Jump to content
FAS Goran
LanciaFreak

Lancia Lybra - problem sa podizanjem prozora / kalibracija podizača prozora

Recommended Posts

Ako ima električne prozore nema razloga da ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, hvala na odgovoru, moraću da isprobam. Mada je moj model što se tiče opreme najslabiji. Nema na zadnjim prozorima el. podizače! Tako da možda nema tu opciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

...i ja imam ovaj čuveni problem. Da budem precizniji sa prednjim levim i zadnjim desnim prozorom. Raskopao sam oba i kod prednjeg levog je pukla ona šugava plastika kao i sajla koja se ujedno sva uvranula tako da joj nema spasa. Nadao sam se da je situacija sa zadnjim desnim malo bolja, ali kao što to uvek ide, ustvari je još gora. Pukla plastika i sajla, međutim neko je dobro izdrkao prekidač nakon što je pukla plastika tako da se cela sajla zgužvala kod motora pa je poprskala i ona bela plastika u kojoj se namotava sajla. Vođicu podizača sam kupio u Autoricambiju, 580 din komad, za sajlu treba da idem kod Žike sajle na Karaburmi, bliži mi je od Boban sajle, ali mi je najveći problem ta bela plastika. Zvao sam nekoliko njih sa oglasa što prodaju delove za Lybru i niko neće da proda odvojeno tu plastiku, a za ceo podizač traže 40, 50e što mi je mnogo.

Mislim da bi bolje prošao kad bi na otpadu našao neku izlupanu lybru da skinem samo to, njih obično boli ćošak šta skidaš a ujedno bi i još neke sitnice iz enterijera skinuo. Zna li neko za takvu Lybru u Beogradu? A ni gumice ne znam gde da nađem, treba mi ona što stoji u staklu kroz koju prolazi vođica i ona što se nalazi kod motorčića gde se sajla namotava a to polovno ne vredi kupovati.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko normalan ti neće prodati samo tu plastiku jer moraju onda baciti cijeli podizač u smeće. Ja sigurno ne bi.

A ovo da ti je puno dati 50 € za podizač ne znam uopće kako bi komentrirao. Da se bar kod nas mogu tako povoljno kupiti. Nema rasprave o iznosu ispod 100 €. A tek novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a za ceo podizač traže 40, 50e što mi je mnogo.

Znas li posto je bila nova lybra. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to nije mnogo da mi je na primer crkao motor, za to je okej cena ali pošto mi treba samo plastika ne bih da kupujem ceo podizač.

Elem, našao sam kod nekog lika da se poruči ceo taj set sa plastikom, gumicama i sajlom za fiata i druga razna vozila pa mora da pogleda

da li ima i za lybru ili da li možda paše ta od fiata pa bi mi to bila jeftinija i bolja varijanta nego da kupujem polovno.

Ostavim broj kad završim sve u slučaju da se neko nađe u sličnoj situaciji. Uzdravlje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo iskusniji strugar-alatnicar moze da napravi tu plastiku.Za "utehu" ja sam do sada za evo 5-ta godina kako vozim libry zamenio sva 4-ri plasticna podizaca. i pravio legendarnu bravicu za otvaranje i zatvaranje pepeljare. Samo volja i vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videću tako ako mi ovaj ne nađe.

Tek sam je uvezao i pukao brdo para - carina, registracija, servis, itd...

I sad ima tako sto sitnica da se čačka u njemu i svaka izbije 2000, 3000 din iz džepa i tako u nedogled.

A izluđuje me kad vidim da nešto ne šljaka kako treba, mora sve to da bude tip top. :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko normalan ti neće prodati samo tu plastiku jer moraju onda baciti cijeli podizač u smeće. Ja sigurno ne bi.

A ovo da ti je puno dati 50 € za podizač ne znam uopće kako bi komentrirao. Da se bar kod nas mogu tako povoljno kupiti. Nema rasprave o iznosu ispod 100 €. A tek novi...

I ja mislim da je puno, kod nas je podizac max 35€, jer meni je dosao pokvaren zadnji desni pa sam trazio rijesenje. Bio je polovan za 30€ ali sam uspio naci da mi se napravi sajla za 15€ i 3€ za novu plastikicu i to je to.

Edited by edinko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoćeš da sve bude tip top, onda se otvoriš :) Drugog rešenja nema... Kod mene je sve tip top, sem zadnje pepeljare koja ne može da stoji kada se otvori. Generalno me mrzi da to popravljam pošto niko ne koristi pepeljare u mom autu :) Da i dugme "off" za isključivanje klimatizacije je malo oštećeno ali ću se time pozabaviti jednom kad budem imao baš vremena :) Ako te interesuje aux ulaz, može lako, uz malo novca i još manje vremena da se nabudži :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko neku preporuku za servis u NSu?

Od pre nekoliko nedelja, prilikom spustanja/podizanja suvozacevog stakla, cuje se neko krckanje. Takodje, prekidac zadnjeg levog podizaca mi je malo propao, a i staklo malo "lupi" kada se spusti do kraja. I, najnovije, sinoc se veselom bratu desilo da je zadnji desni prozor spustio, i vise nije mogao da ga vrati gore. Samo stisnuo rukama sa obe strane, pa vratio na silu..

Vec sam se pomirio sa cinjenicom da sve ovo ne moze biti jeftino, a hteo bih to sto pre da sredim. Pa, ako neko ima neki savet, ili preporuku za servis/majstora, slusam.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari s obzirom da sam, nadam se da cu pomoci nekomo oko jurnjave za ovom vodjicom, sad nadjoh na netu, posto sam danas i ja postao "srecnik" kome je to puklo jutros...

http://www.autoricambi.co.rs/index.php/delovi?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1673&category_id=194

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi problem..

Auto je u servisu, popravka podizaca suvozacevog stakla. Malopre me zvao majstor, podizac/staklo je pojelo gumicu osiguraca (ako sam dobro razumeo), pa me zanima da li neko zna gde to mogu da nadjem?

Okrugla gumica, unutrasnji precnik 10mm, spoljni ~14mm..

Edited by neomckane

Share this post


Link to post
Share on other sites

..ako nije problem, zamolio bih moderatora da spoji ovu i prethodnu poruku, posto gornju ne mogu da izmenim..

U pitanju je gumica koja ide u staklo, tj. izmedju stakla i drzaca..

Pretpostavljam da je to gumica koja se kaci ovde, na ovo malo crno g**no:

Photo0677.jpg

Edited by neomckane

Share this post


Link to post
Share on other sites

..jos samo ovo i necu vise, obecavam.. :smoke:

Zaje*ao sam se, lupio a ostao ziv, jos uvek..

Trebalo bi da je ovo ta gumica:

P5108488.jpg

..ili, na ovoj slici zute boje:

Image00008.jpg

Zvao sam, niko nema. Nude mi samo kompletan podizac za 40e (ako nekome treba, kazite).

Sutra ce procesljati otpade, a ja cu videti po nekim glass servisima. Valjda bi oni trebali to da imaju..

Jos jednom se izvinjavam zbog ovoliko nereda koji sam napravio.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je to sto ne mogu podici stakla kada ugasim auto i kada ih spustam pomocu kljuca spuste se svi onda kad hocu da podignem nece ni jedan ili nekad hoce samo zadnji lijevi ali po nekih 5 cm i ponovo moram pritisnuti dugme da bi on isao jos 5 cm ako mozete pomozite :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da uradiš kalibraciju. Spusti oba prednja i zadrži malo dugme, pa ih onda podingi i opet zadrži dugme. Pa, onda probaj preko ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da uradiš kalibraciju. Spusti oba prednja i zadrži malo dugme, pa ih onda podingi i opet zadrži dugme. Pa, onda probaj preko ključa.

e druze hvala puno radi prednji odlicno, aznas li mozda u cemo je problem ako mi se zadnji jedan dize po nekih 5 cm bez obzira kako ga dizem ili na kljuc ili iz auta(zadnji lijevi je u pitanju a zadnji desni i neradi nemam motorica)ako mozes pomoc? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni radio prednji desni dok nisam uradio ovo gore što sam ti rekao. Probaj isto i sa zadnjim.

Ako neće, verovatno nešto sa mehanizmom nije u redu. Verovatno pukao onaj plastični klizač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

strucnjaci, meni nekad rade podizaci kad iskljucim kontakt, a nekad ne. u cemu je fora i da li da probam sa tom kalibracijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kad isključim kontakt rade neko vreme ili dok ne otvorim vrata. Tako mislim da i treba. Probaj, ne možeš ništa pokvariti.

 

A, kad npr. ostavim otvoren prozor i zaključam auto, upali se alarm posle nekog vremena. Tako me zezao jedno veče dok ujutru nisam video otvoren prozor i skontao da je zbog toga. Koristan podsetnik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ja nemam alarm :p  :p moze da ne valja, a moze da bude i dobro jer mogu da odskrinem prozore po malo da se ne cvari sve kad parkiram na suncu :)

Izgleda da se jos uvek upoznajem sa autom, kad su vrata zatvorena, bez kontakta rade podizaci---neko vreme :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...