Jump to content
FAS Goran
Zoran SM

Šta misilite o emisiji ''Sat'' i Alvirovićima?

Recommended Posts

Emisija koja ide nedeljom oko trojke, koju zbog F1 retko i odgledam, smatram da je prilično loša, suvoparna i da ne dužim šta još. Ipak su to ljudi koji bi trebali da promovišu kulturu Atomobilizma na jedan strastveniji i uticajniji način. A da ne pričam, pošto je javni servis spozor nemaju ni zrna kriticizma u odnosu države prema vozačima, putarinama, cenama goriva, porezima, novom zakonu itd... Jadno, stvarno jadno koliko ja vidim, pošto je meni reper Fifth Gear ili Top Gear. Mada kao što sam rekao retko gledam, pa cenim da čujem i druga mišljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subjektivni ( $ $ $ ), i dosadni, totalno penzionerski tip emisije. Da ne pricam o "Riletovim majstorijama"... Majko mila...

Lepo je sto promovisu sigurnu voznju, al mogli bi malo i da se bace na auto sport... Ali jbg... Navak kesira, a ko ce za Auto sport - nikooo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta reći, a ne zaplakati ... njih dvojca kao ljudi su vrlo čudni tipovi ( stariji sin je direktor navaka i on je ok lik)

meni se emisija sviđa i pre ću propustiti F1 ( od kako nema Shumija) nego SAT , ali pre svega zbog "normalnih" automobila koje testiraju nego zbog voditelja ( dok TG & FG pre svega gledam zbog voditelja i načina prezentacije)

po meni postaju sve bolji i bolji jer pratim i reviju SAT plus uporedo i stvarno ima ozbiljnih istraživanja i akcija ...

e sad Rileta nema odavno ( i to je pravo osveženje), dok me nervira prilično nekritički stav prema državi ( ali to nije zbog emitovanja na RTS jer SAT je 100% privatna produkcija sa mnogo boljom opremom od rts-a, već zbog drugih "stvari") ali takođe postavlja se pitanje odakle im bre pare da naprave onoliki Navak ???

što se auto sporta tiče po meni ima ga suviše na TV od euro sporta, sport TV, raznih drugih emisija, netreba i u SAT-u ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo suvoparno.Nisu showmeni,treba bre malo dramaturgije ko u top gearu.Lepo je cuti nesto o autima,al daj to zapakuj u neki dunovit koncept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći smarači što postoje! Neosvetljeni tuneli, kolotrazi, rizla na putu.... otprilike, poginućemo svi ako ne vozimo onako kako nam Mirko kaže... ah da, da ne zaboravim - "vrlo malo prostora za noge na zadnjem sedištu" pošto njegova cipela br. 47 ne može lako da stane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strava,od onog njihovog mlataranja rukama dobijem sraćku.Pogledam dve emisije godišnje,kad puštaju reportaže do Grčke i Crne Gore,mada i to postaje s**nje,stalno jedno te isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi da ih gledam... ali gledam :wallbash: , ne znam ni sam zašto, valjda u isčekivanju da će reći nešto novo ali :thumbdown:

Po njihovoj priči NIS-ovo gorivo, ljubaznost osoblja i usluga na pumpama prevazilaze standarde EU ...DAJ BRE MARŠ :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem u njima, vec sto nemaju konkurenciju...

Jbg, sekunda Top Geara kosta vise od produkcije jedne SAT emisije, ali opet, cak i u ovim uslovima, moralo bi mnogo bolje, jer je takav koncept pregazilo vreme. Cini mi se kao da prave emisiju za penzionere, mada ponekad i odrade neku temu kako valja.

Nedostatak realne kritike nije samo njihov problem, vec svih auto novinara na Srbiji, Balkanu...prosto, niti si dovoljno jak, niti samostalan, pa da nesto zucnes, cak i da znas o cemu govoris. Pa cak da se takav i pojavi, nije podoban jer pravi stetu. Najlakse je posle gomile hvalospeva ispaliti par opstih, benignih kritika, tipa: nije bas pregledan pozadi i nema drzac sa casu.

Plus, sto je to njihova firma, pa im uopste nije u interesu da se sukobljavaju sa ljudima i sponzorima od kojih zive.

Danas u eri copy&paste novinarsta svako moze da bude "novinar", znam ih dosta koji nesto piskaraju na tu temu, a recimo, kad ih pitas neke najosnovnije stvari, pojma nemaju.

Tako je moja koleginica pisala za jedne dnevne novine, mislim da je jednom prilikom dobila na test neki Pezo...i pitam je posle koji motor je bio u autu, a ona kaze - ne znam... :thumbsup: I posle ti citas recenziju u novinama.

Normalno, cast izuzecima.

Ajd jedan primer:

Bio je dovoljan jedan telefonski poziv vlasnika naseg brenda, pa da decko umalo izgubi posao, jer iz intervuja nije izbacio deo u kome sagovornik govori negativno o njegovom sinu...sta reci, Srbija.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuna nerealnost. Pogledam emisiju preko neta možda jednom u mesec-dva i svaki put imaju ili suvoparne informacije ili su nerealni do bola. Najsvežije mi je u sećanju kada su išli kao do Zlatibora sa ''brzim'' i ''sporim'' autom... oba su išli oko 4h do tamo, a međusobna razlika im je bila čini mi se 17min, a na sve to, vreme su merili od Žarkova tj. izbegli su celu BG gužvu :wacko:

Išao sam ove godine nekoliko puta u tom pravcu i svaki put sam bio ispod ili oko 3h na Zlatiboru. Jedino sam 30. aprila (popodne pred 1. maj) do Zlatibora išao 4h i to ne od Žarkova već od ETF-a.

Ja se slažem da emisiju gledaju i bolji i lošiji vozači, ali oni pričaju priču kao da se obraćaju nekome od 14god :wacko: Mnogo im nedostaje ideja, atraktivnosti i dinamičnosti... deluju kao da godinama nisu primili nikoga mladog i temperamentnog ko bi uneo malo zanimljivosti u celu priču... a koliko sam čuo i Mirko je žešći životni smarač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tu emisiju i ne doživljavam kao emisiju o automobilima, nego u putovanjima i to po bližoj okolini Beograda, a ponekad i uže Srbije. eventualno napeta putovanja do Bugarske ili dalekobilo do Grčke. Nema tu mnogo mehaničarske pameti, već novinarske. Na kraju, ni otac ni sin nisu ljudi iz struke, te im se može i oprostiti. Nažalost mi reprezentativniju emisiju na državnoj televiziji nemamo.

Ima nešto drugo što me davi kod tih ljudi. A to je više problem urednika programa nego njihov. Dalekobilo da bi trebalo da budu pristrasni prema bilo kojem brendu, ali okolnošću nepoznavanja materije - omakne im se često:i otac i sin neodoljivo navijaju za Korejance što nedvosmisleno govori o tehničkoj nepismenoti, jer ukoliko nemate šta pametno da kažete u emisiji, vi će te nahvaliti par korejanskih "mališana", sarkastično opominjući "neprikosnovene" Nemce da se uozbilje, pošto će KIA da proguta Mečku (otkrivanje tople vode) Imaju i braća Hrvati jednog sličnog "stručnjaka", -ovi ga na forumima pojedoše skroz uzduž i popreko. Čudi me da do sada nikom od nas (Bogu hvala eto SM Zorana) da pokrene ovo pitanje.

Hvala Bogu, svi znamo engleski, a i ako ne znamo, svaki pretraživač ima automatskog prevodica, pa nismo primorani da čitamo i gledamo sve te gluposti.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam , meni SAT i nije tako losa emisija, ipak je Mirko novinar starog kova, ne mozemo da ocekujemo od njega da poput Clarksona vozi 250km/h, i pravi raznorazne bravure na stazi, a i sama emisija je koncipirana tako da nema previse napetosti ili nicim izazvanog (citaj spontanog) humora.

Sve u svemu nije lose..... :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nemoj da nam prolaze ovakve stvari olako. Ta emisija, pa i časopis, nemaju veze sa sličnim u svetu, nego se bave turizmom, ugostiteljstvom i razvijanjem ljubavi prema korejanskim nakaradama. Pogledajte malo bolje i emisije i časopise, sve će vam biti jasno. Kao da se u celom svetu samo korejska auto industrija razvija! Ni pomena o Kragujevcu, o perspektivama, Fiatu, Alfi, sve se svelo na obožavanje nemačke štanc industrije i zahuktale korejske mašinerije. To jeste fenomen koji može da opčini novinare, ali ništa novo niti spektakularno! Pokušajmo da utičemo da nam automobilski časopisi bar pomalo liče na nemačke, talijanske ili engleske. Taj časopis sem cena novih vozila (vrlo često neažurnih) i cena polovnih vozila (često neažurnih), ama baš ničeg zanimljivog nema. Kompletan izbor na prvi pogled interesantnog materijala ili je preuzet iz strane štampe, pa skrojen po nahodjenju Alfirevića, ili se svodi na "SAT"-supertest, koji se ni načinom, ni kvalitetom ne može porediti sa sličnim...Na sreću, ima jedan slični lik u Hrvatskoj, za razliku od našeg novinara, ovaj je "dipl.ing"(ne znam čega), pojedoše ga braća Hrvati uzduž i popreko. Ne mogu svakojake gluposti da porlaze bez nekog stručnog filtera. Pa nije taj "SAT" forum, naš je ozbiljniji i stručniji.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je emisija sasvim ok. Porediti je sa TG i FG nije realno, ipak su to vrhunske emisije. Onaj Clarkson je "malo" prepotentan, al ajde oprostićemo mu zbog odličnih vožnji koje priredi u toku jedne epizode. :)

Mislim da je SAT dobra emisija, ali opet malo usporena. Ipak nedostaje neke dinamike u samom izlaganju voditelja.

A koja je po vašem mišljenju u Srbiji dobra emisija o automobilima??? Da li se Top Speed još uvek emituje na Fox-u ili gde već?

Jedino mi smeta sledeće - "ostatak ove reportaže možete detaljno naći u Reviji SAT plus" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clarkson jeste prepotentan ali i ume da bude duhovit.Alvirovic osim motke u ....nema nista,ko i televizija sa koje potice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama skroz bezveze emisija. Nemojte bre da mi se zadovoljavate prosekom i podprosekom. Pa na ovom forumu tri puta strucnije i intereantnije priloge imate nego da SAT!.

Koristim priliku da pozdravim Bokiju i onu"motku"

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toj emisiji ima vise kojekakvih reportaza o kojecemu :rant: ,nego priloga o automobilima-i to je ono sto me najvise odbija od te emisije.

Od 45 min emisije,15 min je o kolima,a ostalo,reklame,putevi i putari,drug na drumu,banje srbije,pravno savetovaliste itd :realmad: .

Po meni su mnogo,ali mnogo bolje Vrele gume :thumbup: (koje inace nemaju stalno vreme emitovanja :angry: ,svaki put ih daju u razlicito vreme,a ne lepo ko SAT ,vec godinama u 15 00) ,cak mi je i Top speed,gde uglavnom testiraju svemirske :huh: (citaj preskupe i nedostupne) automobile interesantniji od SAT-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu radi se o tome,da niko ne zeli da gleda suvoparne analize.Emisija mora da ima dozu humora i voditeljske vestine,ne samo,sedi vozi,budi dobar u saobracaju....Mene obavezno spopadne muka od SAT-a,a ja ne zelim da gledam samo lose vesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnogo im nedostaje ideja, atraktivnosti i dinamičnosti... deluju kao da godinama nisu primili nikoga mladog i temperamentnog ko bi uneo malo zanimljivosti u celu priču... a koliko sam čuo i Mirko je žešći životni smarač...

Evo primera na šta sam mislio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Televiziju slabo gledam posebno domacu jer zaglupljuje i ispira mozak ,sve zovu strucnjake: politicare ,pevace,sportiste nikako da puste normalnog i postenog gradjanina Srbije.Zato citam sat plus i sta znam nije los,posebno je dobra rubrika o polovnjacima pa rubrika vremeplov o oldtajmerima ,mislim da su jedno vreme predstavljali srpske auto-klubove .Cak su izdali poseban broj sa savetima za kupovinu polovnih vozila kako prepoznati euro3 motor zatim modele koji se najvise kupuju koje su im slabe tacke na sta treba obratiti paznju itd.Ni testovi nisu losi mada bi trebalo vise uporednih testova da bude da provozaju vozila po stazi pa koje su vreme ostvarili i tako to kao mini cooper i reno klio rs u pretploslom broju.E sad nevolim sto to nema kritike prema nadleznim organima sto se ne kritikuje zakon o saobracaju tu mi je auto bild bolji jer predstavlja vozace a ne sup sudstvo vladu koji su ko dahije mula jususf i kucuk alija.Za onog lika sa TG pogledajte na you tube uporedni test golf gti pezo306gti i bravo hgt njemu je najbolji golf zato sto ima cetvora vrata zemljo otvori se!!!! :laser::horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije rekao da su Klarkson i drugari najpametniji,ali su bar zabavni,za razliku od nasih,koji nisu ni jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da se porede TG,FG sa SATom je kao da poredis yugo koral 55 protiv lotus exige.nije losa emisija,mozes da cujes dosta korisnih vesti,reportaza.ipak nije glavni akcenat stavljen na automobile,ima tu i malo turizma,saobracaja.jest nekad ga alvirovici malo drve,uspore emisiju. :coffee:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...