Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Šta misilite o emisiji ''Sat'' i Alvirovićima?

Recommended Posts

Dotični novinar je shvatio da se svaki put taj plastični levak mora prvo gurnuti u cev koja vodi u rezervoar, pa onda kroz nju dolivati gorivo ... NE MOGU DA VERUJEM da neko može biti TOLIKO GLUP!

Retko koja stanica u Srbiji ima takve pistolje pa taj plasticni nastavak se stavi na pistolj pa tek onda u rezervoar. Inace moze da se ubaci svaki pistolj, ali ne moze da se izvadi ako se nabije do kraja :) Inace taj levak je suvise plitak da bi se u njega sipalo iz kanistera, trajalo bi suvise dugo :)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Brkicu, kao da sam mu ja rekao sta da napise. :thumbsup:

Samo je zaboravio da doda i Damira Okanovica i njegov "komitet", sve su to ista......... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan test auta (obicno dacie ili hyundai-a) koji traje 6 minuta, 20 minuta o zastiti potrosaca, ovlascenim serviserima i slicno i 15 min o banjama, a pred leto samo patrole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

 
Emisiju ne gledam iz strucnog ugla, vise onako da se informisem sta je novo i kakvo je stanje na putevima i pored njih, kakve su cene u kafanama i gde sve nema da se natoci TNG! :D
 
Uglavnom moj "problem" sa mladjim Alvirovicem je sledeci, u nedelju sam gledao emisiju i bila je reportaza o Opel Kaskadi, mladji Alvirovic tvrdi da u slucaju putovanja morate da svoje stvari bacate direktno u gepek, jer zbog spustenog krova, kofer ne moze da se ubaci, zbog nepravilnog oblika gepeka, tj onoga sto od njega ostane, a ja tvrdim suprotno, da svako ko putuje mora da se vozi brzinom od bar 80km/h i da je nemoguce voziti se nekoliko sati recimo do mora ili do bilo koje druge destinacije sa otvorenim krovom i mislim da je bez problema mali Alvirovic napravio problem !

Share this post


Link to post
Share on other sites

I realno ko ima para da kupi Kaskadu, nece ga voziti i na pijacu i na more i na selo kod svojih ... to moze da bude 2 - 3 auto u kuci ...

 

A i veliki minus im je sto ne dovode neke ribe u emisiju, brza kola, gole zgodne zenske, to bi im sigurno povecalo gledanost  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene posebno nervira sto ponekad naprave tolku senzaciju ni oko cega. U fazonu: Tresla se gora,rodio se mis! Dajem im plus za ''patrole''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankovicu, reci mi kako da citiram svoj post iz druge teme, da ti kazem nesto ? 

 

edit: nije bitno i onako ne mogu da nadjem ono sto sam trazio :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 1993. pa do danas, stalno ih gledam.

Na našim prostorima nije bilo emisije koja se bavila konkretnim problemima vozača. Tako da.... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa velikim pitanjem da li je još uvek 50rsd :) 

 

Na SAT gledam kao i na svaku drugu emisiju sličnog tipa. Postoje neke stvari koje prosto ne mogu da iskrive (kao na primer tehnički podaci o automobilu), postoje stvari o kojima nemaju pojma ili su plaćeni da upaju (kao i svi novinari) i treća situacija - lični utisak. To što mlađi Alvirko putuje sa spuštenim krovom i mora da ređa košulje po gepeku bez kofera, to je jednostavno "greška u ideji" kako da dočara (objektivno) glup oblik gepeka. I Klarkson popljuva silne automobile kako su ovakvi i onakvi pa jbg... nekome se sviđa komentar, a nekome ne... neko se u potpunosti slaže sa njim, a neko ne i to je to. 

 

Bilo bi dobro ako bi malo ukrali neku ideju od Top Gear-a ili nekog sličnog za neke testove i slične stvari... svako predstavljanje automobila im je isto, kadrovi snimljeni kamerom su isti i emisiju zaista ubija monotonija. 

 

Ono što mi se BAŠ ne sviđa kod Alvirovića je to što su se slizali sa Stojadinom i sve vreme gurali priče koje je vlast želela da se čuju. To i nije toliko strašno jer realno treba da postoji neki način da određene informacije dopru do građana. Međutim, mišljenja sam da je SAT odavno trebalo da preuzme ulogu ABS-a (Agencija za bezbednost saobraćaja) još i pre njenog osnivanja i da lagano i suptilno ubacuje određene promene u ZOBS, a sve to osluškujući želje i potrebe vozača i usklađujući te želje sa nekim standardima (recimo EU :D ).

 

Na taj način, do sada bismo imali veoma uređen vozni park makar sa ispravnim sijalicama ako ništa drugo. Međutim, problem je što je tu profitna računica veoma loša. :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno dodjem do zakljucka da prave emisiju cisto da popune rupu u programu i da uzmu pare, i ako se ne varam, meklaren koji su prestavljali sad je vec bio u nekoj od emisija ???

 

dodaju nesto novo, ubace neku novu reklamu, zvacu onaj isti tekst o bezbednosti i na kraju izdele poklone 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih jedino u pocetku kao mlad, u onim nesrecnim vremenima kada su takav format i tematika na nasim ekranima bili "wow". Mada, opet kad se setim Riletovih majstorija :crazy: ...

Imam svoje razloge zasto ih uopste ne pratim, pisali smo vec na drugim mestima, sasvim je normalno da neko ima interes u onome sto radi, ALI... Mislim da sam za zadnjih 15 godina, skoro samo kupio jednu SAT reviju i to u prolazu u Tempu, posto je u istom broju bio test Kia Pro_Cee'd 2012., test tamnih stakala i patrola preko Trebinja do mora (cisto da uporedim sa mojim iskustvom na toj ruti).

 

Inace, imam mnogo boljih nacina da se tacnije informisem o onome sto me konkretno zanima, a ne da slusam stekere ili mudro*ere tipa Vujanica, Okanovica i ostalih (btw, samo neka prestanu da vode racuna o nama)... Realno, kad bih ranije pogledao emisiju, zakljucak je da uglavnom nista korisno nisam saznao, po meni taj format moze da prodje kod ljudi sa manjkom iskustva i tehnickog znanja, da me niko pogresno ne shvati.

Jos su mi smesnije neke druge domace "fancy" emisije, ciji su maltene ceo sadrzaj automobili koji kostaju i po par stotina hiljada EUR. Zanima me tehnologija, elektronika posebno, bacim pogled, ali ga brate preterase. Korisne informacije u takvim emisijama teze nuli.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam...mlađi Alvirović ponekad baš zna da pretera sa nekim zamerkama, toliko da neke i nemaju smisla (kao što je ona za Kaskadu od protekle nedelje). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...