Jump to content
FAS Goran
batica84

Bravo 1.2 16v / Marea 1.9 JTD - kompresor klime / relej klime

Recommended Posts

Ok, mozda i pali kompresor ali ne bi trebao imao sam istu klimu u bravu i nije bitno jel karavan ili ne, ali klima ne greje, najjednostavnije svrati u servis i pitaj da li je to tako ili ne i usput resis svoj problem.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok da malo formulisem bolje,

Automatska klima na karavanu radi i ispod 5 stepeni, tj posle 1 do 2 minuta od paljenja je palio kompresor i brzo ugrejao auto (Čak i na suncobranu vozača ima napisano uputstvo) provereno na 3 karavana u ELX izvedbi.

Moje pitanje je dal je u sistemu malo gasa i da pri malim temperaturama gas nema pritiska i da presostat odradi svoje i ne da paljenje kompresora.

To sam bas hteo da napisem da moze biti uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Stila sa automatskom klimom za pojedina tržišta je bila opcija ili čak serijska oprema varijanta da kada se upali DEF / odmagljivanje šoferke da se aktivira električni grejač - ima tema o tome.

Inače kada je automatska klima na FULL AUTO (Stilo) uvek svetli lampica klime i uvek pali kompresor ali čim temperatura padne ispod 4 C kompresor se isključuje.

Ortak je na Bravu imao problem sa klimom nije radila - uzrok je bio merač spoljne temperature koji je riknuo i pokazivao temperaturu oko nula stepeni C usred leta. Zamenio senzor i klima proradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni jedna auto klima ne GREJE taj grejac mislim da je webasto .motor oslobadja veliku toplotu i nema svrhe opteretiti ga uredjajem koji sluzi da greje a kompresor ako ti je palio ispod 16 stepeni nesto ti ne valja mislim da je senzor temperature a gasa ti sigurno ne fali da fali ne bi ga uopste palio ni kad bude preko 16 stepeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji radi fiate misli da je Pronašao problem.

Max defrost radi samo kad je ventilator na poziciji 1, a kod mene prekidac zeza pa je sve pomereno tj kad ga cuknemo vrati se u normali ali 3-4 sec tako radi. Sa mojim nemoze da se isčita status klime a sa drugim moze.

Gasa je falilo 50 g, sad hladi jos bolje a treba da opravim prekidac i sacekam da temperatura padne i vidim dal greje i radi max def.

Hvala ljudi izgleda da je svako po malo bio u pravu, a ja nisam bas u svemu bio, to sto skljocne je relej a to sto malo skoce obrtaji (kao pod kompresorom) je zbog grejaca.

Hvala jos jednom

Edited by Chavke

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ti ventilator sam se nekada pojaca i smanji, ugasi..... Ako je tako nije ti crkao prekidac nego dzek iza gubi kontakt, skines pikslu zavuces ruku i napipa se dzek, izdzekaj i unutra prsni malo kontakt spreja, i ako treba oko dzeka namotaj jedan krug izolir trake da bi se teze vratio u leziste a samim tim vise nece imati lufta da prekida.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je upocetku radio sad moram da ga opicim prilicno ili da vijam lezece policajce a mogu i dublje rupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je onda to, odradi kako sam ti objasnio,znaci ne vadis samo ulozak piksle nego komplet, 4 imbusa drze, dva dole ispod vratanca dva iznad, i onda imas bas malo prostora da zavuces ruku gore da izdzekas dzek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li ti ventilator sam se nekada pojaca i smanji, ugasi..... Ako je tako nije ti crkao prekidac nego dzek iza gubi kontakt, skines pikslu zavuces ruku i napipa se dzek, izdzekaj i unutra prsni malo kontakt spreja, i ako treba oko dzeka namotaj jedan krug izolir trake da bi se teze vratio u leziste a samim tim vise nece imati lufta da prekida.

Skino pelju malo promrdao džek i ventilator sad radi, cak i klimu mogu da testiram sa 0-auto-0-auto-0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, samo moze opet poceti da zeza tj da se rasklima, zato ti kazem namotas jedan krug izolirke a mozda i samo sa jedne starne dzeka nalepiti i onda ga vratiti nazad da tesko udje i onda vise ne bi trebalo da imas problema.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez ikakve namere da nekoga uvredim ali ako vam majstor kaze da auto klima moze greje ne dajte mu vise nikada da vam digne haubu pokvarice nesto ako bas toliko ne zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom kijametu potvrdjeno da postoji grejac, jer auto je bio ladan nije mogao da ugreje na klasicnom ventilatoru nikako, a kad sam podesio kako kaze uputstvo i okrenuo max def skljocno relej i u roku od 3 sekunde poceo da greje ko lud( vent pegla na max nema veze na koliko je podesen).

Ugqsim maxd i on duva ladno. Okrenem temp ma Hi cuje se relej i opet greje ko lud i opet duva na max. Uz vasu pomoc sam skomtao kako mi radi auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez ikakve namere da nekoga uvredim ali ako vam majstor kaze da auto klima moze greje ne dajte mu vise nikada da vam digne haubu pokvarice nesto ako bas toliko ne zna

Bas tako je i meni receno pre 8-9 godina.

Po ovom kijametu potvrdjeno da postoji grejac, jer auto je bio ladan nije mogao da ugreje na klasicnom ventilatoru nikako, a kad sam podesio kako kaze uputstvo i okrenuo max def skljocno relej i u roku od 3 sekunde poceo da greje ko lud( vent pegla na max nema veze na koliko je podesen).

Ugqsim maxd i on duva ladno. Okrenem temp ma Hi cuje se relej i opet greje ko lud i opet duva na max. Uz vasu pomoc sam skomtao kako mi radi auto

Drago mi je da si resio i problem i saznao kako ti funkcionise klima-grejanje.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritiskom na prekidac od klime (svetli lampica) ne ukljucuje mi kompresor klime, da li mi mozete reci sta bi mogao biti problem? Zanima me gde se tacno nalazi relej i osigurac od klime kod Fiat Maree JTD ELX oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Acomarea verovatno ti je prazna klima,koliko sam upucen ako nemas freona u sistemu kompresor se ne ukljucuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije svega hvala vam na angazmanu i odgovorima. Nije do freona, posto sam je punio, odnosno kompletan proces je odradjen, od vakumiranja do punjenja, ovo vec treci kompresor koji menjam (polovan) ali ni sa jednim nemam hladjenje, isparivac je dobar, za kompresor ne znam, kao sto napisah polovan je ali mi nije logicno da ni jedan nije ispravan (ako je do njega), sa ovim cujem da ga ukljucuje, ali nema hladjenja. Postoji li mozda mogucnost da elektornika, racunar ili kako se vec strucno naziva, da problem pravi?

Edited by Acomarea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...