Jump to content
FAS Goran
LanciaFreak

Lancia Lybra - problem sa podizanjem prozora / kalibracija podizača prozora

Recommended Posts

pozdrav svim ponosnim vlasnicima lancie!! Od pre 20/ak dana ponosno sam i licno postao vlasnik iste - lybra 2004.god. 1.9 JTD. Za sada sve u najboljem redu, veliki servis, registracija i neke sitnice... ostalo mi jos samo da sredim podizac stakla na vratima vozaca. U cemu mi je problem- podizac radi, ali sama rucica ( dugme) za podizanje i spustanje je polomljena, pa me interesuje da li je moguce promeniti samo nju ili moram da promenim ceo nosac, zajedno sa dugmicima za podizanje svih stakala? 

Moguce da je tema vec ispricana na forumu, ali ovo je moj prvi post, tek sam se registrovao, pa se nadam da ce mi neko pomoci! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretrazi forum tema je dosta obradjena. Takodje pogledaj slicne teme i u Bravo/Brava delu jer su prekidaci gotovo identicni. Problem je sto ces tesko naci samo prekidac da kupis, a ima ovde nekoliko uputstava kako se taj postojeci moze osposobiti da bude potpuno funkcionalan.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na informacijama. Pretpostavljao sam da je moguce promeniti samo jedan, ali me je "majstor" ubedjivao da moram da menjam sve odjednom i da on ima "drugara" koji to prodaje za 50 evra!? Sada se bacam na listanje oglasa da probam da nadjem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A recite vi meni, pošto mi je pukla ta plastika, gdje može da se uzme nova? Ili možda ta matelna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se izgleda dešava nešto što se drugima ne dešava: motor podizača otkazuje poslušnost. Vrata vozača. Nekad radi - nekad ne. Nikad nisam siguran da li će prozor da se podigne, ako ga spustim. 

da lije neko imao sličan problem ? Da li je neko kupovao - menjao motor ? Da li su motori podizača na svim vratima isti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, čisto da se javim. Danas sam skinuo oblogu vrata sa namerom da zamenim motor sa motorom sa zadnjih vrata. Ali, izgleda je sa motorom sve u redu, a pomerajući one silne kablove, ispravio sam neki loš kontakt. 

Uzgred, nisam uspeo da skinem oblogu sa zadnjih vrata. 

 

Evo slika gde su šrafovi za vozačeva vrata. Pored zvučnika. Štitnik zvučnika se nežno izvadi šrafcigerom

 

L001.jpg
 
Dole kod lampe
 
L002.jpg
 
Kod "mačijeg oka". Mačije oko se izbije šrafcigerom, nežno. Ova žica koja se vidi su led diode koje sam ubacio. Pisao sam o tome na temi za svgetlo u gepeku
 
L003.jpg
 
Ispod retrovizora
 
L005.jpg
 
Kod visokotonca. Mali gumeni poklopac se izbije šrafcigerom
 
L006.jpg
 
Iza poklopca ručice
 
L008.jpg
 
U ručlcigde su prekidači
 
L009.jpg
 
Ispod kompleta prekidača
 
L010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem polomila mi se plastika na zadnjem levom podizacu i nema nigde po Krusevcu i okolini da se nadje, da li neko moze da mi pomogne u pronalazenju dela jer nemoz\e da se lepi niti da ga nadjem ovde u okolini, hvala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam skinuo tapacirung, pa da podelim nekoliko stvari sa onima koji će to tek raditi.  Prvo, ništa ne ide na silu, sve se lagano skida.  Izolaciju sam lagano sekao skalpelom sa strane, tako da ću pri vraćanju moći da iskoristim lepak koji je ostao na vratima i na samom stiroporu (hvata se bez problema).  Morao sam ga iseći samo na par mesta i to u krug.

 

LY001.jpg

 

Na prvoj slici se vidi poklopac visokotonca i da nakon skidanja šrafa imate dve žabice gore i dole, a sa leve strane (ka nazad) postoji zubac.

 

LY002.jpg

 

Sad, glavna stvar. Sajla se nije umotala, koliko mogu da vidim kroz rupe gde sajle ulaze na kalem. Deluje da je sve lepo namotano. Međutim, kada ovako sve namontiram, sajla deluje kao da je prekratka, čak i kada nategnem i obe opruge sabijem do kraja, nema ni teoretske šanse da je stavim preko belog točka. U čemu je fora? Da li moram rasturati i kalem? Šta dobijam time?

 

LY004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poslu sam rasturio mehanizam jer kući nemam torx ključeve. Jedna sajla je kraća jer se upetljala na kalemu.  Moram svratiti do Boban sajli da mi naprave drugu.

 

ly010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bobanu su mi tražili da donesem ceo mehanizam jer ne mogu da naprave tačnu meru sajle po ovoj koja je umotana. Odneo sam im, rekao da ne rade montažu nego da samo naprave sajlu. Kada sam došao sutradan po mehanizam, ispostavilo se i da su sve namontirali, pa sam platio malo više nego što sam očekivao.

 

Prilikom ponovnog sklapanja svega, nisam imao nikakvih problema, uz napomenu da se tapacirung na kraju stavlja prvo sa gornje strane, kad su stakla spuštena. Sve sad radi potaman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz,pokvario mi se motoric od prednjeg podizaca,ima li nade da se popravi ili moram da mjenjam sve komplet sa podizacom,ako neko ima iskustva neka pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamjenio sam motoric od prednjeg podizaca i nekoliko puta je podizao normalno,a poslije podizanje ide samo po nekih 10cm i svaki put moram pritisnuti prekidac ponovo i tako nekih 4-5 puta dok ne zatvorim,spustanje ide sasvim normalno...da lineko zna u cemu je stos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,treba da uradis kalibraciju. Spusti prozor do kraja,i zadrzi dugme jos 3-5 sekundi,zatim ga podigni do kraja i ponovo zadrzi dugme jos 3-5 sekundi i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,treba da uradis kalibraciju. Spusti prozor do kraja,i zadrzi dugme jos 3-5 sekundi,zatim ga podigni do kraja i ponovo zadrzi dugme jos 3-5 sekundi i to je to. :thumbup:

bas sam to i uradio,ali opet ne funkcionise....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda ne znam sta da ti kazem...meni se to povremeno desi,na bilo kojem prozoru,desi se da tako pocne da zeza,da se podize po par cm,moram 5-6-7 puta da stiskam dugme da bi se zatvorilo staklo do kraja. I kad se to desi,samo drzim stisnuto dugme da se spusti do kraja i zadrzim ga jos par sekundi,i onda zatvorim normalno i zadrzim jos par sekundi dugme,nakon zatvaranja,i to je to...Ne znam onda sta bi tebi mogao da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ona centrala podizača stakla koja se nalazi ispod suvozačevog sedišta upravlja sa svim prozorima ili samo sa zadnjim. Zezaju me prednja stakla već par puta u par dana, neće ni gore ni dole. Zadnja rade uredno. Naprasno prorade odjednom pa sumnjem u centralu. Skidao sam istu i prilikom podizanja i spuštanja zadnjih prozora unutar nje cakću releji a prilikom spuštanja i podizanja prednjih se ne čuje ništa pa me to buni da li je ona zajednjička za sve prozore.

Lybra je u pitanju! Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

lyb001.jpglyb002.jpg

 

lyb003.jpg

 

Evo ga Mare.

Odvojene su central za prednje I zadnje  mada  , kao sto vidis , I ova za prednje M40 salje na tu manju M82 koja je za

 

Meni  se cini da je to centrala ispod nogu suvozaca

Pretresi ti to malo pre kupovine nove :)

 

Ajde da dodam I semu zadnjih prozora da upotpunim manual :)

 

lyb004.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...