Jump to content
FAS Goran
zuzunovic

Fiat Stilo - ne radi inst. tabla / osvetljenje instrument table

Recommended Posts

danas sam bio kod majstora povodom "brke. lamp fail" prvo je izvadio onu kutiju od akomulatora i pregledao sve zice, kontakte ispod i sve je OK. zatim je izvadio moju tablu i stavio novu sa drugog stila... i naravno na drugoj mi ne prijavljuje gresku.

sad je pitanje da li kupovati polovnu ili popravljati ovu moju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Na stilu mi se juce pojavio problem sa kontrolnom tablom koji se ogleda u sledecem... Desava mi se eto tako iz cista mira, u toku voznje, da se odjednom ugasi cela kontrolna taba i bord racunar. Znaci padnu kazaljke, nema ama bas nikakve lampice i signalizacije da svetli, na bord racunaru takodje sve mrtvo, a auto se ponasa kao da nista nije bilo.

 

E sad, nekad se sve povrati u normalu i u toku voznje posle 10-15 minuta, a nekad moram da ugasim ceo auto, pa je opet pitanje da li ce da se upali tabla kad ga ponovo upalim ili ce proraditi kad se njoj cefne.

 

Da li je neko imao slican problem i kako ste ga resili? 

 

Hvala puno unapred.  :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravao sam osiguace i svi su u redu, a reci mi molim te gde se nalazi taj dzek?

 

Posto sam ja duduk za te stvari...  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca60002.jpg

 

Imam problema sa instrument tablom pojavi se loose connection i upaljene su lampice ove sa slike,kazaljke idu gore-dole.Sta bi moglo da bude i koja je cena popravke???Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se je to samo jednom desilo na stilu i to kad sam zurio i nisam ga ostavio da odradi check pre paljenja nego sam samo okrenuo kljuc da upali bez cekanja na kontaktu. Secam se da su neki imali problem zbog lose baterije, prljavog D4 konektora i lose mase na spojevima. 

 

kreni redom, a ostali ce da dopune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,hvala u svakom slucaju.Idem u utorak kod elektricara pa ce da vidimo,nadam se da nije veliki kvar.:@

 

Ako ti zatreba tabla za jtd javi mi se, imam jednu kod sebe sa cajgerom 30/60/90 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem,rekao mi je majstor da je menjao neku instalaciju,da su neke zice izgorele.Platio sam 4000 din i sad radi sve kao sat. :guitar:

 

Bolje idi kod elektronicara nemoj elektricara :)

 

Ja sam ti student Medicine ne razumem se ja oko tih izraza elektricar,elektronicar isto mi je... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

procesljao sve teme i nisam nasao nista slicno,kolega pre neki dan pazario stila i ne radi mu osvetljenje instrument table,kazaljke i sve lampice rade samo nema osvetljenja,precesljali smo sve osigurace ali problem je i dalje tu,ima li neko ideju sta moze biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj sada, nakon spajanja tema sve ranije napisane odgovore u temi na kojoj smo...pominjali su ljudi nestajanje pozadinskog osvetljenja kao samostalan problem, ili u kombinaciji sa drugim.

Koliko na brzinu videh, od osigurača, preko čišćenja klema na akumulatoru...do zamene table polovnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se preko noći resetuje sat i datum na tabli. 2-3 puta u vožnji su mi na trenutak pale kazaljke i vratile se. Tabla kao da trenutak izgubi skroz napajanje. Kleme sam provjerio, D4 konektor čistio, osigurač u redu. Zna li netko gdje je masa od table, može li u njoj biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam problem.Board comp.radi,ali se ne vide brojevi...Iz nekog ugla se vide,osvetljenje radi,sija ekran,kao nesto crne boje,ali kao sto rekoh gotovo se nista ne vidi na njemu.Znaci,boje nema, samo svetlo crn ekran...Inace u pitanju je Stilo, Abartova tabla.Do danas je radila normalno, sad se nesto poremetilo...

Da li je neko imao slican problem, i da li neko zna da neko popravlja board kompjutere?

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo lose da postavis neku sliku ili video da vidimo tacno o cemu se radi. Posto je Abarth tabla pretpostavljam da je onaj centralni, veci ekran u boji u pitanju (a ne ona 2 manja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, centralni.Slikacu sutra,ali u principu, ekran sija crno,svetlo crno.U svakom slucaju slikacu sutra,ako se bude videlo nesto...

Evo jedne slike, kako to otprilike uvece izgleda:

 

tabla stilo 002.jpg

 

Uzivo se jos slabije vidi, narocito preko dana...

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je slika sa sa upaljenim svetlima

 

tabla stilo.jpg

 

Cini mi se i svetlo sada da sija slabije...Sa upaljenim farovima, ekran ima manje svetlosti...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim,otkacio sam akumulator, da zamenim svecice, prikacio ga opet i ekran sad normalno funkcionise :/

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' moguce da se softverski ugasi provera parking senzora pri davanju kontakta na tabli, i ako je moguce mogu li to ove nase narodske dijagnostike mogu da odrade? tabla je ubacena iz auta sa parking senzorima u auto bez senzora i sad naravno pri kontaktu izbacuje parking sensor eror ili tako nesto. Da napomenem da jos nije radjen proksi alajnment, kilometraza blinka ako to uopste bitno za gornje pitanje

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enable/disable parking senzora se vrsi u bodiu, ne znam kako ti je to ostalo zapamceno u tabli, ona to ne bi trebala da zna uopste, ali kad odradis proksi trebalo bi da prestane, inace dijagnostikom se senzori ukljucuju i iskljucuju tj MES-FES softverom.

Edit: da nisi stavio tabli od abarta? Ako je tako ima opcija da njoj prikazuje senzore tj pretpostavljam razdaljinu ili/i stranu sa koje je prepreka, ako je abartova tabla onda je to u pitanju i da moze da se iskljuci.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...