Jump to content
FAS Goran
zuzunovic

Fiat Stilo - ne radi inst. tabla / osvetljenje instrument table

Recommended Posts

Pozdrav drustvo U pitanju je stilo karavan  jtd iz 2003 godine  dva meseca je stajao na carini i sada je uzet ali  neko je skinuo akumulator,Posle stavljanja akumulatora neradi istrument tabla,plafonjerke i sva osvetljenja unutar vozila.Ako je neko imao slican problem moze pomoc.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 jtd 2002 god.Prvi sam vlasnik u Srbiji i direktan kupac od prvog vlasnika u Švajcarskoj pre 4 god,tako da ništa oko kilometraže nije muljano.Problem je sledeći,kilometar sat kad pređe preko 260.000 km pri narednom paljenju vrati na 259.400 km i tako već 6 meseci nikad da ostane preko 260000.Šta bi to moglo biti i da li se to nekome dešavalo.( Kako sad da znam kada je vreme za servis )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vedran770

Druze da ti kazem nesto, vidim da si iz Baca ja sam rodom iz Odzaka komsija hehe.

to sto si ti prvi vlasnik u srbiji,ili tako reci prvi direktan kupac u svajarskoj ne znaci da ti je kilometraza prava a ja sam siguran 100% da nije.

Kako mozes biti siguran da taj vlasnik od koga si kupio da nije on vratio km i tek onda stavio oglas ili sta vec.U inostranstvu prosecan gradjanin predje 30000-50000 godisnje.Pa ti proracunaj sam km.A pogotova za stilkana koji dobro sluzi i samo gazi

To sto ti vraca sat na 259.400 ti je verovatno znak za servis spojis,na dijagnostiku i videces sve.

Da cu ti jedan primer da odem malo u OFF

Isto tako ljudi dodju kod mene na tehnicki i pocnu da se hvale koliko je platio auto i odma se pohvale koliko je presao km.Jedan covek je bio pre mesec dana ne mogu da se setim marke auta ali se secam dobro sledeceg.

Druze kupio sam auto presao je 150000 km i platio sam ga sve ukupno 4500 evra,auto je inace 2006 godiste.I bla bla samo se hvali i onda mu ja dokumentujem sa njegovim papirima da je auto usao  u srbiju sa oko 450000 km bilo na carini upisano a kod mene na tehnickom je dosao sa 150000.I iako vidi taj papir kaze meni NE to nije istina i pokazem mu naravno i cenu itd .Na zalost to se kod nas radi za 30 evra.

A da ne pricam kada vidim da pise na carinskoj deklaraciji u opisu stanja vozila pa vidim polomljen far,branik udaren napred pozadi itd a kod mene dodje kao iz fabrike nalickan.Ja koji sam iskusan da nisam procitao nebi ni primetio na kolima.

 

Ali tema ode sad u OFF pa izvinite molim vas

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto sam uzeo od brata koji ga je kupio novoga,tako da varijanta sa vraćanjem kilometraže ne pije vode.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ja rekao da će tu pomoći bilo koji reset. Niti to ima veze sa servisom.

Kad je vreme za servis...nema razloga da vraća kilometrazu. Već da je tata dalje pa čak i ako se predje interval servisa. Tako da...kod nekog na dijagnostiku pa da se pogleda u čemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da bi tu pomoglo kada bi dijagnostikom podigao kilometrazu na 265000km da ga malo zaebes pa mu sam predjes tih 260000 sto nece on,pa da vidis ne kosta te nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga vozim na dužim relacijama on u toku vožnje pređe 260000 ali kad ga ugasim on je vrati.Neko ga je izgleda uvračao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probas digni mu na 300 000 pa vidi.

u najgorem slucaju ako ti to smeta druga instrument tabla je 20e pa zamenis jer je sigurno problem u njoj nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci hitno je, jutros ustanem, palim Stila, checking vec stoji na ekranu dok je auto ugasen, provozam ga po ulici brzinomer i obrtomer ne rade, a ne radi ni radio .. svetla rade.. na tabli ne pokazuje nista, mrtva.. sta moze biti? Osigurac neki, cela tabla? Evo i slike, hvala 

 

20160808_070956.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/8/2016 at 7:20 AM, Čika MOMO said:

Momci hitno je, jutros ustanem, palim Stila, checking vec stoji na ekranu dok je auto ugasen, provozam ga po ulici brzinomer i obrtomer ne rade, a ne radi ni radio .. svetla rade.. na tabli ne pokazuje nista, mrtva.. sta moze biti? Osigurac neki, cela tabla? Evo i slike, hvala 

 

20160808_070956.jpg

 

 

 

Problem sličan. Pali se gasi instrumental tabla dok se nije u potpunosti ugasila. Vidim ista marka kao kod tebe, samo 30 60 90. Mene zanima da li se to popravlja ili odmah da tražim polovne itd. I naravno ako imate kontakte od nekih ljudi koji rade ili prodaju molim da mi javite. Hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vendetta, ja sam reparirao svoju u NS na detelinari negde , 30 eur je bio ceh .. mislim da ti je i cena polovne tolika

kontakt telefon nemam pošto je ćale odvezao auto i zanimao se sa tim, ja sam morao na posao..

Preporuka za one koje prodaju polovne je naravno Neša u Inđiji: 063/8419572 i Milica u Pančevu: 064/2288570

 

pozdrav i da što pre rešiš problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.10.2014. at 7:13 PM, vujasin said:

Meni se preko noći resetuje sat i datum na tabli. 2-3 puta u vožnji su mi na trenutak pale kazaljke i vratile se. Tabla kao da trenutak izgubi skroz napajanje. Kleme sam provjerio, D4 konektor čistio, osigurač u redu. Zna li netko gdje je masa od table, može li u njoj biti problem?

 

Nakon vise od godino dana problem se opet pojavio. Do sad je bilo ok. Ima li kakvih novih saznanja oko problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila karavana 1.9jtd 2003 god.problem je nastao kad sam ga palio ujutru -15(akumulator polu prazan)zaverglao i odjednom stao a instrument tabla(cajger,brzinometar,sat,za gorivo...)prestalo da radi,sijalice ispod radija ne sijaju za grejanje...,jel u pitanju osigurac,tabla,relej ili vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@vladicek

 

Šta se dogodi sa svim tim sijalicama kada auto upali?

Sijalice jedino rade od radija i radio radi,ispod radija sijalice od grejanja,tocak za paljenje grejanja i tocak od usmerivaca vazduha ne sijaju.Svetla tj farovi rade,zmigavci rade,grejanje radi.Kad upalim svetlo tj far nemam indikaciju na tabli,u toku voznje mi se upali na kratko ikonice za:auto sa katancem,volan,trougao sa uzvikom,akumulator,grejac,kanta za gorivo i neki crveni krug posle nekoliko minuta ne stane.Auto normalno radi,pali posto sam dopunio akumulator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, imam problem što mi već nekoliko dana ne radi cela instrument tabla sa bord računarom, ali pri tom sve ostalo mi radi (radio, svetla, sirena, zmigavci....). Da li neko zna da li je to problem do instrument table ili već do nekog releja (kabla) ? 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Marei je to bilo, elektricar samo cacnuo nesto u tabli s osiguracima i proradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...