se pojave, rekoše da je verovatno ECU.

 

Eto, pa ko ima slične simptome neka proba sa bobinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prr neki dan moj puntisa dok ga je gospodja vozila samo je nesto (ona kaze) lupillo i auto je poceo da bruji ko traktor i nece da vuce uopste...crkle svecice i kablovi i zbog toga je blokirao neki klip i motor nije hteo da vuce uopste...zamenio sa NGK i neke nove kablove stavio i evo ga macka opet prede

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svim clanovima, nov sam ovde pa mi treba pomoc..Naime, moj Punto 1.2 8v je poceo jako cudno da se ponasa u zadnje vreme: trza u drugoj i trecoj brzini (pod malim gasom), trza na nizbrdici kada kocim motorom, osecam na leru kao da auto podrhtava povremeno - neravnomeran rad. Sve to nestaje kada dodam gas mada i tada ume da "proguta" knedlu, kao da ima pauzu pa tek onda prihvata gas. Menjao sam svecice, kablove ali nista... Da nagovestim da sam zimus dosta vozio na rezervi pa mozda sa tim ima veze? Od tada je sve i pocelo... Svaki savet bi mi koristio. Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladanG

 

Uh, moze biti svasta nesto. Moguce je da na leru imas neravnomerno ubrizgavanje goriva, trebalo bi ih skinuti i na uredjaju za testiranje dizni proveriti kako rade i dali neka dizna " kaplje ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svoj problem nikad nisam rijesio.Niko ne zna sta mu je.Auto trza na malim obrtajima.Trza u prvoj brzini na malom gasu na 1100-1200 obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. 

 

Imam Punta II 2001 godiste 1.2 8v.

Danas mi se upalila check engine lampica, zatim je blinkala nekoliko puta pa nastavila da gori. Auto trza u voznji, radi nemirno a u leru je na nekih 700-800 obrtaja. 

 

Sta bi moglo biti? Da probam u diy varijanti jer je subota... Svecice menjane. Dakle kablovi, bobina? Nesto trece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jackkk Ako blinka check engine i auto čas povlači normalno, čas kao da jedva ide onda su kablovi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj druge kablove. Ako su isti simptomi, onda probaj sa drugom bobinom (prvo jedna pa druga).

Za bobinu je jednostavan test jer ne moras da je skidas vec samo prevezes .

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Jackkk said:

Pozdrav drustvo. 

 

Imam Punta II 2001 godiste 1.2 8v.

Danas mi se upalila check engine lampica, zatim je blinkala nekoliko puta pa nastavila da gori. Auto trza u voznji, radi nemirno a u leru je na nekih 700-800 obrtaja. 

 

Sta bi moglo biti? Da probam u diy varijanti jer je subota... Svecice menjane. Dakle kablovi, bobina? Nesto trece?

Jel ti počne cukat kad se zgrije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Prvo cu druge kablove probati pa bobinu. Javljam sta je bilo.

 

@said nisam primetio da je bilo sta drugacije kad se zagreje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...