Jump to content
FAS Goran
zuzunovic

Fiat Stilo - ne radi inst. tabla / osvetljenje instrument table

Recommended Posts

Daj Bože da je tako druže, laknulo mi je malo. Reko da nije otišo ceo bord ili nešto još gore jer evo već para dana mi ništa ne radi na tabli ni skazaljke ni ništa i vozim ga na osećaj a nisam naviko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne tvrdim da je obavezno to kod tebe slucaj, ali bih od toga prvo krenuo jer ne kosta nista. Ja sam to morao odmah da resim jer mi tad nije radio ni taksimetar, posto on uzima impulse od brzinomera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martinnis13

Pitanje je spojeno sa postojecom temom.

Da li si primetio da ti ne radi jos nesto sem table? U svakom slucaju moze se pokusati skidanjem klema i proverom konektora table.

Kod Stila generalno zna da se desi da zeza i neka masa, D4 konektor, a u ovom slucaju i da zvekne tabla. 

Mozes da pogledas i ovu temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam, nisam primetio da već postoji takva tema. Sve ostalo radi, danas sam baš proveravao, (Klima, radio, svetla, elektrika, centralno zaključavanje, baš sve) radi. Pokušavao sam danas i skidao kleme sa akumulatora na jedno pola sata, ali opet isto, table nema jedino što sam primetio da mi sad pokazuje čini mi se za pojas samo ništa više ne mrda. Ako ti nije problem da li možeš da kažeš gde se nalazi D4 konektor 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

D4 se nalazi u akumulatorskoj kutiji, ispod ploce sa osiguracima, kacili smo slike pa mozes da pogledas.

Kroz njega prolazi CAN komunikacija vozila, ukljucujuci i instrument tablu. Da ne baksuziram, ali meni ovo mirise na kvar u samoj tabli. Da nisi slucajno kacio dijagnostiku, cisto da vidis sta ona kaze?

S druge strane, lako moze da se proveri (a i jeftino resi) sa drugom tablom. Ukoliko dodje do toga, ovde po BG su uzimali za bilo kakve popravke obicno oko 50 EUR, polovna je oko 20 EUR, pa ko sta misli da je pametnije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2016 at 11:14 AM, Čika MOMO said:

@Vendetta, ja sam reparirao svoju u NS na detelinari negde , 30 eur je bio ceh .. mislim da ti je i cena polovne tolika

kontakt telefon nemam pošto je ćale odvezao auto i zanimao se sa tim, ja sam morao na posao..

Preporuka za one koje prodaju polovne je naravno Neša u Inđiji: 063/8419572 i Milica u Pančevu: 064/2288570

 

pozdrav i da što pre rešiš problem :)

Čisto zbog drugih odgovaram tek sada. Naime, nakon prvog javljanja tabla se upalila zimi i radila sve do kasnog proleća, da bi se opet ugasila. Kupio sam polovnu za 2000 dinara, poručio iz Inđije i šljaka trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/10/2009 at 2:13 PM, stef said:

Te gluposti sa instrument tablom su znale i da se rese kada se ocisti + na akumulatoru i kada se dotegne. Video 2-3 puta da je ta prosta operacija znala da pomogne. Jednom je cak slabasan acu znao da prozivede slicne simptome....

Hteo bih da se zahvalim na pomoći u rješavanju kvara na instrument tabli kod Fijata stila...prije nekoliko dana mi se jednostavno ugasila, nisam imao obrtomer, km sat temperature. Problem resen, ociscene kleme na akumulatoru i bolje zategnute, radi normalno.

Hvala na pomoci meni je pomoglo ciscenje klema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam Fiat Stila 1.6 sa plinom 2002. godiste. Sve je radilo normalno do danas, seo u auto dam kontakt, ne reaguje instrument tabla, upalim auto, radi motor normalno. Ugasim pa upalim opet, kazaljke pocnu da lude, tj da se pale i gase. Ugasim auto, on nastavio da ludi, evo i snimka.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, svima

 

Sinoć mi se u toku vožnje "ugasila" instrument tabla - potpuni mrak ništa nije svetlelo, Motor je nastavio da radi normalno, svetla su radila OK.

Dovezao sam ga sa takvom tablom do kuće i ugasio motor.

Jutros sam hteo da ga odvezem kod elektrčara ali:

- Tabla je i dalje potpuno mrtva.

- Kad pokušam da ga upalim čuje se samo neko caktanje bez verglanja.

Napomena, akumulator Varta je star nepunu godinu i do danas je motor palio bez ikakvih problema.

Posebno me zbunjuje gašenje table u toku vožnje.

 

Ima li neko neki savet šta bi to moglo da bude. I da li znate nekog električara koji bi došao na lice mesta pošto kola nisu u voznom stanju.

 

Hvala unapred.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brankoz

Pitanje je spojeno sa postojecom temom. Bilo je vec par resenja slicnih problema ovde, takodje i ove teme:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav imam probleme sa Fiat Stilom 1.6 105ks kada mu se izvadi ključ displej i lampica za desni zmigavsc i za svetlo se ne gase. Kolika je cena toga i šta tu treba da se uradi i kod podizača prozora kod vozača mogu samo da otvorim svoj prozor ove ostale ne, suvozač može njegov a iza na levi i desni prozor ne mogu da se otvore u opšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2021 at 10:51 AM, Gigxon said:

Kolika je cena toga i šta tu treba da se uradi i kod podizača prozora kod vozača mogu samo da otvorim svoj prozor ove ostale ne, suvozač može njegov a iza na levi i desni prozor ne mogu da se otvore u opšte.

Moguce da te zeza sam kontrolni modul u vratima, da ti nije usla neka voda u njega?

Najjednostavnije je da ga skines, otvoris i ocistis, pa probaj ponovo. Ili pozajmi od nekoga pa probaj, bar je Stila ranije bilo kao sase, a to se lako skida bukvalno za pola minuta.

Taj modul ima i ono poprecno dugme kojim se zabravljuje upravljanje zadnjim prozorima sa zadnjih vrata (zbog dece npr.). Da ti nije to ukljuceno?

 

@Gigxon

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...