Jump to content
FAS Goran
obelix

Zamena - isplati li se? / zamena auta iz oglasa

Recommended Posts

Nisu to automobili koji spadaju i istu klasu....to odlično znaš. :thumbup: Dok je jedan mali gradski automobil, drugi je klasična limuzina...i sve je skuplje za njega...počev od osnovne stvari npr. toga što ima veće točkove i gume na njima...preko elemenata trapa...kočnice...i za ruke majstori više uzimaju kada se radi viša klasa automobila u odnosu na Punta. Za šta god da se uhvatiš...kod automobila više klase je to skuplje.

Ako imaš slobodnog bar 50% novca više za održavanje...tek onda razmišljaj o Alfi 156... :thumbup:

Neke stvari su i duplo skuplje. Klikni gore na baner AP Sporta, pa upoređuj cene za Punto i Alfu 156 JTD...npr. počni od cene diskova, pločica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas656265/fiat_grande_punto/ - bila je u pitanju zamena za ovaj Grande, ali sad mi tip javio da bi ipak nešto veće navodno ... :whistle:

a možda mu nije ni odgovarala ni doplata što sam mu ponudio od 1200 eur, ali nema veze moj Puntiša je odličan i družićemo se mi još dugo ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ja samo sad je u opticaju ovaj GP: http://www.polovniautomobili.com/oglas468765/fiat_grande_punto_13_multijet/ - 99% ex van, isto nema klimu, ja ponudio istu doplatu kao za prethodni :whistle:

tip je rekao da će mi javiti od ponedeljka - šta vi mislite :question: jel ok igranka (pod uslovom da je Grande OK ...) mlađi i malo veći auto, a motorče malo jače :unworthy::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ako je u pitanju ovaj od Carusa nisam siguran da je pametno.

Prvo Caruso retko kada menja auto za auto uz malu doplatu, menja jedino za neke vece doplate 3000+

Drugo kada hoce diler da menja auto onda tu nesto nije u redu, pogotovo ako hoce realnu zamenu...

Kupio sam mog starog punta od njega, bio je odlican auto ali kada sam hteo da menjam posle 2 god za Stila nije hteo i rekao mi je ovo iznad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne javlja se - jer mu verovatno ne odgovara doplata...

Oni bi komotno mogli sad da uzmu mog uz doplatu koju im dajem i smanje cenu za svoj procenat zarade sa GP i otišao bi im moj Punto sa placa dok si rekao keks imao klimu ili ne :whistle:

pre će im otići jeftiniji mk2b bez klime nego skuplji GP... ali ne oni će da drže tog GP celu zimu na placu u nadi da će na proleće neko nabasati na njega po toj ceni ...

jer taj GP je od jula na placu prvo sa cenom 6500 pa 6300, akcija 6000 , pa 5800 i sad je na 5500 :smoke::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim zamene, jer tu uvek nahebes zbog necega , skoro pa uvek ti ubijaju cenu tvojih kola , pogotovo kad vide da ti se taj drugi dopadne. Elem, ja sam to ovako radila: prvo kupim drugi auto, pa onda natenane prodajem prethodni i u 99% slucajeva sam izvukla one pare koje sam trazila, jer mi se ne zuri.

Ajd pa srecno u toj potrazi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je lepo kad imaš pare :whistle: pa možeš da pustiš mašti na volju ... :unworthy::thumbsup: ali nažalost verujem da većina ima većinu kapitala zarobljenu u trenutnom autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ja ... šta mislite da dam mog Punta za 2000 E + Punto mk1 "1998 1.7td crni, 3v, nema klimu, registrovan god dana, pre svega me zanima vaše mišljenje :

koliko se može prodati taj Punto 1 :question:

po oglasima su od 1700 -2000 eur i većina je OK preko slika (mada ni ovog nisam video slike, ali znam čoveka i verujem da je ok autić) mišljenja sam da se ovi mk1 lakše prodaju jer su jeftiniji, a i kod tih starijih godišta ne traže svi klimu ... :wallbash:

za sad imam samo Mikijev savet da bežim od tog 1.7 td :thumbdown: što je sasvim dovoljno, ali bi hteo da čujem još mišljenja :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mojim 1.7 td bio sasvim zadovoljan, presao je bio 270000 pre nego sto sam ga prodao, menjane su samo dizne, ako je verovati servisnoj knjizici koju sam dobio kada sam ga kupio sa 150000...

trosi jako malo, na otvorenom bukvalno 4 litre (ni moj nije imao klimu), sasvim lepo ide

Ja sam mog prodao pre otprilike 6 meseci za 1900, jest da je imao felne, izduv, fino ocuvan ali 270000 ne laze

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala, znači nije trošio ulje ?, problemi sa turbinom ? nije bila rađena generalka pa onda jedna sastavio 50 000 do druge itd :thumbdown::whistle: možda i odem da ga pogledam ...

i pošto su bile dizne : to nije ni malo jeftina igračka :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne, nista za to ne brini, mislim da su bile oko 40-ak eura, sve 4, vise od 50 nisu bile sigurno...

Vidi ovako, iz Italije je stigao sa 150000, u savrsenom stanju, elx oprema, zaista ne bi verovao, kao nov, ja sam ga vozio 120000 hiljada, znaci menjane SAMO dizne - to je sve sto se motora tice.

Reci cu ti sta je za tih 120k jos menjano, 2 prednja amortizera, lezajevi, silen blokovi - odmah na prvom servisu kad je stigao (nije ni trebalo ali su zamenjeni), ulje, filteri, gume i to je to... :)

Vozen je kako je vozen :) sipano je u njega sve i svasta, cak i loz ulje, guta ama bas sve...jedino je malo dimio kada je sipan samo D2, crni dim

Tvoje pitanje, da li je trosio ulje - NE, problemi sa turbinom - NIKAKVI, znaci neverovatno je radila, uostalom pogledaj snimak dole, to je sa nekih 240k, tako nesto (izduv, kn, katalizator skinut)

Ja sam jos uvek blago odusevljen tim kolima, i zao mi je sto sam ih prodao

Mogu ti jos dosta pricati, ali evo, "ukratko" :D

Ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

neverovatno kako zvuči :unworthy::thumbup: dal moj m-jet ima bolju izolaciju ili mu fali tih 600cc za takav zvuk :whistle: ali stvarno lepo zvuči taj tvoj 1.7 td :thumbsup:

ne znam stvarno šta da radim... mada ovako napamet je glupo diskutovati dok neodem i vidim auto ... samo bez detaljnog pregleda u servisu više nikad neću uzimati auto ... :detective:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis 400cc... :)

Nije ni izolacija, ni 400cc, ovde je izduv bio 4-1, znaci samo zadnji lonac - cadjava dvocevka, bez katalizatora...

I ako se odlucis, samo ga dobro pregledaj, da znas posle da si miran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da 400 cc ali da toliko znači čađava dvocevka :respect::lol: definitivno pada provera u Tim-u pa tek onda na osnovu procene eventualni dogovor oko zamene :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Phantom a sto tebe zulja taj tvoj Puntic koga malo pomalo sredjujes :question:

Te oces da doplatis za bolji auto(mladji isl) te oces da tebi doplate a da uzmes slabiji automobil... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabiji, stariji, da pređe na motor koji nije dobio nagradu za najbolji motor na svetu u svojoj klasi (dizel do 1.4L zapremine) 2005. godine...tj. ipak je ta generacija dizela pre pojave JTD motora bila ne toliko dobra kao common rail...itd, itd...

Drugim rečima phantom-u, to se radi samo ako je kriza u pitanju pa kinta (to što će ti doplatiti) treba za neke druge stvari.

U protivnom, ovo o čemu ti razmišljaš se ne radi. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nije stvar ni u krizi ni u kvalitetu auta već u jednostavnom nepotrebnom gubljenju para kad auto uglavnom stoji na parkingu a nekoristi se :wallbash:

(godišnje mu sigurno pada cena min 100-200 eur)

kao što sam milon puta napisao te 2008 jednostavno su me "svrbele" pare u džepu i poželeo sam auto iako sam pre toga bio par godina bez auta i bez problema to podnosio ...

(odnosno roditelji su imali svoj a ja ga vozio, kad su ga prodali nije mi nešto realano falio već je to više bio neki čudan osećaj kao svi imaju kola a ja glumim ludilo bez kola...)

da negnjavim suština ove ideje je uzeti keš + taj stariji i ako se on proda super :thumbup: i prelazim na motorče za po gradu .... a na dalje puteve tu je voz, autobus ili avion ...

ako ne onda družiti se sa njim neko vreme (1-2 godine) dok neskupim dovvoljno para da doplatim za nekog Stila ili Grandea od 2007 ili mlađeg jer činjenica na tržištu je da 99% trgovaca kolima pristaje na zamenu samo ako je dovoljno velika keš razlika da im se isplati uzeti taj stariji auto koji im je lakše prodati dalje ....

sve je ovo teorija :book: , ali praksa zna čudno da umeša prste ... :question::coffee:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u ovoj situaciji nisam pametan sta ciniti :question:

Ipak je stariji auto,stariji,e sad a da li se bolje prodaju stariji od novijih,ne bih bas rekao

jer jedan moj prijatelj koji se inace bavio prodajom polovnjaka imao je izreku:

-auto prodaje samo godiste

sta god on mislio sa tim,verovatno je to pricao iz iskustva.

Pritom u verziji prodaje tog starijeg Punta,trebas da uzmes i to da automatski sto je auto stariji manje delova ima za njega,podlozniji je koroziji,ko zna mozda se i zakoni promene,pa uvedu neke ekoloske takse,na motore koji nisu euro 3,a to ce ti dosta otezati njegovu prodaju,ali tad ce biti kasno...

A opet,ako ti treba ta lova,pa si toliko spreman da rizikujes,odluci se kako i sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skroz bataljujem tu priču sa Puntom 1.7 td jer em mu treba "osveženje" motora, em troši ulje, em je zadnjih par meseci u auto školi :wallbash:

a i tip ga zaceinio/precenio odnosno moj podcenio i meni nudi doplatu od 1000 eur + obuka za C I E (250E) :thumbdown:

definitivno odustajem od daljih zamena/doplata u narednih par godina..., pa kad i ako se nešto promeni lakše ću prodati mlađi auto :thumbsup:

Edited by phantom

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima... :welcome: Pre tri meseca sam kupio punta mk2 1.2 8v 3 vrata sx oprema ima 4x vazdusne jastuke, putni racunar, cb, podizace, servo, klimu,sony mp3 plejer sve 4 nove miselin gume, idradjen mali, veliki servis.... Pa me zanima da limi se isplati menjati za fiat stila ili da ga prodam pa da kupim stila....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si zadovoljan sa autom i nemas velikih problema,tj sve funkcionise manje -vise normalno posle 3 meseca,ja "tu ne bih nista dirao" jedan odredjen period..Auto je kratko kod tebe, i ima sve sto treba da ima od opreme.

Ako imas neku "ekstra"ponudu za zamenu,zapitaj se zasto je tako.Samo 2 stvari.Treba kes ili stilo ne valja.

I ja bih da menjam stila za punta.Ali novog, u garanciji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to los auto super ide ima skoro sve od opreme... ali nekako mi je mali ja bi uzeo stila sa 5 vrata.... Pa koliko bi ja mogo da dobijem za punta??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...