Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mikisxy

Fiat Bravo/a - skidanje cajgera

Recommended Posts

Jel neophodno i skidanje volana?U nekim DIY instrukcijama to nije navedeno,taman pomislio da to odradim jer mi je riknula jedna sijalica,ali posle ove slike...hm..teško..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto vidis volan ne treba skidati,nista komplikovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanj cajgera u amaterskoj reziji cirka 10 minuta.Sklapanje 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanje cajgera je prosto ko pasulj.Ja radio uz uputstvo i kako Miki rece stvarno je prosto.Samo prati proceduru...Pozz :happy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam na nekom otpadu,znam da su zadnje serije maree,2002 god, St.Moritz,skoro sve imale bele cajgere,e sad dal toga vec ima po potpadima,to je pitanje,mozda se nadje neka od Brava JTD,ako je bila bela u orginalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može mala pomoć,zaglavio sam se oko ovoga...

Ne mogu nikako da skinem plastiku oko cajgera, skinuo sam 5 šrafova koja idu oko na plastiku oko cajgera(zelene strelice),međutim ne mogu nikako da oslobodim plastiku oko ventilacije(crveni krug)!

5Nt7i.jpg

Skinuo sam i poklopac od osigurača,međutim ne vidim da se sa unutrašnje strane drži ni za jedan šraf:

EpJES.jpg

može li pomoć,ko je već skidao kako da skinem ovu plastiku?

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teba da ima i ispod table,mozda je neko skinuo pa nije vratio.Ako nema vise srafova,samo vuci polaki sa desna nalevo i moli boga da na ovoj zimi nista ne pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, postoji jedan šraf s te strane gde su osigurači... pogledaj malo bolje ;) I što reče bokija, treba ga malo cimati jer ima žabice na kojima se drži ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kažem, skinuo sam i taj jedan šraf ispid table, ali nešto ne ide....recite mi kad se skine, jel' maska izlazi zajedno točkićem za pidešavanje svetala,i rebrima za izduvavanje vazduha pošto tu zaglavljuje, ili samo okvir???

17012010063.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ide zajedno,ostane samo rupa sa gumenom mazetnom od ventilacije.Vuci sa desna na levo,kad odvoji do levog coska poturi nesto pod kraj i vrati na prekret.Izlazi napolje uz odvratan zvuk kao da su popucale sve zabice thumbsup.gif Al nisu.Kad vracas,namazi mazetnu WD-om il nekim lubrikantom da lakse naskoci na otvor ventilacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuvaj se prilikom montaze,oce one upustene rupe oko cajgera da im ukrti plastika i cim malo jace pritegnes sraf provali unutra.Znaci stezi osrednje,ne junaci se.Sam cajger je igrarija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Brate baš zbog toga i skidam,skoro sam kupio kola,(uvezena) pa je neki sivonja verovatno menjajući cajger zbog kilometraže polomio sve te držače!Videcu kad skinem da li mogu nekako da namestim te držače sa pištoljem za plastiku!

Hvala još jednom

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je poceo i bokija a sad ugradjuje lustere po kolima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao neke lepe crne srafove sa ravnom glavom i uz to taman malo vece od spoljne rupe.I uopste ne izgleda lose.Odusto sam od lepljenja i ostalih gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je to padalo na pamet da uradim,ako ne uspem sa pištoljem za plastiku,ali dobro se završilo,sve sam odradio.Ali kakav jeziv zvuk kad sam povukao onu plastiku kod ventilacije,mislio sam da sam usčupao pola motora zajedno sa maskom.Imam utisak da sam doživeo kliničku smrt od straha,srce mi sugurno nije radilo par minuta,dok nisam video da je sve u redu :lol: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi

Bacio sam se na skidanje table,ne radi mi osvetljenje displeja za kilometrazu i temperaturu.Nasao uputstvo na ovom forumu gde su srafovi i postupak skidanja,ali problem je u tome da tog famoznog sestog srafa koji bi trebalo da se nalazi ispod table sa osiguracima nema nigde,a plastika ima otpor,dakle nece napred ka meni da je skinem...osvetljavao sam,trazio i nista,ne mogu da skinem jedino sve da slomim...

pozdrav svima i nadam se da neko ima resenje gde je taj famozni sraf ::

IMG_0174.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines poklopac osiguraca, i onda sagni glavu skoro do patosnice pa gledaj iznad osiguraca, nije bas lako vidljiv, opipaj rukama nacices ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...