Jump to content
FAS Goran
boki01

Seicento 900S - ventilator hladnjaka

Recommended Posts

U pitanju je Seicento 900S, kupljen 2002 u Delti. Mi smo drugi vlasnici. Imamo problem sa elektro ventilatorom hladnjaka.

Zna li neko gde ima da se kupi nov ili polovan?

Zna li neko odgovara li ventilator od Pande ili nekog drugog Fiata za Seicento. Gledao sam elektro motor ventilatora za Zastavu i gotovo je identičan Seicentovom, ali nam problem pravi elisa koja je znatno veća, tj deblja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako nisi pronasao ventilator upravo mi je stigao seicento pa se javi poz !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasli smo nov ventilator sa nosačem za 5300 din, expanzioni sud za 1300 din, klinasti kaiš za 250 din, filter vazduha za 240 din i svećice NGK za 240 din po komadu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: Kada već pišete šta ste našli i koliko ste platili molim Vas upišite i gde- Naziv firme-prodavnice, adresa, telefon etc. (kako bi mogli da znamo i damo eventualna poređenja) Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U pitanju je Seicento 900S, kupljen 2002 u Delti. Mi smo drugi vlasnici. Imamo problem sa elektro ventilatorom hladnjaka.

Zna li neko gde ima da se kupi nov ili polovan?

Zna li neko odgovara li ventilator od Pande ili nekog drugog Fiata za Seicento. Gledao sam elektro motor ventilatora za Zastavu i gotovo je identičan Seicentovom, ali nam problem pravi elisa koja je znatno veća, tj deblja.

Vozim seicento 2002. tek par dana...interesuje me kako se manifestovao taj problem sa elektro motorom ventilatora i koliko je uopste bucan ventilator??! Hm, meni se sve cini da kod mene nesto neprirodno skvici, ventilator li je kais li je...a mozda sam samo hipohondricna. Help!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ventilator hladnjaka se skoro uopste ne cuje kada se upali a to je i najsigurniji nacin da se proveri.zagreje se motor i saceka da upali ventilator ako se se cuje bilo kakvo cvrcanje,zujanje ili neki drugi zvuk onda nije u redu.ako nisi sigurna svrati do nekog auto mehanicara ili elektricara da ti to proveri ne bi trebalo da kosta nista(bar je kod mene tako)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuti ventilator hladnjaka za Seicento u Kit-komercu je 5950 a u AP-sportu citavih 8000, ne usudjujem se da okrenem jos i Deltu :cry: Da li sad da sudimo po ceni/kvalitetu i kako bas da znam u moru plagijata SVEGA u zemlji Srbiji da je bas taj deo ORIGINALAN!?!?! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikako, prekrstiš se i uzdaš da je to to ili prežališ pare za Deltu ili nađeš servis koji garantuje za delove koje nabavi i ugradi ( TIM ) :thumbup::respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada, nakon 8 godina ventilator hladnjaka je prestao da radi. Motor pali lampicu kod stajanja u koloni - Cak je malo isterao i rashladne tecnosti. Pregledao sam konektor na motoru ventilatora, ocistio kontakte, proverio osigurace.  

 

- Znali neko gde se nalazi rele ventilatora i kako izgleda? 

 

- Zna li neko sta salje signal kompu, davac na glavi ili davac na termostatu? 

 

Srecom, motoru nije nista. Prokuvao je jednom i pre 8 godina i isto mu nista nije bilo. Ovaj motor od 900 ccm je bas robustan i otporan na raznorazne gluposti. Auto je sad na oko 165000 km, a kupljen je sa 84000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...